Najtańsze miasta mn
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Oto jedne z tańszych miast w Europie, warte odwiedzenia!

Zobacz, co znalazło się na naszej liście

Marta Baran 29 maja 2022 15:30
Najtańsze miasta mn
Fot. Adobe Stock

Europejskie wycieczki są znane z tego, że często bywają drogie. Jednak wcale nie musi tak być, jest wiele miejsc, które są przystępne cenowo i przy tym mają w sobie wiele uroku. Zapraszamy Was na wycieczkę po pięknych, europejskich zakątkach wartych zobaczenia. Niektóre z pewnością zaskoczą!

ZOBACZ TEŻ: Miasto duchów istnieje naprawdę! Masz odwagę je odwiedzić?

Budapeszt, Węgry

To jedno z tańszych miast w Europie i koniecznie trzeba je choć raz odwiedzić. Można cieszyć się luksusowymi doświadczeniami, a koszta są znacznie mniejsze niż w większości europejskich miast. Już sama architektura robi ogromne wrażenie, między innymi parlament zbudowany w stylu gotyckim – jest to jeden z największych budynków na Węgrzech.

Budapeszt
Fot. Adobe Stock

Stambuł, Turcja

Turcja to najczęściej odwiedzany kraj przez Polaków, nic w tym dziwnego - to bardzo ciekawy kierunek, a przy okazji taka podróż nie jest zbyt kosztowna. Stambuł to miasto historyczne, z oszałamiającą architekturą. Jest tam naprawdę wiele do zobaczenia, więc jeśli szukasz ciekawych miejsc, ale dysponujesz niewielkim budżetem to strzał w dziesiątkę!

Stambuł
Fot. Adobe Stock

Walencja, Hiszpania

To hiszpańskie miasto ma do zaoferowania tyle samo emocji i zabytków, co jego nieco droższy odpowiednik – Barcelona (zwłaszcza, jeśli chodzi o zakwaterowanie). Ponadto przyciąga tam wiele historycznych budynków oraz kościołów.

Walencja
Fot. Adobe Stock

Nîmes, Francja

Nie brakuje tam pięknych miejsc, a przy okazji jest tanio! Na zakwaterowanie, transport, a także jedzenie przeznaczysz rozsądną kwotę. To idealne miejsce dla tych, co kochają poznawać nowe miejsca oraz ich kulturę. Odwiedzając Nîmes koniecznie trzeba zobaczyć amfiteatr, który jest w o wiele lepszym stanie od Koloseum w Rzymie.

Nimes
Fot. Adobe Stock

Edynburg, Wielka Brytania

Mimo, że brytyjskie miasta nie należą do najtańszych, w Edynburgu można odkryć wiele tanich lub bezpłatnych zabytków. Miejsce jest dużo tańsze od stolicy kraju – Londynu, a do tego jest jednym z bardziej niezwykłych miast w Europy.

Edynburg
Fot. Adobe Stock

Praga, Czechy

To miasto ma tyle zabytków, że koniecznie trzeba je odwiedzić podczas europejskiej podróży. To miejsce, w którym można odkryć wiele ciekawych miejsc, do tego architektura robi wrażenie. Chociaż od Pragi może być tańsza między innymi Bratysława, w dalszym ciągu to miejsce jest przyjazne nawet niewielkim budżetom w porównaniu na przykład z Oslo lub Kopenhagą.

Praga
Fot. Adobe Stock

Każde z tych miejsc charakteryzuje się niezwykłą atmosferą, urokliwymi uliczkami, ciekwaymi atrakcjami oraz niezwykle dobrą kuchnią. Planując najbliższe wakacje warto zastanwić się nad którąś z powyższych destynacji. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.