Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Zwiedź Londyn śladami brytyjskiej rodziny królewskiej!

Przejdź do ołtarza jak Kate Middleton, zobacz ulubione miejsce królowej Elżbiety

Marta Baran 13 kwietnia 2019 16:00
Fot. STOCK ADOBE

Niesamowite miejsce, które zachwyca architekturą — mowa oczywiście o Londynie. Pierwsza myśl jaka od razu się nasuwa to rodzina królewska. Wybierając się na urlop w to miejsce, miłośnicy rodu Windsorów na pewno skusiliby się na wycieczkę śladami rodziny, zwiedzając najważniejsze strategiczne miejsca, gdzie zamieszkują członkowie rodziny. Przygotowaliśmy przegląd miejsc, które musicie odwiedzić!

Pałac Buckingham

To miejsce od 1837 roku jest siedzibą brytyjskich monarchów. Jako pierwsza mieszkała tam królowa Wiktoria, zaś teraz to miejsce gdzie urzęduje królowa Elżbieta II. Gdy przebywa na terenie pałacu, na budynku powiewa brytyjska flaga. Bez dwóch zdań to obowiązkowy punkt na mapie Londynu. Warto odwiedzić to miejsce o godzinie 11, w ty czasie odbywa się słynna zmiana warty. Turyści maja możliwość zobaczyć pałac od środka, w tym Green Room oraz słynną Salę Tronową, gdzie odbyła się między innymi sesja ślubna księcia Karola z Dianą Spencer oraz księcia Williama z Kate Middleton.

Adres: Westminster, Londyn SW1A 1AA, Wielka Brytania

Fot. STOCK ADOBE

Hyde Park

Największy Park Królewski w Londynie, który jest znany na całym świcie. Na jego terenie jest dużo atrakcji, jednak kluczową i najważniejszą jest Fontanna Pamięci Księżnej Diany o nieregularnym kształcie przypominającym naszyjnik. Fontanna składa się  z różnych odcinków zmieniających bieg i prędkość wody. Ma to przypominać różne etapy z życia księżnej, nawet te burzliwe. Fontanna powstała w 2004 roku z inicjatywy królowej Elżbiety. Na teren można wejść bezpłatnie.

Adres: Londyn, Wielka Brytania w dzielnicy City of Westminster

Opactwo Westminster

Miejsce wyjątkowe, bo własnie tutaj w 2011 roku odbyła się ceremonia zaślubin księcia Williama z księżną Kate oraz w 1947 roku królowa Elżbieta poślubiała księcia Filipa. To jedno z bardziej popularnych miejsc zwiedzanych w Londynie. Miejsce można zobaczyć od środka i przejść do ołtarza jak kobiety z Brytyjskiej rodziny królewskiej.

Adres: 20 Deans Yd, Westminster, London SW1P 3PA, Wielka Brytania

Fot. STOCK ADOBE

Clarence House

Budynek powstał w 1827 roku i od samego początku należało do rodziny królewskiej. Podczas II wojny światowej miejsce służyło jako szpital polowy, a w 1947 roku po książęcym ślubie przeprowadziła się tam królowa Elżbiety z księciem Filipem. Obecnie miejsce jest zamieszkiwane przez syna królowej - Karola wraz z Camilą. Clearnece House było wielokrotnie remontowane, dlatego nie zachowała się jego pierwotna wersja. Jednak budynek mimo wszystko wygląda niesamowicie. Składa się aż czterech pięter, piwnicy oraz strychu. Warto wybrać się w to miejsce, aby zobaczyć go chodź z zewnętrznej strony.

Adres: St. James's, Londyn SW1A 1BA, Wielka Brytania

Fot. Materiały Prasowe/ The Royal Family

Pałac Kensington

Królewska rezydencja, w której w 1891 roku zaraz po ślubie księcia Karola z Dianą została się ich domem. Obecnie miejsce pełni funkcję królewskiego apartamentowca gdzie mieszczą się luksusowe mieszkania. Są one zamieszkiwane przez członków rodziny królewskiej, którzy nie maja w posiadaniu osobnych rezydencji. najsłynniejszy apartament to 1A składający się aż z 20 pokoi. To tam mieszka książę William z Kate Middleton wraz z dziećmi.

Adres: Kensington Gardens, London W8 4PX, Wielka Brytania

Fot. STOCK ADOBE

Kaplica Świętego Jerzego w Zamku Windsor

To największy zamek w Anglii oraz ulubione miejsce królowej Elżbiety! Gdy nie ma jej w pałacu Kensington prawdopodobnie przebywa właśnie tutaj. Jednym z ważniejszych miejsc, które można zwiedzić jest kaplica Świętego Jerzego. To tutaj odbyły się liczne królewskie wesela, między innymi księcia Harrego i Meghan Markle. To miejsce zachwyca architekturą oraz detalami. Miejsce można zwiedzić i poczuć się jak księżna Sussex na książęcym weselu!

Adres: Windsor SL4 1NJ, Wielka Brytania  

Fot. STOCK ADOBE

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.