Sylwester 2022 mn
Fot. Adobe Stock
Sylwester 2022

Sylwester 2022: Gdzie odbędą się imprezy sylwestrowe w dużych miastach?

W tych miejscach będziecie się świetnie bawić! 

Aleksandra Trendak 27 grudnia 2022 14:30
Sylwester 2022 mn
Fot. Adobe Stock

Tegoroczny sylwester będzie znacznie różnił się od poprzednich, ponieważ większość miast ze względu na bardzo wysokie koszty energii zdecydowało się odwołać imprezy sylwestrowe miejsce. Jednak nic straconego, ponieważ w dużych polskich miastach wciąż możemy znaleźć szeroką gamę imprez organizowanych w różnych klubach i hotelach. W jakich miastach będą się odbywać? Ile kosztują? Czym się wyróżniają? 

PRZECZYTAJ TEŻ: Biżuteria idealna na karnawał i Sylwestra 2022

Imprezy sylwestrowe w Warszawie 

Warszawa to zdecydowanie nie tylko stolica państwa, ale także imprez, gdyż w niej znajdziemy zdecydowanie najwięcej wydarzeń związanych z Sylwestrem. Uczestnictwo w nich niestety nie jest darmowe, jednak wspomnienia jakie będziemy mogli na nich otrzymać są bezcenne. Warto zainteresować między innymi wydarzeniem w Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy”, które oferuje fajne wydarzenie w cenie 85 złotych od osoby. Kolejną ciekawą propozycją na mapie stolicy jest spektakl sylwestrowy “Mąż i żona” w teatrze Polonia, na którego bilety zaczynają się od kwoty 171zł. Także teatr Sabat organizuje rewiowy Bal Sylwestrowy “Viva Nowy Rok 2023”, którego ceny zaczynają się od 950 złotych. Również Filharmonia Narodowa organizuje koncert sylwestrowy, na którego bilety możemy zdobyć już od 158 złotych. Jeśli zależy nam na imprezie w hotelu, warto rozważyć imprezę organizowaną w hotelu Venecia Palace w Michałowicach pod Warszawą lub w Arche Hotel Krakowska. Jedno jest pewne – w stolicy na pewno nie będziecie się nudzić! 

Warszawa
Fot. Adobe Stock

Imprezy sylwestrowe w Trójmieście 

Trójmiasto zdecydowanie nie odbiega pod kątem ilości ciekawych wydarzeń sylwestrowych od Warszawy. Możemy w nim przykładowo znaleźć sylwestrowe morsowanie, które kosztuje tylko 90 złotych. Dla fanów jazzu polecamy bal sylwestrowy Black&White Jazz Swing Night w Grand Pavillon, na który wstęp kosztuje 990zł. Jeśli lubicie imprezy przebierane powinniście zainteresować się Sylwestrem w stylu Hollywood w Oria Magic House. Dla osób nie przepadających z dużymi imprezami jest świetny Wege Sylwester w WellMe, podczas którego będzie medytacja i sound healing. Warto także zainteresować Filmowym Sylwestrem w kinie Helios w Gdańsku, podczas którego będzie można obejrzeć świetne produkcje filmowe. W Trójmieście każdy znajdzie coś dla siebie! 

Gdańsk
Fot. Adobe Stock

Imprezy sylwestrowe w Krakowie 

Kraków jest świetnym miejscem na Sylwestra ze względu na bogatą ilość wydarzeń kulturalnych oraz imprez. Możemy między innymi wybrać się na wieczór z burleską lub na koncert w Filharmonii Krakowskiej, na którego ceny biletów zaczynają się już od 150 złotych. Miłośnicy imprez powinni także zainteresować się wydarzeniem organizowanym przez Bubble Toast lub w Klubie Spotkań Poczta Główna, gdyż właśnie tam będzie można bawić się do świetnej muzyki razem ze znajomymi. Wiele teatrów oferuje także w sylwestrową noc ciekawe spektakle, między innymi w ICE Kraków Centrum Kongresowe będziemy mogli zobaczyć ciekawą komedię “Goło i wesoło” lub spektakl “Nerwica natręctw”.  

Kraków
Fot. Adobe Stock

Imprezy sylwestrowe we Wrocławiu 

Wrocław nie próżnuje, jeśli chodzi o imprezy sylwestrowe. W tym mieście także nie odbędzie się sylwester miejski, ale wiele miejsc organizuje mnóstwo ciekawych wydarzeń. Przykładowo w GEMie można znaleźć energetyczną imprezę, która powstaje przy współpracy z radiem Super Nova, więc dobra muzyka jest gwarantowana. Kino DCF organizuje za to ciekawe, sylwestrowe pokazy przedpremierowe, a Teatr Współczesny proponuje wieczór na wyjątkowym spektaklu “Wyskubki”. Miłośnicy i miłośniczki bali powinni wybrać się na Galę Wiedeńską organizowaną przez Teatr Kamienica, podczas którego będzie można posłuchać niezwykłych przebojów króla walca, czyli Johanna Straussa. Będzie to zdecydowanie niezapomniany wieczór. 

Wrocław
Fot. Adobe Stock

Choć imprezy miejsce w tym roku nie odbędą się w dużych miastach, to wcale nie oznacza, że Sylwester musi być nudny. Wciąż wiele miejsc oferuje ciekawe oferty bali oraz spektakli, które zdecydowanie przypadną do gustu wielu osobom. Jak w tym roku świętujecie nadejście Nowego Roku?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.