Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
Magiczne Święta

Magda Gessler pokazała przepis na pierogi z kapustą i grzybami na Boże Narodzenie 2020!

Idealne na kolację wigilijną!

Marta Baran 22 października 2020 10:30
Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Magda Gessler to jedna z najbardziej znanych restauratorek w Polsce. Od jedenastu lat możemy ją oglądać w roli prowadzącej kultowych Kuchennych Rewolucji, dodatkowo wciela się ona w jurora w słynnym programie Masterchef. Widać, że gotowanie to jej pasja, która sprawia wiele przyjemności. Na swoim kanale na You Tubie, Magda Gessler którym dzieli się swoimi sprawdzonymi recepturami na dania świąteczne. Mogliśmy poznać przepis na najlepsze śledzie, karpia, kapustę, a dziś pod lupę weźmiemy pierogi z kapustą i grzybami.

Nowy przepis Magdy Gessler 2020  - pierogi z kapustą i grzybami

Receptura na farsz:

W najnowszym filmie Gessler pokazała, jak zrobić najlepsze pierogi na Boże Narodzenie 2020. W tym celu restauratorka wykorzystuje podgotowaną kapustę, która pozostała po robieniu świątecznego bigosu i szatkuje ją na mniejsze kawałki. Następnie posiekany farsz przekłada do dużej, szklanej miski, doprawia jeszcze sokiem z kapusty, pieprzem, odrobiną kminku i pozostałością farszu po uszkach (przepis znajdziecie tutaj). Na samą myśl już przychodzi Boże Narodzenie 2020.

Receptura na ciasto:

Podczas robienia świątecznych dań warto sobie ułatwić pracę. Robiąc uszka warto przygotować więcej ciasta, aby można było je wykorzystać do pierogów. Wyrobione ciasto Pani Magda rozwałkowuje na oprószonej mąką stolnicy i za pomocą okrągłego wykrawacza wycina kółka. Farsz nakłada na tę część, gdzie nie ma mąki, ponieważ w przeciwnym razie pierogi będą się rozlepiać. W tym samym czasie Pani Magda zagotowała wodę, osoliła ją i wrzuciła do niej pierogi. Gotowe danie wykłada na naczynie wcześniej zasmarowanym masłem, aby pierogi się do siebie nie lepiły. Jak radzi restauratorka można je podać z dodatkiem zasmażanej cebulki lub oleju lnianego.

Koniecznie zobacz cały materiał i zrób świąteczne pierogi razem z Magdą Gessler na Boże Narodzenie 2020.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.