Co zobaczyć w Turcji?
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Wakacje 2021: oto miejsca, które Cię zachwycą podczas pobytu w Turcji!

Turcja to doskonały pomysł na wakacyjny wypad…

Marta Baran 20 czerwca 2021 14:30
Co zobaczyć w Turcji?
Fot. STOCK ADOBE

Turcja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków na wakacje. Nic w tym dziwnego, pogoda zdecydowanie rozpieszcza, a dodatkowo można tam zobaczyć wiele ciekawych i pięknych miejsc. Teraz, kiedy z racji pandemii, na podróże do Azji czy obu Ameryk nie możemy sobie jeszcze pozwolić, Turcja wydaje się być doskonałą wakacyjną destynacją. To miejsce słynie z tętniącej życiem kultury, niesamowitego jedzenia, a dodatkowo jest tam wiele do odkrycia. Każdy, kto choć raz odwiedził ten kraj chwali sobie wspaniałe krajobrazy, które oferują widoki na Morze Śródziemne, a także tereny górzyste. To miejsce na urlop, które sprawdzi się zarówno, jeśli kochasz zwiedzanie oraz długie wylegiwanie się na plaży. W tym kraju czeka mnóstwo atrakcji, a oto najciekawsze z nich, które koniecznie musisz zobaczyć podczas pobyty w Turcji!

Zobacz także: Starożytne miasto w Turcji czeka zagłada?

Turcja na wakacje 2021 - Hagia Sophia

Hagia Sophia o jedna z najsłynniejszych budowli znana na całym świecie. Jest nie tylko jedną z lepszych atrakcji w Stambule, ale również w całej Turcji. Muzeum Hagia Sophia robi oszałamiające wrażenie, to miejsce, które każdy turysta powinien odwiedzić spędzając wakacje w tym kraju.

Wakacje w Turcji - gdzie się wybrać?
Fot. STOCK ADOBE

Turcja na wakacje 2021 - Efez

Potężne ruiny Efezu to miasto słynące z kolosalnych zabytków i charakterystycznych marmurowych kolumn. To jedno z niewielu miejsc w regionie śródziemnomorskim, gdzie zachowały się budowle ze złotego wieku Cesarstwa Rzymskiego.

Wakacje w Turcji - gdzie się wybrać?
Fot. STOCK ADOBE

Turcja na wakacje 2021 - Pamukkale

Jeden z najsłynniejszych cudów natury – charakterystyczne białe trawertynowe tarasy kaskadowo schodzą po zboczu przypominając śnieżny teren pośród zielonego krajobrazu! Nieopodal znajdują się ruiny rzymskiego miasta uzdrowiskowego Hierapolis, które jest kolejnym powodem do odwiedzenia tego terenu Turcji.

Wakacje w Turcji - gdzie się wybrać?
Fot. STOCK ADOBE

Turcja na wakacje 2021 - Ani

Ruiny miasta na wschodzie kraju zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachowały się budynki z czerwonej cegły, które na tle krajobrazu robią ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających. Podczas wizyty nie przegap kościoła Odkupiciela oraz św. Grzegorza, które zachwycają swoją architekturą – kamiennymi murami i nadal widocznymi pozostałościami fresku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez joshua (@uoft.dad)

Turcja na wakacje 2021 - Antalya

To miejsce przyciąga turystów z całej Europy. W samym centrum znajduje się Stare Miasto, które zachwyca brukowanymi uliczkami otoczonymi rezydencjami z czasów osmańskich. Warte odwiedzenia jest również Muzeum w Antalyi znane jako jedno z najlepszych w kraju!

Wakacje w Turcji - gdzie się wybrać?
Fot. STOCK ADOBE

Turcja na wakacje 2021 - Safranbolu

Tureckie miasto słynie ze swoich wąskich, krętych uliczek, przy których znajdują się odrestaurowane, drewniane rezydencje, które niegdyś były posiadłościami bogatych kupców, a teraz zostały przekształcone na hotele oraz restauracje. Można się tam natknąć na wiele uroczych sklepików gdzie można zakupić pamiątki, tradycyjne słodycze i rękodzieła.  

Wakacje w Turcji - gdzie się wybrać?
Fot. STOCK ADOBE

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.