Zobacz przepisy
Fot. STOCK ADOBE
Magiczne Święta

Jak namoczyć suszone grzyby, aby miały najlepszy smak na Boże Narodzenie 2020?

Poznaj nasz sprawdzony przepis!

Marta Baran 21 października 2020 10:30
Zobacz przepisy
Fot. STOCK ADOBE

Grzyby – bez tego składnika nie wyobrażamy sobie większości świątecznych potraw. Uszka do barszczu, wigilijna kapusta, a także świąteczne pierogi – każde z tych dań ma niezwykły smak, który dodają właśnie grzyby. Aby potrawy smakowały jak najlepiej, przed ich gotowaniem warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach podczas Bożego Narodzenia 2020. Koniecznie zobacz nasze podpowiedzi, z pewnością nawet początkujący kucharz bez problemu sobie z tym poradzi!

Jak wymoczyć suszone grzyby na Święta 2020?

Przed przystąpieniem do gotowania pierwszym krokiem jest namoczenie grzybów. Mimo, że sprawa wydaje się dość prosta, wiele osób robi to w niewłaściwy sposób. Grzyby należy zalać wodą, jednak ważne, aby była ona chłodna. Kolejną istotna sprawą jest ilość wody, której nie może być za dużo, ponieważ cały aromat może się wypłukać. Innym sprawdzonym sposobem jest namoczenie przygotowanych suszonych grzybów w mleku – będą miały idealny smak w potrawach na Boże Narodzenie 2020!

Jakie grzyby wybrać do potraw świątecznych na Wigilię 2020?

Oczywiście tutaj decyzja należy tylko do Ciebie, natomiast według tradycyjnych receptur będziemy potrzebować podgrzybków oraz prawdziwków. Aby stały się miękkie potrzebują około 2 godzin moczenia w wodzie. Co jakiś czas warto je zamieszać, dzięki temu wszystkie grzyby będą wymoczone równomiernie i tak samo miękkie. Po dwóch godzinach odsącz je, płyn który powstał możesz wykorzystać do wigilijnych potraw 2020, sosów lub zupy grzybowej. Koniecznie zobacz świąteczne przepisy 2020 z grzybami w roli głównej. Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo pomysłów na dania świąteczne 2020, które są szybkie i proste w przygotowaniu!  

Zobacz przepisy
Fot. STOCK ADOBE

Zobacz przepisy
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.