Airbnb Luxe
Fot. Materiały Airbnb
podróże

Chcesz wynająć zamek lub prywatną wyspę? Od tego jest Airbnb Luxe!

Platforma zapewnia dostęp do najbardziej niesamowitych nieruchomości na świecie!

Barbara Łubko 26 lipca 2019 20:30
Airbnb Luxe
Fot. Materiały Airbnb

Airbnb, biuro podróży, które zaczynało od wynajmowania łóżek do spania i udostępniania pokojów, otwiera kolejną możliwość przed swoimi klientami. Od teraz, użytkownicy mogą wynająć superekskluzywne lokum za pośrednictwem nowej platformy - Airbnb Luxe.

Airbnb Luxe - co można wynająć?

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacje? Na Airbnb Luxe znajdziesz miejsca, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Niestety Twój portfel po tym urlopie może być w gorszym stanie… Firma rozważała 2000 nieruchomości, na sześciu kontynentach (niestety na Antarktydzie nie ma luksusowych willi), które zostały starannie sprawdzone pod względem jakości i wyposażenia. Jednak jedynie niecałe 5% z nich trafiło na platformę. Oto kilka topowych destynacji, które wyszukaliśmy na Airbnb Luxe.

Te Kahu w Wanaka, Nowa Zelandia
Fot. Materiały Airbnb

„Wchodzimy do domów i sprawdzamy wszystko, zaczynamy od jakości pościeli i kończymy na ciśnieniu wody w prysznicach” - mówi Eshan Ponnadurai, globalny dyrektor ds. marketingu Airbnb Luxe. „Chcemy mieć pewność, że goście nie zastaną nieprzyjemnych niespodzianek”. Przy ocenie potencjalnych miejsc zespół, oprócz lokalizacji i jakości urządzeń, bierze również pod uwagę takie kryteria, jak to, czy w domu z 5 sypialniami jest 10 miejsc przy stole oraz czy liczba ta odpowiada miejscom w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku, takich jak salon czy taras.

Te Kahu w Wanaka, Nowa Zelandia
Fot. Materiały Airbnb

Oferty na platformie Airbnb Luxe przewyższają luksusem propozycje Airbnb. Klienci mogą wynająć wille, rezydencje i zamki, a nawet prywatną wyspę (która może pomieścić do 52 gości, a jej tygodniowy czynsz wynosi ponad 1 milion dolarów!). Tego typu domy są udostępniona do użytku prawie przez cały rok, ponieważ właściciele mieszkają w nich tylko przez kilka tygodni. Jednak ich cena nie jest niska, za jednodniowy pobyt trzeba zapłacić co najmniej 2 tysiące dolarów. Do większości ofert dołączany jest także obsługa personelu, a w pozostałych przypadkach do dyspozycji mieszkańców jest „Projektant Podróży", który odpowiada za zorganizowanie transportu, ewentualną opiekę nad dziećmi i pranie lub zapewnienie dodatkowych wycieczek i atrakcji. Airbnb Luxe został uaktywniony na początku tego roku i funkcjonuje jedynie na zasadzie zapraszania klientów.

Jeżeli jednak nie zarabiasz milionów, na pewno ucieszy cię najnowsza informacja o tym, że Luxe uzupełnia swoją ofertę, poszukując kolejnych miejsc w każdym przedziale cenowym - od pojedynczego pokoju po całą wyspę.

Gdzie można się udać na urlop z Airbnb Luxe? Wybraliśmy dla Was dwie propozycje!  

Nukutepipi, Francuska Polinezja

Ta prywatna wyspa jest dostępna do wynajęcia za ponad milion dolarów tygodniowo!

The Atoll de Nukutepipi, prywatna wyspa
Fot. Materiały Airbnb

Château d'Estoublon, Prowansja, Francja

Zanurz się w podgrzewanym basenie, wejdź do jaskini winnej, teatru i łaźni tureckiej, a następnie przejdź się po 500 akrach wypielęgnowanych terenów, należących do tej wspaniałej posiadłości. Cena? Jedynie 63 000 zł za noc…

Château d'Estoublon w Prowansji, Francja
Fot. Materiały Airbnb

Château d'Estoublon w Prowansji, Francja
Fot. Materiały Airbnb

Château d'Estoublon w Prowansji, Francja
Fot. Materiały Airbnb

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.