Księżna Kate, jam otw
Fot. Tim Rooke-Pool/Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Ambulans pod posiadłością, zdrada przyjaciółki. Co wiemy o zniknięciu księżnej Kate? W sieci wrze

Żona księcia Williama ukryła się przed światem. Eksperci biją na alarm

Maria Elas 19 marca 2024 15:35
Księżna Kate, jam otw
Fot. Tim Rooke-Pool/Getty Images

Ostatnio na temat zniknięcia Księżnej Kate pojawiło się w internecie wiele teorii spiskowych. Przerobione zdjęcia, plotki o ciążach i zdradach z przyjaciółką księżnej, a nawet... sobowtór, który miał odgrywać rolę Kate! Pałac Buckingham milczy w tej sprawie, tłumacząc jedynie to, że księżna Kate musi odpoczywać i nie pojawia się publicznie z powodu operacji. Jakich szczegółów dopatrzyli się w tym całym zamieszaniu uważni internauci? Jaką postawę przyjmują eksperci?

Konwój samochodów i ambulans. Księżna Kate trafiła do szpitala dwa tygodnie przed operacją? 

Zniknięcie Księżnej Kate w ostatnich tygodniach stało się prawdziwie gorącym tematem w ostatnich tygodniach. 17 stycznia 2024 r. Pałac Buckingham przekazał, że żona księcia Williama przeszła planowaną operację jamy brzusznej i nie pojawi się publicznie przez najbliższe miesiące. Początkowo fani rodziny królewskiej zamartwiali się jej stanem, wkrótce jednak pojawiły się teorie, że jej zniknięcie miało związek z czymś zupełnie innym niż operacja.

Ostatnio widziana publicznie 25 grudnia zeszłego roku księżna miała przejść planowaną operację jamy brzusznej. Ostatnio w sieci głośno zrobiło się o krótkim filmiku datowanym na 28 grudnia 2023 r., na którym przechodzący w wieczornych godzinach ulicami Londynu mężczyzna zauważył konwój samochodów z kogutami oraz ambulans jadące w kierunku szpitala King Edward VII’s Hospital, prywatnej placówki, której pacjentami przez lata byli różni członkowie rodziny królewskiej, w tym Elżbieta II. 

Internauci spekulują, że kolumna samochodów przejechała ulicami stolicy Anglii z powodu nikogo innego, jak księżnej Kate, która potrzebowała hospitalizacji na długo przed oficjalną informacją przekazaną przez Pałac Buckingham, który jednak milczy na ten temat.

Zobacz również: Ma mieć nieślubne dziecko z jej przyjaciółką, nie nosi obrączki. Małżeństwo księżnej Kate i księcia Williama wisi na włosku

Księżna Kate, Oficjalne otwarcie Glade of Light Memorial, Manchester, Anglia, 10 maja 2022 r.
Fot. Karwai Tang/WireImage/Getty Images

Księżna Kate, Oficjalne otwarcie Glade of Light Memorial, Manchester, Anglia, 10 maja 2022 r.

Księżna Kate pojawiła się na wideo. Eksperci i internauci są zaniepokojeni

Księżna Kate miała nie pojawiać się przez blisko trzy miesiące. Z okazji dnia matki na profilu na Instagramie należącym do pary książęcej pojawiło się jednak zdjęcie, przedstawiające księżną otoczoną dziećmi. Szybko zauważono jednak, że zdjęcie zostało przerobione w programie graficznym. Wtedy media zdecydowały, że wycofają fotografię ze swoich agencji. Sama oryginalna publikacja na Instagramie również została ocenzurowana: wciąż można ją zobaczyć, jednakże została zasłonięta rozmyciem oraz oflagowana notatką o tym, że zdjęcie nie jest prawdziwe. 

Nie jest to jedyny raz, w którym rodzina Królewska dopuścić miała się zafałszowania prawdy. 18 marca 2024 r. w sieci pojawiło się nagranie, w którym zobaczyć możemy księżną Kate u boku księcia Williama przechadzającą się po jednej z ulic. „Wyglądała na szczęśliwą, zrelaksowaną, zdrową” pisał reporter, który zauważył ich na zakupach.  Wideo miało uspokoić fanów arystokratki, jednak sytuacja szybko rozwinęła się w przeciwnym kierunku. Internauci zwrócili uwagę, że ubiór pary książęcej w ogóle nie pasuje do obecnych warunków pogodowych panujących w rejonie Londynu. Inni jeszcze uważają, że kobieta towarzysząca Williamowi to nie księżna, a jej... sobowtór! Komentarze momentalnie przepełniły się pytaniami i zarzutami: „Ona nawet nie wygląda jak Kate”, „Kogo próbują oszukać?” możemy zauważyć wśród setek wzburzonych wiadomości. 

Sam książę William również był tematem wielu rozmów. Ekspertka mowy ciała Judi James w rozmowie z „Daily Mail” przyznała, że te chwile muszą być dla niego bardzo trudne. Po przeanalizowaniu wideo stwierdziła, że czapka z daszkiem przysłaniająca twarz oraz opuszczona głowa jasno wskazują, że przyszły król Zjednoczonego Królestwa czuje się bardzo zestresowany oraz „tęskni za prywatnością”. Inna królewska ekspertka, Roya Nikkha w programie śniadaniowym „Good Morning Britain” opowiedziała, że sytuacja, w której się obecnie znajduje musi przypominać mu historię sprzed lat, gdy media krążyły wokół jego mamy, księżnej Diany. „Widział, jak jego matka przechodziła przez wiele z tych rzeczy, widział, jak ją prześladowano. Myślę, że czuje, że niektóre sfery życia prywatnego są ponownie naruszane. To go rani” mogliśmy usłyszeć. 

Sprawdź też: Zabrała głos po raz pierwszy od ogłoszenia rozwodu. Wpis Magdy Mołek poruszył internautów

Książę William i książę Harry, 09.04.2017 rok, Francja
Fot. Samir Hussein/WireImage

Książę William, 09.04.2017 rok, Francja

Księżna Kate ukrywa się przed mediami w Adelaide Cottage. Dom od lat ma zaburzoną reputację

Jak donoszą brytyjskie media, po operacji jamy brzusznej księżna Kate miała udać się do Adelaide Cottage, gdzie dochodzi do zdrowia. Ta posiadłość od jesieni 2022 r. jest miejscem, w którym Kate i William wychowują dzieci. Dom nie ma jednak dobrej reputacji: przed laty służył gościom rodziny królewskiej jako miejsce tymczasowego pobytu czy wakacji. Później rozbudowano go w ekskluzywny pensjonat. Przed laty należał on do koniuszego Petera Townsenda, który mimo tego, że miał żonę i dzieci, zalecał się do księżniczki Małgorzaty — młodszej siostry Elżbiety II. Ich romans wywołał ogromny skandal w całym Królestwie

Gdy Townsend wyprowadził się z posiadłości, przeszła ona remont, który nie tylko przystosował go do nowoczesnych czasów, ale także codziennego użytku dla rodziny Księcia Williama. Położony mniej niż kilometr od pałacu Windsor i zaledwie 15 minut drogi od szkoły Lambrook School w Berkshire, do której para posłała dzieci, wydawał się na idealne miejsce dla młodych małżonków i ich pociech. 

Teraz posiadłość jest jednak odizolowana od świata zewnętrznego w celu ochrony prywatności księżnej Kate od mediów i wszystkich ciekawskich, którzy próbują rozwiązać zagadkę jej zniknięcia. Media sugerują jednak, że sytuacja o królewskim romansie sprzed lat mogła się powtórzyć: w internecie i w gazetach coraz częściej możemy przeczytać o rzekomym romansie następcy tronu z przyjaciółką jego żony, Rose Hanbury, którego owocem ma być nieślubne dziecko.   

Czytaj także: Stanisław Tym na długo zniknął z mediów. Teraz pokazał się publicznie i zasmucił fanów

Księżna Kate i książę William, ślub, 29.04.2011, Londyn
Fot. Peter Macdiarmid/Getty Images

Księżna Kate i książę William, ślub, 29.04.2011, Londyn

Książę William i księżna Kate, 29.01.2019
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę William i księżna Kate, 29.01.2019

Imiona członków brytyjskiej rodziny królewskiej: dzieci Kate i Williama
Fot. Comic Relief/BBC Children in Need/Comic Relief via Getty Images

Książę William i Księżna Kate z dziećmi

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.