KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Odpowiednia dieta, sport, a może dobre geny? Oto sekrety długowieczności Elżbiety II!

Nie wiadomo nic na temat jej problemów ze zdrowiem, a ona sama niezmiennie wypełnia swoje obowiązki i nie zamierza abdykować!

Gabriela Czernecka 22 września 2021 16:44

W czym tkwi sekret długowieczności królowej Elżbiety II? Jest najdłużej żyjącym władcą Wielkiej Brytanii. W ciągu panowania 96-latki zmienił się nie tylko świat, lecz także sama monarchia, ale mimo wielkiej odpowiedzialności i dużego stresu, królowa od lat pozostaje w świetnej formie. Nie wiadomo nic na temat jej problemów ze zdrowiem, a ona sama niezmiennie wypełnia swoje obowiązki i nie zamierza abdykować. Królewscy fani zapytani o to, w czym tkwi sekret jej długowieczności twierdzą, że to zasługa dobrych genów, ale dobre samopoczucie monarchini to z pewnością także zasługa zdrowego i zdyscyplinowanego trybu życia. Co jeszcze sprawia, że królowa nie traci wigoru i wciąż aktywnie służy monarchii? 

Sekrety długowieczności królowej Elżbiety II

Mimo zaawansowanego wieku Elżbieta II wciąż wykonuje swoje obowiązki z należytą starannością. Do perfekcji opanowała królewski protokół - świetnie radzi sobie w stresujących sytuacjach i nic nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Jak przystało na prawdziwego monarchę, Elżbieta II jest wielką miłośniczką koni. To pasja, która towarzyszy jej od zawsze i pomimo podeszłego wieku, królowa nadal chętnie uprawia jeździectwo. W wolnych chwilach wyjeżdża do wiejskich posiadłości, a tam jeździ konno, poluje i udaje się na długie spacery. Lubi ruch na świeżym powietrzu, ale jej świetna forma to także zasługa odpowiedniej diety.

ZOBACZ TEŻ: Sukcesja brytyjskiego tronu Windsorów. Kto zostanie królem po Elżbiecie II?

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Co jada królowa Elżbieta II?

Darren McGrady, który przez lata pracował na królewskim dworze zdradził, że „książę Filip żyje, aby jeść”, a „królowa je, aby żyć”. Monarchini stosuje się do zasady mówiącej o tym, by jeść mniej, ale częściej. Preferuje dania proste i lekkostrawne. Odstępstwem od kulinarnych ograniczeń i diety są jednak jej dwie słabości – słodycze, w szczególności czekolada (!) oraz drinki. Mówi się, że królowa codziennie przed snem wypija kieliszek szampana, choć niektóre źródła podają, że jest to kieliszek koniaku.

Zobacz: Tajemnice królewskiej alkowy, czyli wszystko, co wiemy o romansach Elżbiety II...

I choć monarchini nie stroni od ulubionego trunku, to całe życie była zaciekłą przeciwniczką palenia papierosów. Oprócz diety równie ważny jest dla niej sen, którego brak może wpłynąć na jej samopoczucie. Monarchini dba więc o to, by zawsze być wypoczętą i gotową do pełnienia obowiązków. Ciągle zajmuje czymś umysł, pije dużo angielskiej herbaty, często się uśmiecha, ale przede wszystkim cieszy się życiem. Nic dziwnego, że dla Brytyjczyków jest symbolem monarchii. Zobaczcie kolejne wideo z cyklu Królewskie Życie

Więcej dowiecie się z naszego wideo! 

CZYTAJ TEŻ: Ciężka suknia, niewygodne kanapy i niebieska szminka. Tak wyglądała koronacja Elżbiety II

Królowa Elżbieta II, koronacja Elżbiety II
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.