Oto sprawdzone miejsca
Fot. STOCK ADOBE
KROLEWSKIE ŻYCIE

Poznajcie londyńskie restauracje, które pokochali członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej

Są wytworne, eleganckie... i bardzo drogie!

Redakcja VIVA! 2 kwietnia 2022 16:37
Oto sprawdzone miejsca
Fot. STOCK ADOBE

Marzy ci się wycieczka śladami brytyjskiej rodziny królewskiej? Odwiedzając Londyn można zobaczyć wiele inspirujących i klimatycznych miejsc, jednak w przerwie między oglądaniem Pałacu Buckingham a wybraniem się do Hyde Parku koniecznie trzeba wstąpić do restauracji - oczywiście uwielbianej przez brytyjskich monarchów. Jesteście ciekawi, gdzie w wolnym czasie na lunch udają się kobiety z rodziny Middleton oraz gdzie bywa książę William? Te lokale cieszą się ich ogromną aprobatą i uznaniem!

ZOBACZ TAKŻE: Harry i Meghan wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu Time!

Ulubione restauracje brytyjskiej rodziny królewskiej: Chiltern Firehouse

To restauracja, w której pojawiła się księżniczka Eugenia i jej mąż Jack Brooksbank, to właśnie tam świętowali swoje zaręczyny. Właścicielem lokalu jest André Balazs, który zarządza także ekskluzywnym hotelem Chateau Marmont w Los Angeles. Restauracja stawia przede wszystkim na europejską kuchnię, a dania powstają wyłącznie z sezonowych produktów. Miejsce jest uwielbiane również przez gwiazdy w tym Brooklyna Beckhama, Bradleya Coopera oraz Carę Delevingne. Nic w tym dziwnego, kuchnia jak i wnętrza robią ogromne wrażenie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cylia Blitz (@cyliablitz)

Ulubione restauracje brytyjskiej rodziny królewskiej: Restauracja Story

W 2013 roku została zauważona tam córka księcia Andrzeja – Beatrice z Yorku, a zaledwie pięć miesięcy później lokal został nagrodzony gwiazdką Michelin. Restauracja znajduje się w miejskiej zabudowie, przy modnej Tooley Street w Bermondsey. Wnętrza są zaaranżowane w subtelnym stylu z otwartą kuchnią, gdzie można podziwiać poczynania kucharzy! Jedzenie jest pomysłowe, które ma opowiedzieć historię życia szefa kuchni Toma Sellersa, dlatego żadne danie w karcie nie znajduje się przez przypadek!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Restaurant Story (@rest_story)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Restaurant Story (@rest_story)

Ulubione restauracje brytyjskiej rodziny królewskiej: Quaglino’s

To legendarne miejsce, gdzie trzeba wstąpić będąc w Londynie. To właśnie tutaj gościła królowa Elżbieta II po swojej koronacji w 1952 roku. Nie bez powodu to miejsce jest hitem Londynu! Od tego czasu miejsce przeszło kilka remontów, jednak nadal pozostaje na szczycie najpopularniejszych londyńskich restauracji wśród zamożnych i sławnych ludzi.

Ulubione restauracje brytyjskiej rodziny królewskiej: Bluebird Chelsea

Miejsce, w którym kilkakrotnie widziano Kate Middleton w towarzystwie mamy Carole oraz siostry Pippy. Chcesz spróbować typowo brytyjskiej kuchni? To miejsce będzie ku temu idealne! W menu znajdują się takie potrawy jak klasyczne steki, burgery oraz popularne na całym świecie fish and chips!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bluebird Chelsea (@bluebirdchelsea)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bluebird Chelsea (@bluebirdchelsea)

Ulubione restauracje brytyjskiej rodziny królewskiej: Bumpkin

Do restauracji zlokalizowanej w Westfield księżna i książę Cambridge zaprosili pracowników na świąteczny obiad. Mimo, że miało to miejsce w 2012 roku, lokal nadal cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. Codziennie serwowane są tam przekąski, brunche, lunche oraz kolacje, w menu znajduje się wszystko od sałatek po grillowane ryby. Ponadto można tam skusić się na wyjątkowo smaczny deser czyli autorskie ciasto Bumpkin!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrew Oppal (@andrew_oppal)

Ulubione restauracje brytyjskiej rodziny królewskiej: Chucs

Ta włoska restauracja została wybrana przez Meghan Markle w styczniu 2019 roku. W Londynie znajdują się aż cztery lokale słynnego Chucs, a księżna wybrała tą w dzielnicy Notting Hill, gdzie serwowane są dania z makaronem, risotto, pizza, a także pyszne sezonowe przystawki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chucs Restaurants (@chucsrestaurants)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chucs Restaurants (@chucsrestaurants)

Ulubione restauracje brytyjskiej rodziny królewskiej: The Princess of Wales

Tutaj wielokrotnie widziano Pippę Middleton – siostrę księżnej Cambrdge. Miejsce słynie jako luksusowe, gdzie podczas letnich wieczorów można zobaczyć wiele znanych twarzy między innymi muzyka Harry’ego Stylesa oraz dziennikarza Nicka Grimshawa. Już sam wystrój tego miejsca robi ogromne wrażenie, z pewnością nie brakuje tam klimatu!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Princess of Wales Clapton (@theprincess_e5)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Princess of Wales Clapton (@theprincess_e5)

Ulubione restauracje brytyjskiej rodziny królewskiej: The Ivy

To jedna z najbardziej znanych restauracji w Londynie. Nie dziwi więc fakt, że zyskała uznanie brytyjskiej rodziny królewskiej. To tutaj Elżbieta II była gościem w 2017 roku podczas przyjęcia urodzinowego przyjaciela. Tego dnia restauracja była zamknięta dla innych gości i do dziś nie wiadomo, co znalazło się na talerzu królowej. Miejsce jednak słynie z dania Shepherd’s Pie. Możliwe że właśnie to mogła zamówić ukochana monarchini Brytyjczyków.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Ivy Restaurants (@ivyrestaurants)

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.