To idealne miejsca na weekendowy wypad

Marta Baran 30 marca 2019 13:30

Jesteś miłośniczką starych wnętrz i zabytków? Na pewno nigdzie nie odpoczniesz tak, jak w hotelu umieszczonym w zamku, godnym damy dworu. Coraz więcej resortów i centrów SPA ulokowanych jest właśnie w takich zabytkowych miejscach.

Wypoczynek w zamku

Wyobraź sobie relaksacyjną kąpiel w jacuzzi, która pozwoli Ci się dogłębnie odprężyć i nabrać sił do działania, po wyczerpującym tygodniu. Jeśli dodamy , że znajdzie się ono w zabierających dech wnętrzach godnych brytyjskiej Rodziny Królewskiej, to brzmi to jak idealny wypoczynek. 

Po królewsku w Polsce

Nie musisz z dużym wyprzedzeniem planować regeneracyjnego weekendu w zabytkowym hotelu za granicą, ponieważ te najpiękniejsze i najbardziej zachwycające obiekty znajdziesz bliżej niż myślisz. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, w których pałacach w Polsce możecie spędzić błogi czas! Oto lista najpiękniejszych zamków w naszym kraju. 

1/6
Copyright @INSTAGRAM @zamek.wkrasiczynie
1/6

Zamek Kliczków

Przed laty gościł w nim cesarz Wilhelm II. To miejsce idealne dla osób chcących spędzić kilka dni poza miastem. Zamek znajduje się w niewielkiej wiosce Kliczków nieopodal Bolesławca. Na turystów czekają takie atrakcje jak SPA, korty oraz profesjonale centrum jeździectwa. 

2/6
Copyright @INSTAGRAM @zamekczocha
2/6

Zamek Czocha

To jedno z częściej odwiedzanych przez turystów miejsc na Dolnym Śląsku. Cenione jest głównie za niesamowitą architekturę oraz infrastrukturę - nieopodal znajduje się Jezioro Leśniańskie. Zamek powstał w XIII wieku jak twierdza obronna. 

3/6
Copyright @INSTAGRAM @mattqski
3/6

Zamek Rokosowo

Niegdyś zamieszkiwany przez rodzinę Czartoryskich. Już same zdjęcia robią ogromne wrażenie. Zamek jest otoczony parkiem w stylu angielskim. To idealne miejsce na odpoczynek lub zorganizowanie wesela!

4/6
Copyright @INSTAGRAM @zamek_lancut
4/6

Łańcut

To jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, umiejscowione na Podkarpaciu. Wnętrza hotelowe zdecydowanie spodobają się miłośnikom architektury i wnętrz z „duszą”.

5/6
Copyright @INSTAGRAM @zamek.wkrasiczynie
5/6

Zamek w Krasiczynie

Jeśli marzysz o noclegu w luksusowej komnacie księżnej, to miejsce jest stworzone dla Ciebie! Wnętrza hotelu robią ogromne wrażenie, poczujesz się jakbyś cofnęła się do VII wieku. 

6/6
Copyright @INSTAGRAM @a.schodzinski
6/6

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Dawniej była to siedziba rodu Leszczyńskich. Zamek jest uznawany za zabytek rangi światowej, nie bez powodu nazywany ,,Małym Wawelem". To miejsce powinno przypaść do gustu osobom lubiący aktywny wypoczynek. Na terenie obiektu znajduje się pole golfowe.

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.