Warto spędzić święta w tych miejscach

Marta Baran 23 grudnia 2019 19:30

Boże Narodzenie to niezaprzeczalnie najbardziej magiczna pora roku. Na deptakach pojawiają się urokliwe jarmarki, w sklepach jest pełno świątecznych dekoracji, a na ulicach wszystko jest pięknie przystrojone. W niektórych miastach na świecie w tym okresie pojawia się mnóstwo choinek, imponująco wyglądających migoczących światełek oraz oświetlone lodowiska. Koniecznie zobaczcie galerię z najpiękniej ozdobionymi miastami, które robią wrażenie już nawet na zdjęciu!  

1/8
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
1/8

W Londynie nie brakuje wspaniałych ozdób, jednak iluminacje na Oxford Street robią największe wrażenie. Z roku na rok ozdoby wyglądają jeszcze bardziej imponująco.

2/8
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
2/8

Od momentu otwarcia w 1843 roku Ogrodu Tivoli w Kopenhadze miejsce przyciąga mnóstwo turystów, szczególnie w okresie przedświątecznym. Można zobaczyć między innymi oświetlone Jezioro Tivoli, fajerwerki i dużo światełek!

3/8
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
3/8

Do Strasbourga we Francji co roku przybywają tysiące turystów na słynny bożonarodzeniowy jarmark. Wśród świątecznych ozdób z pewnością można poczuć ten magiczny, grudniowy nastrój!

4/8
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
4/8

Co roku na placu Luci d’Artista w Salerno pojawia się instalacja świetlna. W tym roku nie zabrakło takich iluminacji jak nocne niebo, oświetlone zoo oraz ozdób w kształcie oświetlonego drzewa cytrynowego.

5/8
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
5/8

W Nowym Jorku na Rockefeller Center co roku pojawia się ogromny norweski świerk ozdobiony 45 tysiącami lampeczek. Na taki widok możemy liczyć przed każdym Bożym Narodzeniem od 1993 roku! Ta charakterystyczną choinkę można zobaczyć w wielu filmach, między innymi Kevin sam w Nowym Jorku.

6/8
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
6/8

W Melbourne od kilku lat można wybrać się na bożonarodzeniową projekcję, która odbywa się co roku od 29 listopada aż do Bożego Narodzenia. Już same zdjęcia wyglądają niesamowicie!

7/8
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
7/8

Jeśli znudziły Cię klasyczne ozdoby, koniecznie zaplanuj wyjazd przed świętami do Hongkongu. Tam nie brakuje neonowych pokazów świetlnych oraz koncertów gwiazd!

8/8
Zobacz zdjęcia
Copyright @STOCK ADOBE
8/8

Już od listopada podczas wyjazdu do stolicy Holandii można zobaczyć Amsterdam Light Festival. Na oświetlonym placu regularnie odbywają się koncerty, na które przybywają gwiazdy z całego świata!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…