Dziś Światowy Dzień Turystyki!

Gabriela Łaskowska 27 września 2018 12:02

Wakacje się skończyły, jednak my już myślimy o kolejnych podróżach! Szczególnie dziś, ponieważ obchodzimy... Światowy Dzień Turystyki! 

Nieważne czy chcecie wyjechać, żeby zrelaksować się czy aktywnie spędzić czas. Wybranie odpowiedniej destynacji często jest dużym problemem. Przychodzimy z pomocą! Zebraliśmy 7 miejsc, które będą najmodniejszymi kierunkami podróżniczymi w następnym roku! Sprawdźcie listę, zainspirujcie się i już dziś zacznijcie planować następne podróże!  

1) Phu Quoc, Vietnam
Mała wyspa, położona na południowym wybrzeżu Wietnamu. Ten tropikalny raj jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie!

2) Bali, Indonesia
Od zawsze było bardzo popularnym wakacyjnym celem. Są jednak na niej jeszcze miejsca wolne od turystów. Jest nim np. wyspa Nusa Lembongan, znajdująca się na południowo-wschodnim wybrzeżu.

3) Ateny, Grecja
Jeśli szukasz miejsca rozrywkowego z historyczną nutką, Ateny będą strzałem w dziesiątkę! To miejsce, do którego chce się wrócić!

4) Isle of Skye, Szkocja
Raj dla miłośników wędrówek. Malowniczy krajobraz, średniowieczne zamki i ciche wioski rybackie… to idealne miejsce na wakacje dla aktywnych turystów.

5) Banff, Kanada
Miasto w zachodniej Kanadzie. Położone jest na terenie najstarszego Parku Narodowego w tym kraju. Dodatkową atrakcją jest występowanie tam zorzy polarnej!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fall colours in Banff National Park. Have you done this hike this time of the year? 🍂🏔 🍁 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀📌 Larch Valley, Canada 🇨🇦 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀📸 thank you @philthyng for your great photo! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀✅ If you want to be featured too, don't forget to follow @hikingtheglobe and tag # hikingtheglobe! Cheers!

Post udostępniony przez Hiking • Outdoors • Adventure (@hikingtheglobe)

6) Sa Pa, Wietnam
Miasto znajduje się w północno-zachodniej części Wietnamu. Znane jest głównie ze względu na przepiękne górskie tarasy widokowe, mieszanki plemion, zamieszkujących te tereny, a także najwyższej góry w Indochinach!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#sapa #vietnam #trip #travel #mountains

Post udostępniony przez Bartek Kaczmarek (@czlowiek_finn)

7) Torres del Paine, Chile
Park narodowy w Chile, położony w Patagonii. To prawie 2000 km² gór, lodowców oraz łąk, nazywanych… złotymi pampasami!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Torres del Paine 🇨🇱 by @braybraywoowoo

Post udostępniony przez Andes Discovery (@andesdiscovery)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.