Fot. Adobe Stock
KUCHNIA

Polska pizzeria w top 50 najlepszych w Europie!

Na którym miejscu się uplasowała?

Marta Baran 17 lipca 2019 15:15
Fot. Adobe Stock

Polskie restauracje cieszą się coraz większą popularnością, są odwiedzane przez turystów oraz krytyków kulinarnych. Ponadto zajmują wysokie pozycje w rankingach, między innymi Top 50 pizza – w którym wyłaniane są najlepsze europejskie lokale. Jury oceniało wygląd pizzerii, czystość, obsługę klienta oraz przede wszystkim jakość używanych składników. W skład jury weszły trzy osoby: Barbara Guerra – pasjonatka gotowania, Albert Sepere – twórca międzynarodowego kongresu autorskiej kuchni Le Strade della Mozzarella oraz Luciano Pignataro – szef serwisu gastronomicznego Mattino di Napoli.

Ranking najlepszych pizzerii w Europie

Na pierwszym miejscu uplasował się lokal 50 Kalò di Ciro Salvo Pizzeria, znajdujàcy się w Londynie przy Northumberland Ave. W rankingu znalazła się również pizzeria z Polski, zajmując 42. pozycję. Mowa o warszawskim Ave Pizza, usytuowanym na Powiślu przy ulicy Topiel 12. W menu znajdziemy pizzę, ale również pasty, antipasti, sałatki oraz desery. To z pewnością świetna restauracja, w której można spędzić letni, wakacyjny wieczór w towarzystwie przyjaciół.  

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?