Hotel Burj Al Arab w Dubaju
Fot. Materiały prasowe
ŚWIAT LUKSUSU

Tego jeszcze nie było! Zobaczcie szczerozłoty bar w jedynym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelu w Dubaju!

Marcin Brzeziński 27 maja 2016 15:38
Hotel Burj Al Arab w Dubaju
Fot. Materiały prasowe

Złoty bar nosi nazwę Gold on 27, a to dlatego że położony jest na 27 piętrze luksusowego hotelu Burj Al Arab w Dubaju. Słowo „złoty” należy tu rozumieć całkiem dosłownie. Projektanci baru, znana firma Keane Brands, żeby przebić wszystkie wspaniałości, jakie ma do zaoferowania Dubaj wyłożyła całą powierzchnię lokalu - czytaj: od podłogi aż po sufit - płatkami czystego złota. Złote są także lampy i stołki barowe. Jedynie kanapy pokryto aksamitem. Oczywiście w złotym kolorze! W takim miejscu, rzecz jasna, serwowane są bardzo specjalne drinki. Według pomysłu ich twórców mają nawiązywać do stylu życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. I tak na przykład drink o nazwie Light Sweet Crude zawiera whisky z Islay, foie gras (pasztet produkowany ze stłuszczonych wątróbek kaczych i gęsich) i olej truflowy z lekką domieszką węgla. Ta zaskakująca mieszanka ma obrazować znaczenie odkrycia złóż ropy naftowej w tym jednym z najbogatszych państw świata.

 

Złoty bar Gold on 27 w hotelu Burj Al Arab w Dubaju
Fot. Materiały prasowe

Efektowny bar „Gold on 27 " zaprojektowała znana firma Keane Brands.

 

Jedyne siedem gwiazdek na świecie - w Dubaju

Trzeba przyznać, że architekci Keane Brands nie mieli łatwego zadania, by wyróżnić się w Dubaju. Sam hotel Burj Al Arab jest przecież miejscem niezwykłym. Jego budynek stoi na sztucznej wyspie w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel, ma 321 metrów wysokości, co czyni najwyższym budynkiem hotelowym świata. Tyle o tym, co widać z zewnątrz. A w środku? Goście pławią się w takim luksusie, że Burj Al Arab reklamuje się jako jedyny siedmiogwiazdkowy hotel na świecie. Wyrażenie „pławią się” nie jest tu od rzeczy. Jedną z atrakcji hotelu jest bowiem restauracja Al Mahara, w której przez ściany wykonane ze szkła można obserwować niewiarygodnie bogactwo podwodnego świata. Nie wszystkim to rozpasanie przypada jednak do gustu. Prestiżowy magazyn „Wallpaper” nazwał na przykład Burj Al Arab „hotelem, o którym dobry smak zapomniał”. Cóż… Zobaczcie zdjęcia z nowo otwartego szczerozłotego baru w Dubaju! I oceńcie sami, czy przypomina bardziej „Księgę tysiąca i jednej nocy” czy może koszmar senny…

 

Złoty bar Gold on 27 w hotelu Burj Al Arab w Dubaju
Fot. Materiały prasowe

Złoty bar położony jest na 27 piętrze luksusowego hotelu Burj Al Arab w Dubaju. Doba w tym hotelu kosztuje nawet 35 tys. dolarów!

 

Polecamy też: Dom mody Chanel otworzył sezonowy sklep w Saint-Tropez. Jest… piękny! Mamy zdjęcia!

 

Złoty bar Gold on 27 w hotelu Burj Al Arab w Dubaju
Fot. Materiały prasowe

Do ozdoby baru  „Gold on 27 " użyto czystego złota.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.