KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Odpowiednia dieta, sport, a może dobre geny? Oto sekrety długowieczności Elżbiety II!

Dziś 68. rocznica jej koronacji

Gabriela Czernecka 2 czerwca 2021 15:44

W czym tkwi sekret długowieczności królowej Elżbiety II? Jest najdłużej żyjącym władcą Wielkiej Brytanii. W ciągu panowania 95-latki zmienił się nie tylko świat, lecz także sama monarchia, ale mimo wielkiej odpowiedzialności i dużego stresu, królowa od lat pozostaje w świetnej formie. Nie wiadomo nic na temat jej problemów ze zdrowiem, a ona sama niezmiennie wypełnia swoje obowiązki i nie zamierza abdykować. Królewscy fani zapytani o to, w czym tkwi sekret jej długowieczności twierdzą, że to zasługa dobrych genów, ale dobre samopoczucie monarchini to z pewnością także zasługa zdrowego i zdyscyplinowanego trybu życia.

Co jeszcze sprawia, że królowa nie traci wigoru i wciąż aktywnie służy monarchii? Sekrety 95-latki przypominamy z okazji 68. rocznicy jej koronacji.

Sekrety długowieczności królowej Elżbiety II

Mimo zaawansowanego wieku Elżbieta II wciąż wykonuje swoje obowiązki z należytą starannością. Do perfekcji opanowała królewski protokół - świetnie radzi sobie w stresujących sytuacjach i nic nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Jak przystało na prawdziwego monarchę, Elżbieta II jest wielką miłośniczką koni. To pasja, która towarzyszy jej od zawsze i pomimo podeszłego wieku, królowa nadal chętnie uprawia jeździectwo. W wolnych chwilach wyjeżdża do wiejskich posiadłości, a tam jeździ konno, poluje i udaje się na długie spacery. Lubi ruch na świeżym powietrzu, ale jej świetna forma to także zasługa odpowiedniej diety.

ZOBACZ TEŻ: Sukcesja brytyjskiego tronu Windsorów. Kto zostanie królem po Elżbiecie II?

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Co jada królowa Elżbieta II?

Darren McGrady, który przez lata pracował na królewskim dworze zdradził, że „książę Filip żyje, aby jeść”, a „królowa je, aby żyć”. Monarchini stosuje się do zasady mówiącej o tym, by jeść mniej, ale częściej. Preferuje dania proste i lekkostrawne. Odstępstwem od kulinarnych ograniczeń i diety są jednak jej dwie słabości – słodycze, w szczególności czekolada (!) oraz drinki. Mówi się, że królowa codziennie przed snem wypija kieliszek szampana, choć niektóre źródła podają, że jest to kieliszek koniaku.

I choć monarchini nie stroni od ulubionego trunku, to całe życie była zaciekłą przeciwniczką palenia papierosów. Oprócz diety równie ważny jest dla niej sen, którego brak może wpłynąć na jej samopoczucie. Monarchini dba więc o to, by zawsze być wypoczętą i gotową do pełnienia obowiązków. Ciągle zajmuje czymś umysł, pije dużo angielskiej herbaty, często się uśmiecha, ale przede wszystkim cieszy się życiem. Nic dziwnego, że dla Brytyjczyków jest symbolem monarchii. Zobaczcie kolejne wideo z cyklu Królewskie Życie

Więcej w wideo. 

CZYTAJ TEŻ: Ciężka suknia, niewygodne kanapy i niebieska szminka. Tak wyglądała koronacja Elżbiety II

Królowa Elżbieta II, koronacja Elżbiety II
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.