Grecja, Hiszpania, a może Anglia?

Marta Baran 18 czerwca 2019 18:30

To już ostatni dzwonek na rezerwacje atrakcyjnej oferty wakacyjnej? Niekoniecznie musi tak być! Co więcej, podczas wakacji można trafić na interesujące wycieczki. Zdradzamy, jak ich szukać i jakie kierunki wybrać w tym sezonie – aby było ciekawie i, przede wszystkim, aby dobrze wypocząć!

Czy warto korzystać z biura podróży?

Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią sami planować wyjazdy. Oferty last minute zazwyczaj są dużo niższe od początkowej ceny danego pakietu. Warto na samym początku zaplanować budżet oraz kierunek, w jaki chcesz się wybrać. Rezerwując wycieczkę na kilka dni przed wyjazdem możesz sporo zaoszczędzić, bo są tańsze nawet do 70 procent! Pamiętaj, aby nie podejmować spontanicznych decyzji i przemyśleć, czy dana oferta podróży jest idealna dla Ciebie. Aby cena była jeszcze bardziej atrakcyjna, weź pod uwagę wylot z innego miasta - bardzo możliwe że wycieczka może być znacznie tańsza.

Planowanie podróży na własną rękę

Ta forma wypoczynku na pewno będzie wymagać większego zaangażowania – bilety lotnicze, rezerwacja hotelu, a także własny plan na zwiedzanie i jeszcze zorganizowanie polisy ubezpieczeniowej. Jednaj w przypadku biur podróżny harmonogram wycieczki jest ustalony, a zwiedzając na własną rękę odwiedzisz te miejsca, które faktycznie Cię interesują i chcesz je zobaczyć. Dodatkowo, jeśli planujesz wakacje w Europie, możesz sporo zaoszczędzić na transporcie – autobusy oraz pociągi na sezon wakacyjny otwierają nowe trasy, które pozwolą dostać się do najpiękniejszych europejskich miast.

Gdzie wybrać się na wakacje?

Przedstawiamy Wam kierunki, które warto odwiedzić w te wakacje. W zestawieniu nie zabrakło miast oraz kurortów z całego świata. Na pewno każdy znajdzie idealny azyl na czas urlopu dla siebie!  

1/6
Gdzie wybrać się na wakacje
Copyright @STOCK ADOBE
1/6

Lizbona, Portugalia

Można wybrać się tam przez biuro podróży lub samemu zaplanować wyjazd. Malownicze krajobrazy oraz piękne plaże to nie wszystko, co Cię spotka w tym kraju.

2/6
Gdzie wybrać się na wakacje
Copyright @STOCK ADOBE
2/6

Londyn, Anglia

Miejsce, które trzeba zobaczyć - prawdziwy klimat nadają budynki w iście brytyjskim stylu. To prawdziwy raj dla fanów zwiedzania, a także brytyjskiej rodziny królewskiej.

3/6
Gdzie wybrać się na wakacje
Copyright @STOCK ADOBE
3/6

Barcelona, Hiszpania

To miasto jest jednym z częściej odwiedzanych przez Polaków. Odnajdą się tam miłośnicy zwiedzania, jak i relaksu na plaży. Niesamowite wrażenie robi architektura, na przykład budynek Casa Batlló.

4/6
Gdzie wybrać się na wakacje
Copyright @STOCK ADOBE
4/6

Mykonos, Grecja

Miejsce z charakterystyczną białą architekturą jest często odwiedzane również przez gwiazdy. Jeśli jeszcze nie masz planów na urlop, rozważ możliwość odwiedzenia tej greckiej wyspy na Morzu Egejskim.

5/6
Gdzie wybrać się na wakacje
Copyright @STOCK ADOBE
5/6

Hawana, Kuba

To kierunek, który Polacy coraz chętniej wybierają na wakacje. Mimo, że lot trwa dość długo, warto zobaczyć ten kraj choć raz. Jeśli lubisz błogie lenistwo nad brzegiem, koniecznie weź pod uwagę ten kierunek.

6/6
Gdzie wybrać się na wakacje
Copyright @STOCK ADOBE
6/6

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Państwo to w ostatnim czasie stało się dość modne i jest coraz częstym kierunkiem wakacji, nie tylko Polaków. Miasto położone na wybrzeżu Zatoki Perskiej gwarantuje niesamowite widoki.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!