Oto sprawdzone miejsca
Fot. STOCK ADOBE
KROLEWSKIE ŻYCIE

Oto restauracje, które pokochali członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej

Podczas wizyty w Londynie koniecznie warto tam wstąpić!

Marta Baran 14 października 2019 17:30
Oto sprawdzone miejsca
Fot. STOCK ADOBE

Marzy Ci się wycieczka śladami brytyjskiej rodziny królewskiej? Będąc w Londynie można zobaczyć wiele inspirujących i klimatycznych miejsc, jednak w przerwie między oglądaniem Pałacu Buckingham, a wybraniem się do Hyde Parku koniecznie trzeba wstąpić do restauracji, oczywiście uwielbianej przez brytyjskich monarchów. Jesteście ciekawi, gdzie w wolnym czasie na lunch wstępują kobiety z rodziny Middleton oraz gdzie bywa książę William? Te lokale cieszą się ich ogromną aprobatą!

Chiltern Firehouse

To restauracja, w której pojawiła się księżniczka Eugenia i jej mąż Jack Brooksbank, to właśnie tam świętowali swoje zaręczyny! Właścicielem lokalu jest André Balazs, który zarządza także ekskluzywnym hotelem Chateau Marmont w Los Angeles. Restauracja stawia przede wszystkim na europejską kuchnię, a dania powstają wyłącznie z sezonowych produktów. Miejsce jest uwielbiane również przez gwiazdy w tym Brooklyna Beckhama, Bradleya Coopera oraz Carę Delevingne. Nic w tym dziwnego, kuchnia jak i wnętrza ogromne wrażenie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cylia Blitz (@cyliablitz)

Restauracja Story

W 2013 roku została zauważona tam córka księcia Andrzeja – Beatrice z Yorku, a zaledwie pięć miesięcy później lokal został nagrodzony gwiazdką Michelin. Restauracja znajduje się w miejskiej zabudowie, przy modnej Tooley Street w Bermondsey. Wnętrza są zaaranżowane w subtelnym stylu z otwartą kuchnią, gdzie można podziwiać poczynania kucharzy! Jedzenie jest pomysłowe, które ma opowiedzieć historię życia szefa kuchni Toma Sellersa, dlatego żadne danie w karcie nie znajduje się przez przypadek!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Restaurant Story (@rest_story)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Restaurant Story (@rest_story)

Quaglino’s

To legendarne miejsce, gdzie trzeba wstąpić będą w Londynie. To właśnie tutaj gościła królowa Elżbieta II po swojej koronacji w 1952 roku. Nie bez powodu to miejsce jest hitem! Od tego czasu miejsce przeszło kilka remontów, jednak nadal pozostaje na szczycie najpopularniejszych londyńskich restauracji wśród zamożnych i sławnych ludzi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Quaglino's (@quaglinos)

Bluebird Chelsea

Miejsce, w którym kilkakrotnie widziano Kate Middleton w towarzystwie mamy Carole oraz siostry Pippy. Chcąc spróbować brytyjskiej kuchni to idealne miejsce! W menu znajdują się takie potrawy jak klasyczne steki, burgery oraz popularne na całym świecie fish and chips!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bluebird Chelsea (@bluebirdchelsea)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bluebird Chelsea (@bluebirdchelsea)

Bumpkin

Do restauracji zlokalizowanej w Westfield księżna i książę Cambridge zaprosili pracowników na świąteczny obiad. Mimo, że miało to miejsce w 2012 roku lokal nadal cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców jak i turystów. Codziennie serwowane są tam przekąski, brunche, lunche oraz kolacje, w menu znajduje się wszystko od sałatek po grillowane ryby. Ponadto można tam skusić się na wyjątkowo smaczny deser czyli autorskie ciasto Bumpkin!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrew Oppal (@andrew_oppal)

Restauracja Chucs

Ta włoska restauracja została wybrana przez Meghan Markle w styczniu 2019 roku. W Londynie znajdują się aż cztery lokale słynnego Chucs, a księżna wybrała tą w dzielnicy Notting Hill, gdzie serwowane są dania z makaronem, risotto, pizza, a także przystawki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chucs Restaurants (@chucsrestaurants)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chucs Restaurants (@chucsrestaurants)

The Princess of Wales

Tutaj wielokrotnie widziano Pippę Middleton – siostrę księżnej Cambrdge. Miejsce słynie jako luksusowe, gdzie podczas letnich wieczorów można zobaczyć wiele znanych twarzy między innymi muzyka Harry’ego Stylesa oraz dziennikarza Nicka Grimshawa. Już sam wystrój tego miejsca robi ogromne wrażenie, z pewnością nie brakuje tam klimatu!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Princess of Wales Clapton (@theprincess_e5)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Princess of Wales Clapton (@theprincess_e5)

The Ivy

To jedna z najbardziej znanych restauracji w Londynie nie, dziwi więc fakt, że uzyskała uznanie brytyjskiej rodziny królewskiej. To tutaj Elżbieta II była gościem w 2017 roku podczas przyjęcia urodzinowego przyjaciela. tego dnia restauracja była zamknięta dla innych gości, i do dziś nie wiadomo co znalazło się na talerzu królowej. Miejsce jednak słynie z dania Shepherd’s Pie, możliwe że właśnie to mogła zamówić!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Ivy Restaurants (@ivyrestaurants)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.