Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski planuje nowy projekt. Zrezygnuje z kariery piłkarza?!

Sportowiec zainspirował się sukcesem żony?

Sabina Zięba 9 listopada 2019 20:22
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

U Roberta Lewandowskiego w parze z talentem sportowym idą także zdolności w inwestowaniu. Znany piłkarz lokuje swój kapitał w start-upach, nieruchomościach czy biznesach marketingowych. Sam w wywiadzie dla Rzeczpospolitej zdradził: „Piłka nożna się kiedyś skończy, zarobki też. Teraz jest comiesięczna wypłata, kiedyś nie będzie. Świadomość tego, że teraz mogę zarobić na resztę życia, mi nie wystarcza. Wolę zainwestować w coś, co do końca życia będzie mi przynosiło stały dochód. Nie wiem, czy to ambicja, czy zaspokajanie ego, ale nie uspokaja mnie fakt, że mam pieniądze na koncie. Muszę mieć poczucie, że ciągle będę zarabiał, a może po prostu, że ciągle będę miał coś do roboty”. Teraz sportowiec zaskakuje swoją kolejną decyzją, bowiem zostanie... restauratorem!

Restauracja Roberta Lewandowskiego

Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium planuje kolejną inwestycję w stolicy. Wraz z Jerzym Krzanowskim (współwłaścicielem Grupy Nowy Styl) i Jackiem Trybuchowskim (byłym członkiem zarządu AmRest) w październiku przyszłego roku otworzy 4-poziomową restaurację na warszawskiej Woli. Lokal będzie się znajdował w budynku XIX-wiecznej warzelni przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego na terenie Browarów Warszawskich.

Obecnie trwają tam ciągłe prace budowlane - ze względu na to, że XIX-wieczny browar podupadł po wojnie, a na początku XXI wieku całkiem opustoszał, teraz na placu powstają mieszkania, nowoczesne biurowce, a także właśnie restauracje.

Jacek Trybuchowski w rozmowie z Business Insider wyjawił, że lokal będzie się mieścił na 1,3 tys. mkw. powierzchni: „Na samym dole powstanie bar sportowy, na kolejnych dwóch piętrach restauracja z elementami sportowymi, innym klimatem i menu, a na samej górze będzie z kolei sala otwierana przy okazji różnych wydarzeń”. Wiadomo także, że w wystroju na pewno pojawią się elementy związane z Robertem Lewandowskim.

A jakiej kuchni będzie można spróbować na miejscu? Okazuje się, że nie znajdziemy tam specjalnie wyszukanych czy wyrafinowanych dań: „Będzie to miejsce, gdzie każdy spędzi w przyjemnej i swobodnej atmosferze swój czas. Będzie można tu wpadać na śniadanie, spotykać się na biznesowy lunch, zjeść kolację z rodziną, a wieczorem obejrzeć mecz. Z ofertą chcemy trafić do każdego”.

Będziecie chcieli odwiedzić to miejsce?  

Robert Lewandowski, mecz, Polska
Fot. Foto Olimpik/REPORTER

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.