Idealne miesca na wakacje
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Muzea, które warto odpowiedzieć podczas zagranicznego urlopu!

To miejsca obowiązkowe na mapie każdego podróżnika

Marta Baran 8 lipca 2019 18:30
Idealne miesca na wakacje
Fot. STOCK ADOBE

Wakacyjne wyjazdy to niebywała okazja, aby poznać kulturę i historię miejsc, w których wypoczywamy. A Co jeśli spędzamy urlop w największych miastach świata? To idealny moment, aby zwiedzić pobliskie muzea, które każdy z nas powinien zobaczyć choć raz w życiu. Przygotowaliśmy listę miejsc, które są znane na całym świecie, a także tych mniej popularnych, które są warte odwiedzenia.

Muzeum Picassa (Paryż)

Znajduje się tam ponad 5000 prac oraz dziesiątki tysięcy archiwalnych dzieł. To jedyne takie miejsce na świecie, gdzie można wybrać się w podróż po procesie twórczym artysty – znajdują się tam zarówno prace malowane, rzeźbione, rysowane, a także grawerowane przez Picassa, w tym szkice, opracowania, rysunki, szkicowniki, ryciny, fotografie, ilustrowane książki i dokumenty. Muzeum powstało w 1985 roku w Hotelu Salé - jednym z bardziej znanych, prywatnych hoteli wybudowanych pod koniec XVII wieku!

The Metropolitan Museum of Aft (Nowy Jork)

To największe muzeum sztuki w Nowym Jorku, najbardziej znane na całym świecie. Kolekcje obejmują ponad 5000 lat historii, a łączna ilość zgromadzonych tu dziel sztuki 36 tysięcy okazów pochodzących z całego świata! Jedną z najsłynniejszych kolekcji jest ekspozycja egipska, na której można zobaczyć zrekonstruowany grobowiec egipskiego dworzanina Perneba uznawanego za najbardziej oszałamiającą wizualnie część tej kolekcji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Met (@metmuseum)

Muzeum Luwr (Paryż)

Najsłynniejsze muzeum na świecie powinien zobaczyć każdy. Co roku odwiedza je masa turystów - w zeszłym roku było ich ponad 10,2 mln! Mieści się ono w dawnym pałacu królewskim Palais du Louvre i można zobaczyć w nim najsłynniejsze dzieła sztuki, między innymi obraz Mona Liza oraz rzeźbę Wenus z Milo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Musée du Louvre (@museelouvre)

Muzeum Stedelijk (Amsterdam)

Zostało otwarte w 1895 roku jako największe holenderskie muzeum poświęcone sztuce współczesnej i współczesnemu wzornictwu. Kolekcja zawiera niezwykłe dzieła sztuki światowej sławy artystów, również tych współczesnych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stedelijk Museum Amsterdam (@stedelijkmuseum)

Galeria Dorii Pamphilj (Rzym)

Została założona przez papieża Innocentego X Pamphila w 1644 roku. Obecnie składa się z ponad 400 obrazów pochodzących z czasów od XV do XVIII wieku. Mimo biegu lat dzieła są w idealnym stanie. Spędzając wakacje we Włoszech warto tam wstąpić i zobaczyć jego zasoby na własne oczy!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Galleria Doria Pamphilj (@galleriadoriapamphilj)

Muzeum Brytyjskie (Londyn)

To jedno z najstarszych muzeów historii starożytnej. Ponadto może pochwalić się jedna z największych kolekcji na świecie - znajduje się tam ponad 8 milionów eksponatów! Miejsce ma na celu dokumentowanie dziejów ludzkości od początków, aż do współczesności.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez British Museum (@britishmuseum)

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.