Będziecie zaskoczeni!

Sabina Zięba 9 marca 2018 14:00

Na platformie internetowej Netflix od niedawna można obejrzeć niesamowitą produkcję „Najbardziej niezwykłe domy świata”, która na pewno umili Wam niejedno popołudnie. Wraz z aktorką i deweloperką Caroliną Quentin oraz wielokrotnie nagradzanym architektem Piersem Taylorem widzowie mogą zajrzeć do najspektakularniejszych budynków mieszkalnych na Ziemi. Prowadzący dostali klucze do bajkowych posiadłości i w 4-odcinkowym dokumencie odwiedzają miejsca przekraczające ludzką wyobraźnię położone w górach, lesie, na wybrzeżu, a także... pod ziemią! Para spotyka się i rozmawia z architektami oraz właścicielami budowli, testuje na sobie innowacyjne rozwiązania, sprawdza możliwości, jakie oferują nowoczesne i luksusowe rezydencje, a także udaje się w najdalsze zakątki, by zrozumieć, dlaczego dane osoby chciały zamieszkać w tak oryginalnych projektach. Niektóre z nich prezentujemy w naszej galerii. Koniecznie zobaczcie dom zbudowany ze skrzydeł Boeinga 747, a także ten położony w środku pustynnego krajobrazu!  

1/9
Copyright @Materiały prasowe
1/9

To 747 Wing House, położony w górach Santa Monica, do budowy którego użyto... skrzydła i stery ogonowe Boeinga 747! Projekt ten musiał zdobyć pozwolenie od 17 różnych agencji rządowych.

2/9
Copyright @Materiały prasowe
2/9

Ten budynek nazywa się Te Kaitaka, co oznacza pelerynę. Położony jest na Półwyspie Otago w Nowej Zelandii.

3/9
Copyright @Materiały prasowe
3/9

Właściciel Te Kaitaka w dzieciństwie zakochał się w tym krajobrazie i podczas realizacji projektu zależało mu, by budynek w jak najmniejszym stopniu wpływał na środowisko.

4/9
Copyright @Materiały prasowe
4/9

The Tower House wznosi się nad hrabstwem Ulster w stanie Nowy Jork. Jego niezwykły, wspornikowy kształt powoduje minimalny wpływ na podłoże i zapewnia mieszkańcom niesamowite widoki na pasmo górskie Catskill.

5/9
Copyright @Materiały prasowe
5/9

Ten niezwykły dom położony jest 600 m n.p.m. w Arizonie w Stanach Zjednoczonych. Tucson Mountain Retreat otaczają surowe góry okolic Tucson oraz pustynny krajobraz. Musiał być przystosowany do dużych zmian temperatur, dlatego jego ściany główne są stworzone z ubitej ziemi - w dzień gromadzą ciepło, a oddają je nocą.

6/9
Copyright @Materiały prasowe
6/9

Niezwykły Cliff House znajdziemy w hiszpańskiej Andaluzji w prowincji Grenada. Metalowa fasada wygląda jak skóra smoka osadzonego w ziemi widziana z dołu, ale fale morza widziane z góry.

7/9
Copyright @Jesús Granada
7/9

Architekci mieli trudne zadanie, ponieważ Cliff House położony jest na zboczu o nachyleniu 42 stopni!

8/9
Copyright @herbst architects
8/9

Under Pohutukawa znajduje się w mieście Auckland w Nowej Zelandii w środku ikonicznego lasu. Im wyżej, tym dom jest delikatniejszy, dokładnie jak drzewa.

9/9
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Piers Taylor i Caroline Quentin, czyli prowadzący produkcji „Najbardziej niezwykłe domy świata”.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.