Koniecznie sprawdź, jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie zaplanować urlop!

Ksenia Krasko 27 marca 2019 15:15

Planowanie wakacji nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy przewijasz Instagram i widzisz co najmniej 35 miejsc, do których pojechałabyś już dzisiaj. Niezawodny serwis TripAdvisor może Ci pomóc! Portal właśnie przyznał Perły branży turystycznej najwyżej ocenianym miastom, hotelom i plażom.

Za wyniki odpowiedzialny jest algorytm, który bierze pod uwagę zarówno liczbę recenzji, jak i oceny przyznane przez użytkowników. Ranking nie dotyczy jedynie wybranego obszaru – istnieje zarówno ogólnoświatowa lista najlepszych, jak i poszczególnych państw, w tym Polski!

Jakie miasta najczęściej odwiedzają turyści?

Na liście światowej zdecydowanym liderem jest Londyn! Znalazł się na szczycie, wyprzedzając tak klasyczne kierunki podróży jak Paryż i Rzym, zajmujące odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Jeśli masz ochotę na nieco bardziej relaksujący pobyt, pomyśl nad wakacjami na wyspie – Kreta znalazła się tuż za podium, a Bali i Phuket zajęły kolejne miejsca na liście.

Użytkownikom portalu spodobały się również takie miasta jak Barcelona (7 pozycja), Marrakesz (9), Dubaj (10) czy Lizbona (18).  Co zaskakujące, Nowy Jork całkowicie wymknął się z pierwszej dziesiątki i wylądował dopiero na 13 miejscu! Pełna listę zwycięzców znajdziesz tutaj.

My skupimy się na najlepszych miejscach w Polsce. Jak myślisz, jakie miasta znalazły się w pierwszej dziesiątce? Znajdziesz je w naszej galerii!  

1/10
Copyright @instagram.com/krakowexperience/
1/10

1. Kraków

Kraków zajął pierwsze miejsce! Turyści szczególnie polecają Starówkę, pełną kawiarni, sklepów i pubów, a także doceniają Rynek Główny, jako wspaniały przykład średniowiecznej architektury.

2/10
Copyright @instagram.com/wawarszawa/
2/10

2. Warszawa

Stolica Polski obfituje w piękne miejsca! Które z nich trzeba zobaczyć? Panoramę całego miasta z Pałacu Kultury i Nauki, Zamek Królewski, brukowe alejki Starego Miasta, ogród Krasińskich... Aby zobaczyć najpiękniejszą część Warszawy, koniecznie przespaceruj się Traktem Królewskim.

3/10
Copyright @instagram.com/gdansk_official/
3/10

3. Gdańsk

Gdańsk, położony nad Morzem Bałtyckim, jest jednym z najładniejszych polskich miast. Warto zwiedzić przepiękne Stare Miasto, muzeum historyczne, i wybrać się na wycieczkę do innych części Trójmiasta – Sopotu i Gdyni.

4/10
Copyright @instagram.com/wroclawphoto/
4/10

4. Wrocław

Turyści doceniają architekturę tego pięknego miasta – rynek, otoczony kolorowymi kamienicami to najpopularniejsze miejsce we Wrocławiu. Miasto przyciąga wielu turystów z Niemiec, ze względu na położenie blisko południowo-zachodniej granicy.

5/10
Copyright @instagram.com/instapoznan/
5/10

5. Poznań

Poznań zniszczono podczas II wojny światowej, ale miasto zostało wspaniale odrestaurowane. Stary Rynek jest jednym z najładniejszych rynków w Europie, a Bazylika św. Piotra i Pawła jest jedną z najstarszych katedr w Polsce.

6/10
Copyright @instagram.com/zakopane_official/
6/10

6. Zakopane

Co zachęca najbardziej? Przepiękne otoczenie Tatr. To wspaniały kierunek na odpoczynek nie tylko w okresie zimowym, ponieważ Zakopane ma wiele twarzy!

7/10
Copyright @instagram.com/alex.snaps.colours/
7/10

7. Lublin

To prawdziwe centrum sztuki! Teatry, pokazy taneczne, kabarety, muzea, przedstawienia muzyczne, pokazy filmowe... Do tego historyczne Stare Miasto i wspaniała architektura. Lublin często organizuje festiwale związane z modą, sztuką folklorystyczną i jedzeniem.

8/10
Copyright @instagram.com/bydgoszcz.pl/
8/10

8. Bydgoszcz

Bydgoszcz urzeknie Cię swoją gotycką architekturą, brukowanymi uliczkami i kawiarniami na świeżym powietrzu. Liczne wystawy, tłumnie odwiedzana opera i wyjątkowa sala koncertowa podkreślają piękno miasta!

9/10
Copyright @instagram.com/torunpl/
9/10

9. Toruń

Toruń jest jednym z niewielu miast, które uniknęły poważniejszych zniszczeń podczas wojny. Pięknie zachowane Stare Miasto jest miejscem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto też odwiedzić Ratusz Miejski i koniecznie skosztować pierników!

10/10
Copyright @instagram.com/kochamlodz/
10/10

10. Łódź

Spacer po malowniczym centrum pozwala  ocenić piękno Łodzi. Najważniejsze dzieła współczesnych polskich artystów czekają na odwiedzających w Muzeum Sztuki, a wielbicielom dobrej kawy i zakupów spodoba się słynna ulica Piotrkowska.

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.