Knajpa Parlor z kanapkami z lodami w czeskiej Pradze
Fot. Materały prasowe
Styl życia

Szukasz orzeźwienia? Zapraszamy na kanapkę z... lodami do czeskiej Pragi!

Marcin Brzeziński 6 lipca 2016 17:44
Knajpa Parlor z kanapkami z lodami w czeskiej Pradze
Fot. Materały prasowe

Lodowy bar Parlor jest pierwszym tego typu lokalem w czeskiej Pradze. A z pewnością jedynym, w którym ochłodzić można się… lodową kanapką. Jego założyciel Lukas Prokop pomysł na ten deser przywiózł z podróży po Stanach Zjednoczonych. Jak wspomina, kiedy tylko skosztował tego przysmaku w San Francisco, postanowił, że sprowadzi lodowe sandwicze do Pragi. Jak pomyślał, tak zrobił. I wspólnie ze swoją przyjaciółką cukierniczką Misą Odstrcilovą otworzył swój lodowy bar w szykownej biznesowej dzielnicy Pragi Karlinie. W karcie znalazło się osiem rodzajów słodkich kanapek, dwanaście rodzajów lodów i osiem rodzajów posypek. „W ten sposób klienci mogą wypróbować ponad sześć tysięcy różnych kombinacji naszego lodowego sandwicza”, tłumaczą Odstrcilova i Prokop. I rzeczywiście wypróbowują, bo nie tylko w ciepłe dni lodowy bar na brak zainteresowania nie może narzekać.

 

Knajpa Parlor z kanapkami z lodami w czeskiej Pradze
Fot. Materały prasowe

Lodowe kanapki serwowane w barze Parlor w czeskiej Pradze.

 

Polecamy też:  Pięć nowych cukierni w Paryżu, które koniecznie trzeba odwiedzić! Sprawdźcie dlaczego

 

Wnętrze baru z posypką

Klientów przyciąga też radosny i niezobowiązujący wystrój lokalu, za który odpowiadają młode architektki Lenka Mikova i Marketa Bromova. Zapełniły one bar meblami vintage i oświetliły stylowymi lampami ze szkła i miedzi. Szczególnie sympatyczne wrażenie robi mural w kolorowe kropki przypominający posypkę do serwowanych w barze Parlor deserów. Nie wiem jak wy, ale my mamy wielką ochotę odwiedzić czeską Pragę i kropkowany lokal na Karlinie. Nie zawadziłoby też przenieść modę na lodowe kanapki nad Wisłę…

Parlor, Krizikova 37, Praga

 

Knajpa Parlor z kanapkami z lodami w czeskiej Pradze
Fot. Materały prasowe

Wnętrze baru Parlor z meblami vintage, stylowymi lampami i dużą ilością roślin w doniczkach.

 

Polecamy też: Co z restauracją w najbardziej luksusowym hotelu w Paryżu zrobił wielki projektant Philippe Starck? Zobaczcie sami!

 

Knajpa Parlor z kanapkami z lodami w czeskiej Pradze
Fot. Materały prasowe

Lodowy bar znajduje się w szykownej biznesowej dzielnicy Pragi Karlinie.

 

Polecamy też: Tego jeszcze nie było! Zobaczcie szczerozłoty bar w jedynym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelu w Dubaju!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?