Luwr Paryż 2019
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

W Luwrze rusza największa na świecie wystawa prac Leonardo da Vinci!

Pojedziecie do Paryża?

Redakcja VIVA! 25 października 2019 19:18
Luwr Paryż 2019
Fot. Adobe Stock

W paryskim Luwrze rusza właśnie jedna z największych wystaw arcydzieł Leonarda da Vinci, jaka kiedykolwiek została zorganizowana. Zwiedzający będą mogli obejrzeć zbiór ponad 160 prac, które przyjechały z całego świata m.in. Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych czy Rosji. Niestety "Dama z gronostajem" należąca do polskich zbiorów, nie znajdzie się wśród nich. Luwr zorganizował wystawę z okazji 500. rocznicy śmierci włoskiego artysty. Szacuje się, że może przyciągnąć rekordową liczbę ponad 2 mln zwiedzających, co będzie rekordem na skalę światową. Wejściówki na pierwsze dwa tygodnie wystawy są już zarezerwowane. Jak dotąd sprzedano ich już 200 tys.

Luwr Paris 2019
Fot. Adobe Stock

Bilety na wystawę będą dostępne tylko online. Nie ma możliwości kupienia ich na miejscu, ze względu na obowiązkową rezerwację dnia i godziny zwiedzania. Nawet osoby, którym przysługują ulgi i mogą wejść za darmo, muszą pobrać ze strony muzeum bilet. Wystawa potrwa do końca lutego 2020 roku. Turyści z całego świata będą mogli obejrzeć ponad 160 dzieł wybitnego artysty. Wśród nich znajdują się m.in. "Święta Anna Samotrzecia", "Jan Chrzciciel", "La Belle Ferronière", "Portret Muzyka" czy też kopia fresku „Ostatnia wieczerza”. Zwiedzający będą mogli także obejrzeć zdjęcia rentgenowskie wielu obrazów, na których widać etapy tworzenia. 

Leonardo da Vinci
Fot. Adobe Stock

Dama z łasiczką - Leonardo da Vinci
Fot. Adobe Stock

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.