Tradycyjne, regionalne, typowo polskie!

Aleksandra Frankowska 24 grudnia 2021 15:42

Polska tradycja jest bardzo bogata jeśli chodzi o potrawy wigilijne i świąteczne. Na wigilijnych stołach nie może zabraknąć tradycyjnych deserów z makiem, który przed dodaniem ich do potrawy, namaczany jest przez kilkanaście godzin, zgodnie z przepisami dawnych gospodyń. Klasykiem na polskich stołach jest makowiec, ale to nie jedyny deser z makiem, który pojawia się na stołach w ten wyjątkowy, świąteczny czas. Jakie inne deserowe potrawy z makiem są popularne?

ZOBACZ TEŻ: Koniecznie sprawdź przepis na najlepsze pierogi Magdy Gessler!

Desery z makiem na Święta 2021

Zebraliśmy najpyszniejsze desery z makiem z polskiej kuchni, których nie może zabraknąć na stołach podczas Bożego Narodzenia 2021. Na naszej liście znalazły się: tradycyjny makowiec, kluski z makiem, kutia, drożdżowa gwiazda betlejemska i sernik z makiem. Który z tych deserów jest Twoim ulubionym? 

CZYTAJ WIĘCEJ: Pachnący dom na święta! 

1/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
1/5

Kluski z makiem, regionalnie nazywane również Makiełkami

2/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
2/5

Makowiec

3/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
3/5

Kutia, danie z bakalii i maku

4/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
4/5

Drożdżowa gwiazda betlejemska z makiem

5/5
Wigilijne desery z makiem
Copyright @Adobe Stock
5/5

Tradycyjny sernik z makiem

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…