Księżna Kate, jam otw
Fot. Tim Rooke-Pool/Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Księżna Kate choruje na raka. Przyszła królowa zabrała głos po raz pierwszy od zniknięcia

Księżna umieściła filmik na Instagramie, w której opowiedziała o swoim stanie zdrowia

Maria Elas 22 marca 2024 19:09
Księżna Kate, jam otw
Fot. Tim Rooke-Pool/Getty Images

Księżna Kate w ostatnim czasie była na językach wszystkich. Na początku roku pałac Buckingham wystosował oświadczenie o tym, że księżna przeszła operację i przez najbliższe kilka miesięcy nie będzie pokazywać się publicznie. Wkrótce do jej zniknięcia zaczęto dopisywać różne teorie spiskowe. Dziś wieczorem żona księcia Williama zdecydowała się przekazać poddanym i fanom z całego świata informacje o swoim samopoczuciu. W krótkim filmiku na Instagramie wyjawiła całą prawdę o swoim zniknięciu. Okazało się, że 42-latka poważnie zachorowała.

Księżna Kate przyznała, że przeszła ciężką operację. Przyszła królowa Wielkiej Brytanii miała nowotwór

22 marca 2023 r. w godzinach wieczornych na profilu w mediach społecznościowych należących do księcia i księżnej Walii pojawił się krótki, dwuminutowy filmik, na którym księżna Kate przekazuje, co dokładnie jej dolegało. Przekazała, że chociaż początkowo jej operacja podbrzusza była planowana i nie wykryto w jej ciele żadnych zmian nowotworowych, po dokładnych badaniach wyciętego materiału zdiagnozowano u niej raka. „Operacja przebiegła pomyślnie, jednak badania po operacji wykazały obecność nowotworu. Moi lekarze zdecydowali, że powinnam poddać się profilaktycznej chemioterapii i obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia” przekazała. Ta informacja zupełnie ją zdruzgotała. Na szczęście jest w rękach specjalistów, a wokół siebie ma rodzinę i bliskich, którzy mocno ją wspierają.

Zobacz także: Ambulans pod posiadłością, zdrada przyjaciółki. Co wiemy o zniknięciu księżnej Kate? W sieci wrze

Księżna Kate przechodzi chemioterapię. W trudnych momentach wspiera ją mąż

Księżna Kate podziękowała wszystkim, którzy przesyłali jej dobre słowa i wspierali ją w czasie choroby. Wyjaśniła także, dlaczego zniknęła na tak długi czas. „Zanim rozpoczęłam leczenie, potrzebowałam czasu, aby dojść do siebie po poważnej operacji” mogliśmy usłyszeć. Dodała także, że największym wyzwaniem było dla niej przekazanie smutnej wiadomości dzieciom. „Dużo czasu zajęło nam, by znaleźć odpowiedni sposób, by przekazać to Georgowi, Charlotte i Louis'emu i uspokoić ich, że wszystko ze mną będzie okej” mówiła księżna. Na szczęście w całej trudnej sytuacji odnalazła niezwykłe wsparcie w swoim mężu, księciu Williamowi. 

Chociaż jak przyznała, że „to było niesamowicie trudne kilka miesięcy dla całej naszej rodziny”, księżna Kate pokłada dużą nadzieję w przyszłości i leczeniu, któremu się poddaje. „Jestem silniejsza każdego dnia, dzięki skupianiu się na rzeczach, które pomogą mi uzdrowić mój umysł, ciało i ducha” mówiła.  

Czytaj też: Poznał Korę niedługo przed śmiercią, zaśpiewał na jej pogrzebie. „To był najtrudniejszy występ w moim życiu"

Księżna Kate, Oficjalne otwarcie Glade of Light Memorial, Manchester, Anglia, 10 maja 2022 r.
Fot. Karwai Tang/WireImage/Getty Images

Księżna Kate, Oficjalne otwarcie Glade of Light Memorial, Manchester, Anglia, 10 maja 2022 r.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.