Zobacz listę najdroższych hoteli na świecie
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Oto przyjazne środowisku hotele z całego świata!

Podróżuj w stylu eko

Marta Baran 20 czerwca 2019 17:30
Zobacz listę najdroższych hoteli na świecie
Fot. STOCK ADOBE

Gdy skutki zmian klimatycznych stają się coraz bardziej dotkliwe, organizacje na całym świecie starają się działać i zmniejszyć szkodliwy wpływ plastiku na środowisko. Jak się okazuje, bycie eko można wprowadzić w każdy aspekt życia, nawet podróżowanie. Dlatego powstaje coraz więcej hoteli, które starają się być bardziej eco–friendly rezygnując z przedmiotów jednorazowego użytku, jak przybory toaletowe, butelki z wodą, a także kosmetyki w plastikowych opakowaniach. Przedstawiamy przyjazne środowisku hotele z całego świata!

The Miami Beach EDITION, Stany Zjednoczone

Sieć hoteli EDITION ma na celu wyeliminować tworzywa sztuczne jednorazowego użytku. Pierwszym hotelem, w którym wprowadzono zmiany był ten ulokowany przy Miami Beach. Inicjatywa ta została wprowadzona dzięki Benowi Punole – wiceprezesowi EDITION, który wyeliminował z hotelu kubki, słomki, butelki oraz inne rzeczy wyprodukowane z tworzywa sztucznego.

Casa Pueblo Tulum, Meksyk

Hotel zrezygnował z absolutnie wszystkich rzeczy, wyprodukowanych z plastiku. Nie znajdziemy ich na terenie barów, restauracji i innych pomieszczeń ogólnodostępnych. Z kolei pokoje są wyposażone w czystą, filtrowaną wodę w wyłącznie szklanych butelkach.

Taj Exotica Resort & Soa, Malediwy

Ośrodek położony jest na oszałamiających Wyspach Andamańskich w Zatoce Bengalskiej, pośród 46 akrów lasów. Na terenie hotelu znajduje się rozlewnia, więc nie ma potrzeby stosować plastikowych butelek jednorazowego użytku. Ponadto jest również system usuwania odpadów oraz kompost. Produkty z tworzywa sztucznego są zastąpione tymi przyjaznymi dla środowiska.

Habitas Tulum, Meksyk

Hotel jest pionierem w redukcji odpadów. Nie dość, że obiekt jest ekologiczny to również promuje edukację ekologiczną w okolicy, inspirując wielu hotelarzy do brania przykładu i bycia eko!

1 Hotel Brooklyn Bridge, Stany Zjednoczone

Pokoje, jak i lobby hotelowe są projektowane przez lokalnych artystów przy użyciu zieleni oraz odzyskanych materiałów. Dodatkowo hotel zapewnia gościom płócienne torby idealne na zakupy, aby unikać tych jednorazowych.  

Zobacz ekologiczne hotele w zgodzie ze środowiskiem
Fot. STOCK ADOBE

Zobacz ekologiczne hotele w zgodzie ze środowiskiem
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?