Fot. Adobe Stock
KUCHNIA

Polska pizzeria w top 50 najlepszych w Europie!

Na którym miejscu się uplasowała?

Marta Baran 17 lipca 2019 15:15
Fot. Adobe Stock

Polskie restauracje cieszą się coraz większą popularnością, są odwiedzane przez turystów oraz krytyków kulinarnych. Ponadto zajmują wysokie pozycje w rankingach, między innymi Top 50 pizza – w którym wyłaniane są najlepsze europejskie lokale. Jury oceniało wygląd pizzerii, czystość, obsługę klienta oraz przede wszystkim jakość używanych składników. W skład jury weszły trzy osoby: Barbara Guerra – pasjonatka gotowania, Albert Sepere – twórca międzynarodowego kongresu autorskiej kuchni Le Strade della Mozzarella oraz Luciano Pignataro – szef serwisu gastronomicznego Mattino di Napoli.

Ranking najlepszych pizzerii w Europie

Na pierwszym miejscu uplasował się lokal 50 Kalò di Ciro Salvo Pizzeria, znajdujàcy się w Londynie przy Northumberland Ave. W rankingu znalazła się również pizzeria z Polski, zajmując 42. pozycję. Mowa o warszawskim Ave Pizza, usytuowanym na Powiślu przy ulicy Topiel 12. W menu znajdziemy pizzę, ale również pasty, antipasti, sałatki oraz desery. To z pewnością świetna restauracja, w której można spędzić letni, wakacyjny wieczór w towarzystwie przyjaciół.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…