TYLKO U NAS!

Piotr Stramowski szczerze o ojcostwie: „przy dwójce rodziców pracujących jest ciężko”

Aktor o nowym serialu, pandemii oraz rodzicielstwie

Konrad Szczęsny 17 lutego 2021 16:16

Już dziś widzowie zobaczą Piotra Stramowskiego w nowym serialu TVN „Tajemnica zawodowa”. Jak sam mówi, to opowieść o relacjach między ludźmi i o tym, czym jest kłamstwo i jakie konsekwencje może ze sobą nieść. Przy okazji aktor opowiedział również, jak na jego karierę wpłynęła pandemia koronawirusa oraz ujawnił najbliższe zawodowe plany Kasia Warnke!

Piotr Stramowski o nowej roli w serialu TVN „Tajemnica zawodowa”

Nowa rola to dla niego kolejne aktorskie wyzwanie. „Tajemnica zawodowa” to serial obyczajowo-kryminalny z Cezarym Pazurą, Magdaleną Różczką, Piotrem Stramowskim, Anna Dereszowską i Tamarą Arciuch w rolach głównych. Premierę będzie miał 17. lutego 2021 roku i stacja TVN/Discovery wiąże z nim duże nadzieje! Czego możemy się po tej produkcji spodziewać?

– To opowieść o wierności, o zaufaniu, o bliskości, o problemach... Jak oglądałem pierwszych kilka odcinków – na razie nie widziałem całości, ale czytałem scenariusz – to miałem wrażenie, że jest jakiś taki bardzo bliski życia i codziennych problemów, z którymi każdy się zderza – mówi nam Piotra Stramowski.

 W „Tajemnicy zawodowej” aktor wciela się w detektywa. Czy była to dla niego wymagająca rola?

– Chyba dla mnie każda rola jest aktorskim wyzwaniem. Do każdej podchodzę z szacunkiem. I faktycznie to jest przestrzeń, której wcześniej nie eksplorowałem, bo nie znam środowiska detektywów, bardziej jak już policjantów – bo w nich się wcielałem – i trochę jest to podobne – zaznaczył.

Piotr Stramowski o pandemii koronawirusa. Czy pokrzyżowała mu plany?

Okazuje się, że... wręcz przeciwnie! Pandemia koronawirusa nie wpłynęła znacząco na życie zawodowe Piotra Stramowskiego.

– W moim przypadku akurat ta ciągłość jest zachowana. Jakoś nie miałem specjalnie długiej przerwy... W zeszłym roku w wakacje miałem przerwę, ale ona też była zaplanowana jeszcze przed pandemią, w związku z czym jakby nie było tak, że coś mnie zaskoczyło. Paradoksalnie bardziej zaskoczyło mnie to, że faktycznie tej pracy jest dużo. Myślałem, że będzie jej mniej... Więc jakby ja tego jakoś nie odczułem specjalnie, z czego się cieszę, bo wiem, jak ciężko mają niektórzy. Jestem wdzięczny za to, że mogę pracować – podkreślił aktor.

Piotr Stramowski o córeczce Helenie i żonie. Kiedy Kasia Warnke wróci do pracy po porodzie?

We wrześniu 2019 roku Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke zostali po raz pierwszy rodzicami. Na świat przyszła córeczka, której zdecydowali się nadać imię Helena. Kiedy aktorka zamierza wrócić do pracy po porodzie?

– Nie wiem. Na razie jest też jeden projekt na pewno taki duży, w którym będzie można zobaczyć moją żonę, którego jest też współscenarzystką. Ale też o tym nie za bardzo mogę mówić... No ale to pewnie jeszcze troszkę czasu upłynie, zanim będziemy mogli zobaczyć to... I jeszcze tak naprawdę w związku z pandemią to wszystko jest wątpliwe, jeżeli chodzi o czas i daty. Tutaj też nie jestem w stanie tego określić. Ale na pewno przy dwójce rodziców pracujących, nie tylko w naszym zawodzie aktora, ale w ogóle, jest ciężko. Ale to nie są rzeczy, z którymi nie można sobie poradzić – zapewnia Piotr Stramowski.

Pełne wideo możesz zobaczyć wyżej!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.