Najpopularniejsza na Instagramie uliczka w Paryżu
Fot. INSTAGRAM @vivreparis
O TYM SIĘ MÓWI

Jedna z najpopularniejszych ulic w Paryżu będzie zamknięta dla turystów?

To zła wiadomość dla miłośników architektury i... Instagrama!

Marta Baran 5 maja 2019 11:00
Najpopularniejsza na Instagramie uliczka w Paryżu
Fot. INSTAGRAM @vivreparis

Ulica Rue Crémieux z pewnością nie wygląda jakby mieściła się w Paryżu. Kolorowe kamieniczki przypominają zabudowę niczym w Londyńskim Notting Hill. Dzięki temu stała się tak popularna, że na Instagramie pod hasztagiem #RueCremieux została oznaczona ponad 70 tysięcy razy. Nic w tym dziwnego – to chyba jedno z bardziej fotogenicznych miejsc w stolicy Francji. Jednak ilość turystów jest dla mieszkańców sporym obciążeniem, dlatego zaczynają walczyć o ograniczenie dostępu. Czy w związku z tym ulica zostanie zamknięta?

Ulica Rue Crémieux będzie zamknięta dla turystów?

To właśnie na Rue Crémieux powstają profesjonalne sesje zdjęciowe, między innymi te ślubne. Nie wspominając już o tysiącach tych, wykonywanych na Instagram! Ulica znajduje się w dzielnicy Quinze-Vingts, niedaleko centrum Paryża, dlatego wielu turystów decyduje się ja zobaczyć na żywo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Last trip to Paris I set off to find all the cutest and prettiest streets in Paris and their exact locations. I was successful and you can read the post (link in bio). Rue Cremieux is probably the most popular street on Instagram as far as ‘pretty streets’ go in Paris. Of course I had to visit. First it was FAR from where I prefer to stay in Paris and pretty far from all the main attractions and I had to drag my family all the way here just to see it and we almost missed sunset at the Eiffel Tower. While it was nice and colorful, it was, again, very far from everything! It was cute and very colorful and worth a stop one time, but I’m not sure I would go back so soon in the next trip. Plus, I went to London straight after and London has about a zillion streets that are colorful like this. On my list in bio, you will find this street (because hey it IS pretty) along with 9 other streets I love oh so much in Paris! Check it out and tell me your fave street and if you liked this one if you have visited! . . . . . . . . . . . . #ruecremieux #thisisparis #parisgram #wonderlustparis #parismonamour #paris_bigcity #traversefrance #unlimitedparis #loves_france #ongooglemaps #viewbugfeature #bbctravel #resourcemag #fodorsonthego #parisisalwaysagoodidea #iloveparis #hello_france #paris_focus_on #pariscityvision #topfrancephoto #super_france #visitlafrance #parisonline #sheisnotlost #femmetravel #france_focus_on #iamtb #dametraveler #streetscape #blondesandcookies

Post udostępniony przez Victoria Yore + TJ Drysdale (@followmeawaytravel)

Mogłoby się wydawać, że lokatorzy popularnych kamieniczek są szczęściarzami, jednak atmosfera tam panująca utrudnia codzienne życie mieszkańców. Postanowili oni zaapelować do władz miasta, aby zamknąć ulicę. Podobno zwiedzający dla idealnego kadru mogą zrobić wszystko – nawet wejść na prywatną posesję! „Siadamy do stołu, a przez okna zaglądają nam ludzie z telefonami. To naprawdę męczące”, przyznają. W najbardziej zatłoczonych momentach na ulicy znajduje się często około 200 osób! Nic więc dziwnego, że lokatorzy dążą do jej zamknięcia dla zwiedzających. Póki co, plany są takie, że na teren Rue Crémieux będzie można wejść od poniedziałku do piątku rano, jednak popołudniami oraz w weekendy nie będzie to możliwe. Jak myślicie, czy ulica faktycznie zostanie zamknięta, jeśli z roku na rok będzie przybywało coraz więcej ludzi marzących o zdjęciu w tym słynnym miejscu?  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.