Luwr Paryż 2019
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

W Luwrze rusza największa na świecie wystawa prac Leonardo da Vinci!

Pojedziecie do Paryża?

Redakcja VIVA! 25 października 2019 19:18
Luwr Paryż 2019
Fot. Adobe Stock

W paryskim Luwrze rusza właśnie jedna z największych wystaw arcydzieł Leonarda da Vinci, jaka kiedykolwiek została zorganizowana. Zwiedzający będą mogli obejrzeć zbiór ponad 160 prac, które przyjechały z całego świata m.in. Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych czy Rosji. Niestety "Dama z gronostajem" należąca do polskich zbiorów, nie znajdzie się wśród nich. Luwr zorganizował wystawę z okazji 500. rocznicy śmierci włoskiego artysty. Szacuje się, że może przyciągnąć rekordową liczbę ponad 2 mln zwiedzających, co będzie rekordem na skalę światową. Wejściówki na pierwsze dwa tygodnie wystawy są już zarezerwowane. Jak dotąd sprzedano ich już 200 tys.

Luwr Paris 2019
Fot. Adobe Stock

Bilety na wystawę będą dostępne tylko online. Nie ma możliwości kupienia ich na miejscu, ze względu na obowiązkową rezerwację dnia i godziny zwiedzania. Nawet osoby, którym przysługują ulgi i mogą wejść za darmo, muszą pobrać ze strony muzeum bilet. Wystawa potrwa do końca lutego 2020 roku. Turyści z całego świata będą mogli obejrzeć ponad 160 dzieł wybitnego artysty. Wśród nich znajdują się m.in. "Święta Anna Samotrzecia", "Jan Chrzciciel", "La Belle Ferronière", "Portret Muzyka" czy też kopia fresku „Ostatnia wieczerza”. Zwiedzający będą mogli także obejrzeć zdjęcia rentgenowskie wielu obrazów, na których widać etapy tworzenia. 

Leonardo da Vinci
Fot. Adobe Stock

Dama z łasiczką - Leonardo da Vinci
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…