VIVA! VIDEO

Nasza relacja: redakcja VIVA! na BMW Driving Experience!

Sprawdziliśmy, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach na drodze!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 17 maja 2019 13:55

Szkolenie całodniowe BMW BASIC SAFETY TRAINING to niepowtarzalna okazja do jazdy najnowszymi modelami BMW oraz możliwość sprawdzenia, jak radzimy sobie za kółkiem w wielu, nieprzewidzianych sytuacjach. Zaproszenie do tego, aby udoskonalić swoje umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i dynamiki jazdy przyjęła nasza redaktorka, Barbara Łubko.

Bezpieczna jazda, która wzbudza emocje!

Trening doskonalenia techniki jazdy skierowany zarówno do początkujących i doświadczonych kierowców. Program szkolenia zawiera elementy związane z bezpieczeństwem oraz opanowaniem samochodu w niemal każdej sytuacji na drodze.  BMW BASIC SAFETY TRAINING uczy, jak sprawnie i skutecznie sprostać każdemu wyzwaniu,  przy okazji czerpać z niego radość!

Viva! na BMW Basic Training 

Jeśli którykolwiek z uczestników tego spotkania przed jego rozpoczęciem myślał, że jest doskonałym kierowcą, to po kilku godzinach nie był już tego taki pewny... Szkolenie BMW BASIC SAFETY TRAINING, organizowane na Torze Modlin w ramach BMW Driving Experience każdemu uświadomiło bowiem, że może jeździć jeszcze lepiej i jeszcze bezpieczniej.

BMW Driving Experience to świetna okazja, żeby podszkolić swoje umiejętności za kierownicą! - przekonuje Barbara Łubko, dziennikarka magazynu Viva!

Nasze wrażenia po BMW BASIC SAFETY TRAINING

Szkolenie rozpoczęło się od pozornie banalnej rzeczy – zaprezentowania, jak powinna wyglądać prawidłowa pozycja za kierownicą. Jak się później okazało, pozornie błahe sprawy, jak ułożenie rąk na kierownicy, odległość ciała od kierownicy, położenie oparcia fotela, mają ogromny wpływ na prawidłowe wykonywanie manewrów w sytuacjach ekstremalnych.

BMW Basic Training
Fot. Materiały prasowe

W trakcie szkolenia każdy uczestnik ćwiczył hamowanie awaryjne, nagłą zmianę pasa ruchu, ominięcie przeszkody, opanowanie podsterowności, opanowanie auta w poślizgu tylnej osi. Wszystkie te manewry ćwiczone były przy niskich prędkościach, maksimum 70 na godzinę, a i tak każdy uczestnik przekonał się, że w sytuacji ekstremalnej bez właściwej reakcji i umiejętności kierowcy nawet 50 km/h jest prędkością niebezpieczną.

Instruktorzy Akademii Jazdy BMW omówili też techniki skrętu, uczyli, jak prawidłowo dobierać toru jazdy i jak obserwować drogę według zasady „LINE OF VISION”. Co ważne, w szkoleniu wykorzystywane są wyłącznie najnowsze modele BMW, a więc auta naszpikowane licznymi nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. BMW nieustannie inwestuje w rozwój technologii, które wpływają na podniesienie bezpieczeństwa podróży. Zaawansowane systemy asystujące wspierają kierowcę podczas wykonywania skomplikowanych manewrów czy monotonnych sytuacji np. samochód jest w stanie ostrzec kierowcę przed kolizją, wykryje pieszych czy rowerzystów, nawet w nocy! Innym świetnym rozwiązaniem jest asystent kierowania i toru jazdy, który pilnuje by nie zjechać z pasa ruchu i ostrzeże przed wykonaniem manewru, jeżeli istnieje prawdopodobieństwo kolizji bocznej. Ćwiczenia uświadomiły jednak, że żadne systemy nie uchronią auta przed kolizją, jeśli zabraknie szybkiego i właściwego zachowania kierowcy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🚘 #bmwdrivingexperience #akademiajazdyBMW @bmwpolska #cars #radosczjazdy

Post udostępniony przez Barbara Lubko (@barbara_lubko)

W kontrolowanych warunkach, pod okiem doświadczonego instruktora trenowaliśmy zachowanie w sytuacjach, które na drodze mogą przydarzyć się każdemu. Niezwykle istotne są także podstawy, o których często zapominamy na co dzień - np. właściwa pozycja za kierownicą, która przekłada się na lepsze wyczucie auta, szybszą reakcję w trudnej sytuacji na drodze, a co za tym idzie finalnie na nasze bezpieczeństwo!  - zapewnia Barbara Łubko.

Najlepsze w szkoleniach BMW Driving Experience jest to, że odbywają się na różnych torach, w przeróżnych zakątkach Polski – od najbardziej nowoczesnego w kraju toru Silesia Ring w Kamieniu Śląski przez Bednary Driving City w Bednarach koło Poznania, aż po Tor Modlin pod Warszawą. Uczestnicy mają do wyboru cztery rodzaje treningów. Dwa poziomy szkoleń skupiają się na doskonaleniu technik jazdy w zakresie bezpieczeństwa. Natomiast dla amatorów mocniejszych wrażeń przewidziano dwa poziomy treningów na najmocniejszych modelach w stajni marki - BMW M! Dzięki temu możemy doskonalić umiejętności jazdy na torze pod okiem ekspertów i wykorzystanie pełnego potencjału sportowych modeli w kontrolowanych warunkach.

Podaruj niezapomniane wrażenia!

Szkolenie BMW Driving Experience to świetny pomysł na prezent dla mężczyzny- partnera, męża, przyjaciela, czy ukochanego taty. W końcu, Dzień Ojca coraz bliżej, a prezent w postaci niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych emocji zostanie z nim na zawsze.

Więcej szczegółów na bmw-drivingexperience.pl.

Materiał powstał we współpracy z BMW.

BMW Basic Training
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.