Sylwester 2018/2019
Fot. Adobe Stock
STYL ŻYCIA

Sprawdź, w których europejskich miastach, odbędą się najlepsze imprezy sylwestrowe!

Może na którąś się wybierzesz?

Gabriela Łaskowska 17 grudnia 2018 18:32
Sylwester 2018/2019
Fot. Adobe Stock

Sylwester to najbardziej wyjątkowa noc w roku. Niektórzy wolą spędzać ją kameralnie w gronie najbliższych. Inni wybierają się na ogromne imprezy miejskie. Jeśli należysz do drugiej grupy, mamy dla Ciebie super propozycje! Sylwester miejski to idealny pomysł na niezapomniane wrażenia! Gdzie go spędzić, aby był naprawdę niezwykły? Pakuj się i wyjeżdżaj! Zebraliśmy najlepsze imprezowe sylwestrowe w Europie. 

Berlin

Co roku jedna z największych imprez sylwestrowych odbywa się właśnie tam, między Bramą Brandenburską, a kolumną zwycięstwa. O godzinie 14:00 bramki zostaną już otwarte i będzie można podejrzeć próby do wydarzenia, które będą trwać do 18:30. Oficjalna część rozpocznie się o godzinie 19:00. Wejście na festiwal jest darmowy. 

Wiedeń

Głównym wydarzeniem sylwestrowym w Wiedniu jest Silvesterpfad, czyli impreza na starówce. Trwa ona już od godziny 14:00 do 2:00 w nocy. Wydarzenie przyciąga wielu turystów na Plac Ratuszowy, którzy co roku mają okazję skosztować wielu kulinarnych smakołyków i trunków. Planowane jest również umieszczenie punktów rozrywkowych, jak dyskoteki. Po południu będzie można się tam udać nawet na kurs nauki walca. O północy tradycyjnie rozpocznie się pokaz sztucznych ogni.

Warszawa

Jak Sylwester w Warszawie, to koniecznie w Pałacu Kultury i Nauki! Cała powierzchnia budynku zamieni się w olbrzymi parkiet. Imprezę prowadzić będzie prowadzący z Radia ESKA, Paweł Pawelec. Na terenie PKiN dostępne będą trzy strefy: jadalna, rozrywkowa i chilloutowa. Przed samą 24:00 będzie można wziąć udział w szybkiej lekcji tańca z Robertem Kochankiem! Cena za bilety rozpoczyna się od 500 zł.

Paryż

A co powiecie na Sylwester w… Disneylandzie? Do wyboru mamy dwie opcje - samą imprezę sylwestrową lub imprezę ze wcześniejszym sylwestrowym obiadem. Szampańską zabawę zapewni nam dwóch DJów. Sylwester w takim miejscu byłby czymś naprawdę magicznym. Za wzięcie udziału w samej imprezie trzeba zapłacić ok 400 zł.Ale z pewnością warto. Zamek Śpiącej Królewny, znajdujący się na terenie parku, musi wyglądać oszałamiająco na tle sztucznych ogni.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?