Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal
Magiczne Święta

Magda Gessler zdradza sekret, jak ugotować wigilijną kapustę na Boże Narodzenie 2020!

Poznaj tajną recepturę restauratorki!

Marta Baran 22 października 2020 10:30
Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Jedenaście lat temu w telewizji TVN pojawił się pierwszy odcinek Kuchennych Rewolucji, a program nadal cieszy się dużym uznaniem wśród fanów, niewątpliwie za sprawą prowadzącej – Magdy Gessler. Na swoim kanale YouTube, Magda pokazuje jak robić tradycyjne potrawy na święta Bożego Narodzenia 2020. W jednym z odcinków podzieliła się przepisem na kapustę wigilijną.

Przepis Magdy Gessler na kapustę z grzybami na Boże Narodzenie 2020

Pierwszym krokiem, jaki wykonuje Magda, jest ugotowanie prawdziwków. To istotne, aby grzyby były gotowane już wcześniej, w ten sposób będą idealnie miękkie. Aby wydobyć ich najlepszy smak, Gessler przyprawia je liśćmi laurowymi, odrobiną cebuli, pieprzem, zielem angielskim oraz solą. Gotuje je pod przykryciem w niewielkiej ilości wody. W dużym garnku restauratorka podsmaża cebulę pokrojoną w pióra na oleju rzepakowym. Gdy cebulka się zeszkli, Magda dodaje mielony kminek oraz kiszoną kapustę, kwas z kapusty, pozostałość farszu do uszek z grzybami (przepis znajdziecie tutaj). Podczas podsmażania kapusta zaczyna się robić gładka i śliska, wtedy restauratorka dodaje pieprz, ziele angielskie, goździki, cukier, sól i zmniejsza temperaturę, aby kapusta się dusiła. Mmm... zapach na Boże Narodzenie 2020 musi już unosić się do sąsiadów!

Następnym krokiem jest dodanie wcześniej ugotowanych grzybów. Aby smak tego wigilijnego dania nieco się wyróżniał, Magda używa sekretnych składników – ugotowaną pigwą oraz jabłko. To doskonałe danie na stół na Święta 2020!

Chcesz obejrzeć cały program i ugotować najlepsze uszka z grzybami na Wigilię 2020? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.