Muzea mn
Fot. Adobe Stock
Podróże 2022

Muzea, które warto odpowiedzić podczas zagranicznego urlopu!

To miejsca obowiązkowe na mapie każdego podróżnika

Marta Baran 18 czerwca 2022 15:30
Muzea mn
Fot. Adobe Stock

Wakacyjne wyjazdy to niebywała okazja, aby poznać kulturę i historię miejsc, w których wypoczywamy. A Co jeśli spędzamy urlop w największych miastach świata? To idealny moment, aby zwiedzić pobliskie muzea, które każdy z nas powinien zobaczyć choć raz w życiu. Przygotowaliśmy listę miejsc, które są znane na całym świecie, a także tych mniej popularnych, które są warte odwiedzenia.

ZOBACZ TEŻ: Oto jedne z tańszych miast w Europie, warte odwiedzenia!

Muzeum Picassa (Paryż)

Znajduje się tam ponad 5000 prac oraz dziesiątki tysięcy archiwalnych dzieł. To jedyne takie miejsce na świecie, gdzie można wybrać się w podróż po procesie twórczym artysty – znajdują się tam zarówno prace malowane, rzeźbione, rysowane, a także grawerowane przez Picassa, w tym szkice, opracowania, rysunki, szkicowniki, ryciny, fotografie, ilustrowane książki i dokumenty. Muzeum powstało w 1985 roku w Hotelu Salé - jednym z bardziej znanych, prywatnych hoteli wybudowanych pod koniec XVII wieku!

The Metropolitan Museum of Aft (Nowy Jork)

To największe muzeum sztuki w Nowym Jorku, najbardziej znane na całym świecie. Kolekcje obejmują ponad 5000 lat historii, a łączna ilość zgromadzonych tu dziel sztuki 36 tysięcy okazów pochodzących z całego świata! Jedną z najsłynniejszych kolekcji jest ekspozycja egipska, na której można zobaczyć zrekonstruowany grobowiec egipskiego dworzanina Perneba uznawanego za najbardziej oszałamiającą wizualnie część tej kolekcji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Met (@metmuseum)

Muzeum Luwr (Paryż)

Najsłynniejsze muzeum na świecie powinien zobaczyć każdy. Co roku odwiedza je masa turystów - w zeszłym roku było ich ponad 10,2 mln! Mieści się ono w dawnym pałacu królewskim Palais du Louvre i można zobaczyć w nim najsłynniejsze dzieła sztuki, między innymi obraz Mona Liza oraz rzeźbę Wenus z Milo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Musée du Louvre (@museelouvre)

Muzeum Stedelijk (Amsterdam)

Zostało otwarte w 1895 roku jako największe holenderskie muzeum poświęcone sztuce współczesnej i współczesnemu wzornictwu. Kolekcja zawiera niezwykłe dzieła sztuki światowej sławy artystów, również tych współczesnych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stedelijk Museum Amsterdam (@stedelijkmuseum)

Galeria Dorii Pamphilj (Rzym)

Została założona przez papieża Innocentego X Pamphila w 1644 roku. Obecnie składa się z ponad 400 obrazów pochodzących z czasów od XV do XVIII wieku. Mimo biegu lat dzieła są w idealnym stanie. Spędzając wakacje we Włoszech warto tam wstąpić i zobaczyć jego zasoby na własne oczy!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Galleria Doria Pamphilj (@galleriadoriapamphilj)

Muzeum Brytyjskie (Londyn)

To jedno z najstarszych muzeów historii starożytnej. Ponadto może pochwalić się jedna z największych kolekcji na świecie - znajduje się tam ponad 8 milionów eksponatów! Miejsce ma na celu dokumentowanie dziejów ludzkości od początków, aż do współczesności.

W czasie zagranicznego urlopu zdecydowanie warto odwiedzić powyższe muzea, ponieważ ich wystawy są zachwycające! W czasie planowania wycieczki warto sprawdzić godziny otwarcia oraz czasowe wystawy, które akurat w nich się odbywają. Które muzeum najchętniej odwiedzicie? 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.