O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus w Polsce: odnotowano nowe przypadki zakażenia

Informacje podało Ministerstwo Zdrowia

Redakcja VIVA! 24 maja 2020 20:35

Jak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, od początku epidemii w Polsce potwierdzono już ponad 21 tysięcy przypadków zakażeń COVID-19. Ponadto aż 996 osób zmarło, ponad 9 tysięcy uznaje się za wyleczone.

Koronawirus w Polsce - ile osób zakażonych

„Mamy 90 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (24), łódzkiego (23), mazowieckiego (20), dolnośląskiego (11), małopolskiego (5), pomorskiego (2), podlaskiego (1), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Kędzierzyn-Koźle. Osoba ta miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 21 326/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”, napisano w niedzielny wieczór na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Trwa III etap odmrażania gospodarki. Co postanowił rząd?

Co zmienia się od poniedziałku 4 maja? II etap luzowania obostrzeń

Od 20 kwietnia obowiązują nas nowe zasady. Sprawdź zalecenia rządu

W piątek 20 marca, rząd do odwołania wprowadził stan epidemii w Polsce.

Jak bronić się przed koronawirusem? >>> Oto 15 najważniejszych zasad

„W dobie epidemii nowego koronawirusa – zostań w domu!” >>> apel lekarzy

Koronawirus na świecie statystyki

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że koronawirus to pandemia. Eksperci wciąż spodziewają się wzrostu liczby przypadków choroby COVID-19, wywołanych przez nią zgonów oraz krajów, do których koronawirus dotrze. „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni alarmująco wysokim zasięgiem epidemii i liczbą zarażeń”, powiedział szef WHO.

Według statystyk, na całym świecie odnotowano ponad 5 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 340 tysięcy osób zmarło, wyleczono ponad 2 miliony pacjentów. 

Koronawirus, infolinia NFZ
Fot. gis.gov.pl

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.