Podróże zima 2019
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Oto jedne z tańszych miast w Europie, warte odwiedzenia!

Zobacz, co znalazło się na naszej liście

Marta Baran 25 września 2019 17:30
Podróże zima 2019
Fot. Adobe Stock

Europejskie wycieczki są znane z tego, że często bywają drogie. Jednak wcale nie musi tak być, jest wiele miejsc, które są przystępne cenowo i przy tym mają w sobie wiele uroku. Zapraszamy Was na wycieczkę po pięknych, europejskich zakątkach wartych zobaczenia. Niektóre z pewnością zaskoczą!

Budapeszt, Węgry

To jedno z tańszych miast w Europie i koniecznie trzeba je choć raz odwiedzić. Można cieszyć się luksusowymi doświadczeniami, a koszta są znacznie mniejsze niż w większości europejskich miast. Już sama architektura robi ogromne wrażenie, między innymi parlament zbudowany w stylu gotyckim – jest to jeden z największych budynków na Węgrzech.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Budapest , Hungary (@budapest_hungary)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Budapest , Hungary (@budapest_hungary)

Stambuł, Turcja

Turcja to najczęściej odwiedzany kraj przez Polaków, nic w tym dziwnego - to bardzo ciekawy kierunek, a przy okazji taka podróż nie jest zbyt kosztowna. Stambuł to miasto historyczne, z oszałamiającą architekturą. Jest tam naprawdę wiele do zobaczenia, więc jeśli szukasz ciekawych miejsc, ale dysponujesz niewielkim budżetem to strzał w dziesiątkę!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @istanbul (@istanbul)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @istanbul (@istanbul)

Walencja, Hiszpania

To hiszpańskie miasto ma do zaoferowania tyle samo emocji i zabytków, co jego nieco droższy odpowiednik – Barcelona (zwłaszcza, jeśli chodzi o zakwaterowanie). Ponadto przyciąga tam wiele historycznych budynków oraz kościołów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Turismo Valencia (@visit_valencia)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Turismo Valencia (@visit_valencia)

Nîmes, Francja

Nie brakuje tam pięknych miejsc, a przy okazji jest tanio! Na zakwaterowanie, transport, a także jedzenie przeznaczysz rozsądną kwotę. To idealne miejsce dla tych, co kochają poznawać nowe miejsca oraz ich kulturę. Odwiedzając Nîmes koniecznie trzeba zobaczyć amfiteatr, który jest w o wiele lepszym stanie od Koloseum w Rzymie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ville de Nîmes (@ville_de_nimes)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eglė Senapėdienė (@eglesen)

Edynburg, Wielka Brytania

Mimo, że brytyjskie miasta nie należą do najtańszych, w Edynburgu można odkryć wiele tanich lub bezpłatnych zabytków. Miejsce jest dużo tańsze od stolicy kraju – Londynu, a do tego jest jednym z bardziej niezwykłych miast w Europy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez This is Edinburgh (@thisisedinburgh)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez This is Edinburgh (@thisisedinburgh)

Praga, Czechy

To miasto ma tyle zabytków, że koniecznie trzeba je odwiedzić podczas europejskiej podróży. To miejsce, w którym można odkryć wiele ciekawych miejsc, do tego architektura robi wrażenie. Chociaż od Pragi może być tańsza między innymi Bratysława, w dalszym ciągu to miejsce jest przyjazne nawet niewielkim budżetom w porównaniu na przykład z Oslo lub Kopenhagą.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez City of Prague (@cityofprague)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez City of Prague (@cityofprague)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.