Tradycyjne, regionalne, typowo polskie!

Aleksandra Frankowska 25 grudnia 2022 12:32

Polska tradycja jest bardzo bogata jeśli chodzi o potrawy wigilijne i świąteczne. Na wigilijnych stołach nie może zabraknąć tradycyjnych deserów z makiem, który przed dodaniem ich do potrawy, namaczany jest przez kilkanaście godzin, zgodnie z przepisami dawnych gospodyń. Klasykiem na polskich stołach jest makowiec, ale to nie jedyny deser z makiem, który pojawia się na stołach w ten wyjątkowy, świąteczny czas. Jakie inne deserowe potrawy z makiem są popularne?

ZOBACZ TEŻ: Koniecznie sprawdź przepis na najlepsze pierogi Magdy Gessler!

Desery z makiem na Święta 2022

Zebraliśmy najpyszniejsze desery z makiem z polskiej kuchni, których nie może zabraknąć na stołach podczas Bożego Narodzenia 2022. Na naszej liście znalazły się: tradycyjny makowiec, kluski z makiem, kutia, drożdżowa gwiazda betlejemska i sernik z makiem. Który z tych deserów jest Twoim ulubionym? 

CZYTAJ WIĘCEJ: Pachnący dom na święta! 

1/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
1/5

Kluski z makiem, regionalnie nazywane również Makiełkami

2/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
2/5

Makowiec

3/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
3/5

Kutia, danie z bakalii i maku

4/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
4/5

Drożdżowa gwiazda betlejemska z makiem

5/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
5/5

Tradycyjny sernik z makiem

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?