tematyczna impreza sylwestrowa
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Poznaj skuteczne sposoby, jak leczyć kaca!

Dzięki temu objawy nie będą aż tak męczące

Redakcja VIVA! 1 stycznia 2020 12:30
tematyczna impreza sylwestrowa
Fot. STOCK ADOBE

Wypicie alkoholu w nieco większych ilościach może nieść za sobą różne skutki uboczne. Kac najczęściej objawia się zmęczeniem, bólem głowy, nudnościami, zawrotami głowy, a także wrażliwością na światło i dźwięk. Choć na rynku można dostać wiele leków na zatrucie alkoholem, warto spróbować leczyć je naturalnie. Koniecznie poznaj przepisy na kaca, które będą skuteczne!

Pełnowartościowe śniadanie

Jednym ze sposobów jest zjedzenie obfitego, pełnowartościowego śniadania dzień po imprezie. Zdrowe śniadanie pomoże utrzymać poziom cukru we krwi, ponieważ zbyt niski przyczynia się do wzmożenia objawów takich jak nudności lub osłabienie. Mimo, że naukowo nie udowodniono zbawiennego wpływu śniadania na zatrucie alkoholem, na pewno dostarczy ono wiele cennych składników i minerałów, które zostały wypłukane z organizmu w wyniku nadmiernego spożycia wysokoprocentowych trunków.

Zadbaj o sen

Rzecz jasna brak snu nie powoduje kaca, jednak może go pogorszyć. Dlatego podczas zatrucia alkoholem warto zadbać o dobry sen i regenerację. W ten sposób można załagodzić objawy i uczynić kaca bardziej znośnym.

Pij dużo wody

Alkohol działa moczopędnie, dlatego może to prowadzić do utraty płynów i elektrolitów z organizmu, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania. Po hucznej zabawie utrzymuj nawodnienie organizmu przez cały dzień, w ten sposób załagodzisz objawy kaca, a może nawet pozbędziesz się ich całkowicie.

Nie zapominaj o suplementach

Niektóre badania wykazują, że na złagodzenie kaca świetnie sprawdzają się suplementy – żeń-szeń, opuncja, olej z ogórecznika,  a także imbir. Ten ostatni pomoże, jeśli źle się czujesz po wypiciu dużej ilości alkoholu i towarzyszą Ci nudności, a także wymioty.  

Jak sobie radzić?
Fot. STOCK ADOBE

Jak sobie radzić?
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.