1 / 7
Copyright @Instagram @theroyalfamily

Nie lubi się dopasowywać, nie porywa tłumów, a jej kontrowersyjne wypowiedzi nieraz przysporzyły jej kłopotów. Córka Elżbiety II i księcia Filipa nie ma łatwego życia. Jako księżniczce nie przystoją jej pewne zachowania, ale ona zdaje się tym w ogóle nie przejmować. Kim jest Anna Windsor? Poznajcie najbardziej zbuntowaną księżniczką na świecie!

 

Polecamy: Nie tylko książę Karol! Poznajcie Edwarda i Andrzeja, synów królowej Elżbiety II. Co o nich wiemy?

 

Córka Elżbiety II: Kim jest księżniczka Anna Windsor?

 

Brytyjskie media nie lubią o niej pisać. Twierdzą, że jest nijaka - nie ma przebicia jak księżna Diana, nie prezentuje się tak dobrze, jak księżna Kate i nie ma tej pozycji, jaką ma jej matka Elżbieta II. Księżniczka Anna Mountbatten-Windsor nie jest zbyt towarzyska. Rzadko fotografuje się z osobami, którym pomaga, a z dziennikarzami kontaktuje się tylko, gdy jest to wymagane. Jedyna córka Elżbiety II i księcia Filipa jest za to specjalistką od... kontrowersyjnych wypowiedzi! Media z uwagą śledzą jej poczynania i skrzętnie odnotowują każde wypowiedziane słowo. Niestety, takich wpadek zaliczyła całkiem sporo.


Już do historii przeszły jej słowa, dotyczące tego, że dzieci stanowią zagrożenie dla małżeństwa - nie trzeba ich kochać, tylko się nimi opiekować. Media krytykują, a ona się buntuje. Gdy dziennikarze przeszkadzali jej w pracy bądź treningach (zawodowo uprawia jazdę konną) nie bała się obrzucić ich wyzwiskami. Ci nie pozostają jej jednak dłużni - często rozpisują się o fatalnym stylu czy nieumiejętnie dobranej fryzurze.
I choć księżniczka Anna niejednokrotnie padła ofiarą niewybrednych dziennikarskich żartów, nic sobie z tego nie robi.

 

Polecamy:  Książę Karol nigdy nie kochał księżnej Diany. Biografia syna królowej rzuca nowe światło na ich związek

 

Działalność charytatywna księżniczki Anny

 

Życie na świeczniku od początku stanowiło dla niej nie lada wyzwanie. Mając dziesięć lat użalała się do mamy, że nie lubi chodzić na przyjęcia ani pozować do zdjęć. Niestety w późniejszych latach nie było lepiej. Brytyjskie media nie zostawiły na niej suchej nitki, twierdząc że kompletnie nie sprawdza się w roli reprezentantki brytyjskiej rodziny królewskiej. Brak uśmiechu, nadąsanie i zniechęcenie było widoczne już z daleka. Jej wizerunek nie przypadł mediom do gustu, ale ona całkiem nieźle poradziła sobie bez ich aprobaty. 

 

Od lat z zaangażowaniem działa charytatywnie. Odbywa tysiące spotkań i podróży - działa na rzecz osób starszych, odwiedza fundacje (sama jest założycielką Save the children, które działa od 1970 roku), przekazuje darowizny i wspiera ubogich. Niestety w kolejce do tronu jest.. dwunasta. W 1987 roku została jednak doceniona - Elżbieta II nadała jej tradycyjny tytuł: „Princess Royal”, czyli „Księżniczka Królewska”.

 

Zbuntowana księżniczka

 

Księżniczka Anna Mountbatten - Windsor od samego początku wyznawała zasadę, że nie zamierza zmieniać tego, kim jest. Choć brytyjskie media co rusz znajdują sposób na to, by jej dogryźć, wyniki jej działalności charytatywnej są naprawdę imponujące, a to jest dla niej najważniejsze. Księżniczka Anna żyje według zasady, że liczy się to, co ktoś robi, a nie to, jak wygląda. Nie ma zamiaru mierzyć się z krytyką czy promować swoją osobę.  No i nie musi, w końcu jest księżniczką. 

 

Zobaczcie w naszej galerii wyjątkowe zdjęcia księżniczki Anny. Poznajcie bliżej córkę Elżbiety II!

 

Przeczytaj także:  Książę Karol wymykał się do toalety, by dzwonić do kochanki. „Taśmy Diany” wstrząsnęły Brytyjczykami!

 

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W nowej VIVIE! seksowna Ewa Chodakowska o miłości, karierze i… planowaniu dziecka!