Wielkanoc 2020
Fot. STOCK ADOBE
WIELKANOC 2020

Wielkanoc 2020 - jak przygotować święta w dobie koronawirusa?

Oto nasze propozycje

Redakcja VIVA! 29 marca 2020 14:30
Wielkanoc 2020
Fot. STOCK ADOBE

Mimo, że do świąt zostało tylko kilka tygodni, tradycja odchodzi na dalszy plan, gdy na tapecie jest temat koronaworusa. Obecnie najważniejsze jest bezpieczeństwo i zachowanie zdrowego rozsądku. Wiemy, że czas przed Wielkanocą co roku kojarzy sie z zakupami na ostatnią chwilę. Na jakie święta przygotować się w tym roku, i jak ma wyglądać świąteczny stół?

Koronawirus w Polsce - obecna sytuacja

Zanim przejdziemy do tematyki świąt, warto przypomnieć jakie zasady obecnie panują w naszym kraju. Z powodu pandemii kronawirusa dla własnego bezpieczeństwa lepiej zostać w domu, wychodzić tylko w ważnych sytuacjach - do sklepu lub lekarza. Póki co zmiany będą obowiązywać do 11. kwietnia, czyli do Wielkiej Soboty. Jak więc przygotować się na święta?

Jak przygotować święta podczas pandemii?

W wielu domach mimo pandemii święta będą z pewnością celebrowane i spędzone z rodziną. Warto mimo wszystko zdecydować się na najbliższe grono bliskich, aby wykluczyć potencjalne zarażenie się. Dekorując stół w tym roku lepiej skupić się na jakości, a nie na ilości. Warto zrezygnować z kupowania gotowych potraw dla własnego bezpieczeństwa i zdecydować się na ich samodzielne przygotowanie. Na naszej stronie znajdziecie mnóstwo przepisów na proste dania idealne na święta!

Dekoracja stołu na święta 

Ozdabianie wnętrz oraz kupowanie świątecznych akcesoriów jest twoją coroczną tradycją? W tym roku nie mamy możliwości ruszyć na zakupowe przedświąteczne szaleństwo do sieciówek, ale świetną alternatywą będą sklepy internetowe. W ten sposób można znaleźć idealne dekoracje, które będą pasować do wystroju. W niektórych sklepach online możemy już spotkać wyprzedaże, w ramach których czekają na nas artykuły w bardzo atrakcyjnych cenach. Koniecznie zobacz inspirujące zdjęcia z Instagrama, jak ozdobić stół. Pamiętaj, aby zachować bezpieczeństwo i po prostu #zosatńwdomu.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez H&M HOME (@hmhome)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Homla (@hellohomla)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Homla (@hellohomla)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez home&you | home-you.com (@homeandyou_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez home&you | home-you.com (@homeandyou_official)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.