Xymena Borowiecka 27 sierpnia 2017 13:00
1/7
Copyright @Instagram
1/7

Jak bardzo zmysł wzorku wpływa na odbiór kulinarnych doznań?  
Na czym polega kolacja w ciemności?

 

Idea Dine in the Dark to kolacja podawana w całkowitych ciemnościach. Jej uczestnicy prowadzeni są głosem przez kelnera (z noktowizorem) do specjalnej sali, gdzie czekaj na nich wyjątkowe, aromatyczne potrawy. Uczestnicy kolacji, najczęściej zakochane pary, próbują odgadnąć, jakie dania zostały im podane.
 

Zobacz także: TOP 5: Najlepsze kawiarnie w Gdańsku - gdzie warto się wybrać?
 

Gdzie i za ile można zjeść kolację w ciemności?


Sesje ruszają wtedy, gdy zbierze się określona liczba zainteresowanych osób. Na co dzień zwyczajne restauracje, zamieniają się w magiczne miejsca przepełnione wyjątkowymi zapachami. Sama degustacja trwa dwie godziny, choć w ciemności można stracić poczucie czasu, więc kolejne minuty mijają w ekspresowym tempie.

Za tą specyficzną kolację składającą się z przystawki, dania głównego i zimnych napojów trzeba zapłacić około 100 złotych. Voucher dla bliskiej osoby, to świetny pomysł na prezent!


Sprawdźcie, gdzie w Polsce zjecie kolację w nietypowych okolicznościach! W naszej galerii jest aż 6 miast! Wybierzecie się? :)

2/7
Copyright @Instagram
2/7

Warszawa: Restauracja Borpince

ul. Zgoda 1
 

Zlokalizowana w samym centrum stolicy, nieopodal ulic Chmielnej i Nowy Świat. Urządzona w piwnicy zabytkowej kamienicy, buduje swój nastrój eleganckim wystrojem i wyborną, węgierską kuchnią.

3/7
Copyright @Instagram
3/7

Katowice: Zaklęty Czardasz

ul. Kopernika 9


Restauracja węgierska Zaklęty Czardasz oraz Winiarnia pod Czardaszem. Zjemy tutaj klasyczne dania takie jak Bogracz, Tokan, czy naleśnik a’la Gundel, ale także wariacje na ich temat. Do wszystkiego podawane są oczywiście wina, jak przystało Węgry - Tokaj.

4/7
Copyright @Instagram
4/7

Kraków: Restauracja Piwnica pod Kominkiem

ul. Bracka 13
 

Znajduje się w sercu miasta - przy słynnej ulicy Brackiej. Urządzona jest w zabytkowej, szesnastowiecznej kamienicy. Historyczne wnętrza budują romantyczną, nieco mroczną atmosferę.

5/7
Copyright @Instagram
5/7

Poznań: Restauracja Bulwar

ul. Stary Rynek 37

Z restauracji rozciąga się przepiękny widok na fasadę poznańskiego ratusza. By doświadczyć niezwykłej kolacji, trzeba jednak udać się do XV-wiecznej piwnicy. W menu odnajdziemy mieszankę tradycyjnej, wielkopolskiej kuchni z elementami kuchni europejskiej.

6/7
Copyright @Instagram
6/7

Gdańsk: Restauracja El Paso

ul. Stary Rynek Oliwski 7


Tym razem ruszamy w podróż do Meksyku. Kolorowe, choć eleganckie wnętrze, przepełnione jest symbolami Ameryki Środkowej. Tutaj kolacja będzie bardzo pikantna! Poza specjałami, za które kochamy kuchnię latynoską, możemy napić się wyśmienitej tequili w towarzystwie dźwięków muzyki.

7/7
Copyright @Instagram
7/7

Wrocław: Restauracja Inspiracja

Plac Solny 16


Restauracja zlokalizowana jest w zabytkowych piwnicach gmachu Starej Giełdy, umiejscowiona w samym sercu miasta, przy słynnym Placu Solnym. Niepowtarzany klimat i kameralny nastrój tworzą średniowieczne mury, doborowa kuchnia, przeróżne gatunki win, świece i delikatne dźwięki muzyki. Menu jest sezonowe i nawiązuje do tradycyjnej kuchni dolnośląskiej.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?