O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus w Polsce: odnotowano nowe przypadki zakażenia

Informacje podało Ministerstwo Zdrowia

Redakcja VIVA! 8 czerwca 2020 19:15

Jak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, od początku epidemii w Polsce potwierdzono już ponad 27 tysięcy przypadków zakażeń COVID-19. Ponadto aż 1 166 osób zmarło, prawie 13 tysięcy uznaje się za wyleczone.

Koronawirus w Polsce - ile osób zakażonych

„Mamy 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (175), łódzkiego (77), mazowieckiego (74), małopolskiego (29), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (6), podlaskiego (5), podkarpackiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1). Liczba zakażonych koronawirusem: 27 160/1 166 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”, napisano w poniedziałkowy wieczór na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Trwa III etap odmrażania gospodarki. Co postanowił rząd?

W piątek 20 marca, rząd do odwołania wprowadził stan epidemii w Polsce.

Jak bronić się przed koronawirusem? >>> Oto 15 najważniejszych zasad

Koronawirus na świecie statystyki

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że koronawirus to pandemia. Eksperci wciąż spodziewają się wzrostu liczby przypadków choroby COVID-19, wywołanych przez nią zgonów oraz krajów, do których koronawirus dotrze. „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni alarmująco wysokim zasięgiem epidemii i liczbą zarażeń”, powiedział szef WHO.

Według statystyk, na całym świecie odnotowano ponad 7 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 400 tysięcy osób zmarło, wyleczono ponad 3 miliony pacjentów. 

Koronawirus, infolinia NFZ
Fot. gis.gov.pl

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.