Fot. Adobe Stock
KUCHNIA

Polska pizzeria w top 50 najlepszych w Europie!

Na którym miejscu się uplasowała?

Marta Baran 17 lipca 2019 15:15
Fot. Adobe Stock

Polskie restauracje cieszą się coraz większą popularnością, są odwiedzane przez turystów oraz krytyków kulinarnych. Ponadto zajmują wysokie pozycje w rankingach, między innymi Top 50 pizza – w którym wyłaniane są najlepsze europejskie lokale. Jury oceniało wygląd pizzerii, czystość, obsługę klienta oraz przede wszystkim jakość używanych składników. W skład jury weszły trzy osoby: Barbara Guerra – pasjonatka gotowania, Albert Sepere – twórca międzynarodowego kongresu autorskiej kuchni Le Strade della Mozzarella oraz Luciano Pignataro – szef serwisu gastronomicznego Mattino di Napoli.

Ranking najlepszych pizzerii w Europie

Na pierwszym miejscu uplasował się lokal 50 Kalò di Ciro Salvo Pizzeria, znajdujàcy się w Londynie przy Northumberland Ave. W rankingu znalazła się również pizzeria z Polski, zajmując 42. pozycję. Mowa o warszawskim Ave Pizza, usytuowanym na Powiślu przy ulicy Topiel 12. W menu znajdziemy pizzę, ale również pasty, antipasti, sałatki oraz desery. To z pewnością świetna restauracja, w której można spędzić letni, wakacyjny wieczór w towarzystwie przyjaciół.  

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.