O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus w Polsce: odnotowano nowe przypadki zakażenia

Informacje podało Ministerstwo Zdrowia

Redakcja VIVA! 8 czerwca 2020 19:15

Jak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, od początku epidemii w Polsce potwierdzono już ponad 27 tysięcy przypadków zakażeń COVID-19. Ponadto aż 1 166 osób zmarło, prawie 13 tysięcy uznaje się za wyleczone.

Koronawirus w Polsce - ile osób zakażonych

„Mamy 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (175), łódzkiego (77), mazowieckiego (74), małopolskiego (29), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (6), podlaskiego (5), podkarpackiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1). Liczba zakażonych koronawirusem: 27 160/1 166 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”, napisano w poniedziałkowy wieczór na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Trwa III etap odmrażania gospodarki. Co postanowił rząd?

W piątek 20 marca, rząd do odwołania wprowadził stan epidemii w Polsce.

Jak bronić się przed koronawirusem? >>> Oto 15 najważniejszych zasad

Koronawirus na świecie statystyki

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że koronawirus to pandemia. Eksperci wciąż spodziewają się wzrostu liczby przypadków choroby COVID-19, wywołanych przez nią zgonów oraz krajów, do których koronawirus dotrze. „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni alarmująco wysokim zasięgiem epidemii i liczbą zarażeń”, powiedział szef WHO.

Według statystyk, na całym świecie odnotowano ponad 7 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 400 tysięcy osób zmarło, wyleczono ponad 3 miliony pacjentów. 

Koronawirus, infolinia NFZ
Fot. gis.gov.pl

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.