Książę Harry i dzieci księcia Williama
Fot. Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Po narodzinach George'a i Charlotty książę Harry jest piąty w kolejce do tronu. Czy ma o to żal?

Weronika Bruździak-Gębura 28 czerwca 2017 07:00
Książę Harry i dzieci księcia Williama
Fot. Getty Images

Książę Harry po narodzinach księcia George'a i księżniczki Charlotty znalazł się na piątym miejscu w kolejce do tronu. Czy ma o to żal?

Książę Harry o dzieciach brata

Słowa, które Książę Harry wypowiedział ostatnio na temat brytyjskiego tronu dla amerykańskiego „Newsweeka” wzbudziły ogromne kontrowersje. Książę powiedział wprost, że nikt z rodziny królewskiej nie chce korony. 

Podczas rozmowy z dziennikarką „Daily Maila”, który ukazał się w niedzielę, książę Harry zapytany, czy nie ma problemu z tym, że obecnie jest piąty w kolejce do tronu, odpowiedział w zaskakujący sposób. „Obecnie jestem piąty w kolejce do tronu z powodu mojego bratanka i bratanicy. Nie chciałbym, aby zniknęli. To najbardziej urocze istoty świata!”, powiedział dumny wujek. Jednocześnie wyraźnie dał znać, że planuje mieć skromny udział w wychowaniu dzieci brata. „Na pewno będę zachęcał księcia George’a, również księżniczkę Charlottę, o ile wyrazi taką wolę, by zaangażowali się w służbę wojskową. To nie robi krzywdy, a wręcz przeciwnie. Tak było w moim przypadku, jak i Williama”, powiedział. I dodał, że cieszy się z nowej roli: „Jako wujek będę cieszył się z królewskich obowiązków, bo na początku to nic innego jak presja, presja i jeszcze raz presja”.

Polecamy też: Są w centrum uwagi wszędzie, gdzie się pojawią – Charlotte i George psocą na urodzinach prababci!

Książę Harry jest ostatnio aktywny w mediach

Książę Harry jest ostatnio aktywny w mediach. Chętnie udziela wywiadów, w których zdradza szczegóły swojego dzieciństwa i to, jak przeżył śmierć matki, a przy okazji promuje swoją działalność charytatywną. Jednocześnie media na całym świecie interesują się nim z jeszcze jednego powodu: związku z amerykańską aktorką, Meghan Markle. Ostatnio pojawiły się nawet informacje, że para planuje zaręczyny.

W wywiadzie dla „Daily Maila” książę zdradził też, że myślał kiedyś o porzuceniu książęcego tytułu. Gdy skończył służbę w armii, którą nazwał „najlepszą ucieczką, jaka mogła mu się przytrafić”, miał kryzys. „Nie chciałem dorosnąć”, przyznał. W końcu jednak wydoroślał i zajął się pracą charytatywną. „Czuję wielką pasję do tego, co obecnie robię, bo tę ścieżkę wyznaczyła nam nasza matka”, wytłumaczył.

Polecamy też: Książę Harry po raz pierwszy w poruszających słowach o pogrzebie matki: „Dzisiaj taka sytuacja nie miałaby miejsca”

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?