Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal
Magiczne Święta

Magda Gessler zdradza sekret, jak ugotować wigilijną kapustę na Boże Narodzenie 2020!

Poznaj tajną recepturę restauratorki!

Marta Baran 22 października 2020 10:30
Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Jedenaście lat temu w telewizji TVN pojawił się pierwszy odcinek Kuchennych Rewolucji, a program nadal cieszy się dużym uznaniem wśród fanów, niewątpliwie za sprawą prowadzącej – Magdy Gessler. Na swoim kanale YouTube, Magda pokazuje jak robić tradycyjne potrawy na święta Bożego Narodzenia 2020. W jednym z odcinków podzieliła się przepisem na kapustę wigilijną.

Przepis Magdy Gessler na kapustę z grzybami na Boże Narodzenie 2020

Pierwszym krokiem, jaki wykonuje Magda, jest ugotowanie prawdziwków. To istotne, aby grzyby były gotowane już wcześniej, w ten sposób będą idealnie miękkie. Aby wydobyć ich najlepszy smak, Gessler przyprawia je liśćmi laurowymi, odrobiną cebuli, pieprzem, zielem angielskim oraz solą. Gotuje je pod przykryciem w niewielkiej ilości wody. W dużym garnku restauratorka podsmaża cebulę pokrojoną w pióra na oleju rzepakowym. Gdy cebulka się zeszkli, Magda dodaje mielony kminek oraz kiszoną kapustę, kwas z kapusty, pozostałość farszu do uszek z grzybami (przepis znajdziecie tutaj). Podczas podsmażania kapusta zaczyna się robić gładka i śliska, wtedy restauratorka dodaje pieprz, ziele angielskie, goździki, cukier, sól i zmniejsza temperaturę, aby kapusta się dusiła. Mmm... zapach na Boże Narodzenie 2020 musi już unosić się do sąsiadów!

Następnym krokiem jest dodanie wcześniej ugotowanych grzybów. Aby smak tego wigilijnego dania nieco się wyróżniał, Magda używa sekretnych składników – ugotowaną pigwą oraz jabłko. To doskonałe danie na stół na Święta 2020!

Chcesz obejrzeć cały program i ugotować najlepsze uszka z grzybami na Wigilię 2020? 

Do gotowania potrzebny ci będzie dobry garnek. Sprawdź nasze propozycje:

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.