Książę Karol, książę Karol w mundurze, oficjalny portret księcia Karola
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Karol otwiera pensjonat w rodzinnej posiadłości!

Co na to Brytyjczycy?

Marta Baran 9 maja 2019 11:30
Książę Karol, książę Karol w mundurze, oficjalny portret księcia Karola
Fot. East News

Książę Karol postanowił otworzyć pensjonat. Wykorzystał w tym celu Zamek Mey w Szkocji – posiadłość należącą do rodziny królewskiej, którą w 1952 kupiła jego babcia, Królowa Matka. Informacja ta zszokowała nieco nie tylko Brytyjczyków, ale cały świat.

Ulubiona posiadłość Królowej Matki

Zamek Mey swój obecny wygląd zawdzięcza właśnie Królowej Matce, która zaraz po zakupie postanowiła go odrestaurować. Zleciła remont całego budynku i odświeżenie ogrodów otaczających posiadłość i zajmujących około 30 akrów! Babcia Karola była znana ze swojej pasji do ogrodnictwa i botaniki – zaraziła nią nawet wnuka! Posiadłość tak bardzo przypadła jej do gustu, że co roku spędzała w nim trzy tygodnie sierpnia oraz dziesięć dni października. W 1996 roku podarowała ją swojej córce Królowej Elżbiecie, a oficjalnym zarządcą stał się Karol.

Królewski pensjonat

Po latach Książę Walii postanowił wykorzystać część terenu i zagospodarować go na butikowy, 10-pokojowy hotel The Granary Lodge. Musimy przyznać, że lokalizacja pensjonatu jest imponująca – znajduje się on w najbardziej wysuniętej na północ części kontynentu, w hrabstwie Caithness. Jak możemy przeczytać na oficjalnym Twitterze londyńskiej rezydencji Karola i jego małżonki Camilli – Clarence House – cały zysk z wynajmu pokoi zostanie przeznaczony na utrzymanie i obsługę posiadłości będącej niewątpliwie atrakcją turystyczną. Formalności zostały dopięte już na ostatni guzik – należało bowiem przekształcić Zamek Mey z rezydencji prywatnej na miejsce przeznaczone do zakwaterowania turystów. Myślicie, że taka atrakcja będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The Prince of Wales and The Duchess of Cornwall were in Northern Ireland today, to reopen Hillsborough Castle following an extensive 5-year renovation. Their Royal Highnesses toured the Castle’s new rooms and gardens, meeting craftspeople, volunteers and staff involved in the project and people already enjoying the new facilities. A Summer House was built in the Walled Garden (3rd 📸) by young craftspeople on the Traditional Building Skills Programme. The programme was delivered by The @theprincesfoundation & The Queen Elizabeth Scholarship Trust as part of The Prince’s Foundation’s ‘7 for 70’ projects for His Royal Highness’s 70th birthday last year.

Post udostępniony przez Clarence House (@clarencehouse)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!