Zobacz największe parki wodne w Europie
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

W tych miejscach poczujesz się jak w raju!

Oto najpiękniejsze parki wodne w Europie!

Marta Baran 24 maja 2019 14:30
Zobacz największe parki wodne w Europie
Fot. STOCK ADOBE

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Parków Wodnych, to miejsce jest idealne do spędzenia czasu w towarzystwie przyjaciół i rodziny! Wakacje niebawem, dlatego już teraz warto zaplanować wyjazd i wybrać się do europejskich aquaparków, które robią wrażenie! Ilość atrakcji, jaka czeka w tych miejscach z pewnością zapewnią wielką frajdę. Oto najładniejsze parki wodne, które koniecznie trzeba zobaczyć!

AquaCity – Poprad, Słowacja

Miejsce położone w Tatrach Słowackich, jako że Słowacja to nasz południowy sąsiad jest często odwiedzane przez polskich turystów. AquaCity to jeden z największych parków wodnych w Europie! Na terenie parku wodnego znajdują się baseny kryte oraz zewnętrzne. Ponadto obiekt jest w pełni ekologiczny!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez AquaCity Poprad Park Wodny (@aquacitypoprad_pl)

Adaland – Kusadasi, Turcja

To nowoczesny kompleks leżący nad Morzem Śródziemnym. Znajdują się tu wysokie zjeżdżalnie, między innymi Amazon Family Sidle, z której widać piękną panoramę Zatoki Kusadasi. Na terenie obiektu jest również delfinarium oraz interaktywne akwarium.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @euterphe_erato

Alpamare - Pfäffikon, Szwajcaria

Obiekt położony nad Jeziorem Zuryskim, znajdują się tu baseny z imitacją fal, rwących rzek, wodospadu. Jest tu także 11 zjeżdżalni, gdzie największa mierzy aż 261 metrów! Ogromnym zainteresowaniem cieszy się strefa Wellness - z saunami oraz łaźniami parowymi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alpamare (@alpamare_ch)

Altan Towers Waterpark – Alton, Wielka Brytania

Park wodny mieści się w Szkocji. Na terenie aquaparku jest imitacja karaibskiej laguny, gdzie znajdują się palmy, tropikalne budowle oraz wiszące mosty! Prawdziwym hitem okazała się Leniwa Rzeka z wodospadami oraz bąbelkami w wodzie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cooking Up (@cookingupmedia)

Serena - Espoo, Finlandia

To największy taki obiekt na terenie Finlandii. Znajdują się tu baseny kryte jak i odkryte. Prawdziwą atrakcją jest imitacja wiru Tornado, któremu towarzyszą efekty dźwiękowe oraz świetlne. Nie brakuje tu także strefy bezpiecznej dla dzieci, gdzie są płytkie baseny z brodzikami oraz zjeżdżalniami. Można tu również skorzystać z klasycznej fińskiej sauny oraz łaźni parowych.  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?