Jak urządzić mieszkanie w stylu jungalow?
Fot. STOCK ADOBE
DESIGN

Styl jungalow to hit tego sezonu w aranżacji wnętrz!

Rośliny, dodatki, kolorystyka - jakimi zasadami się kierować?

Marta Baran 17 kwietnia 2019 16:30
Jak urządzić mieszkanie w stylu jungalow?
Fot. STOCK ADOBE

Planując wystrój wnętrz w swoim domu warto pamiętać, że ma on pomóc poczuć się nam w naszych czterech kątach dobrze. Trend, który jest modny już od kilku sezonów, a mowa o stylu junglow właśnie taki jest! Został stworzony przez Justinę Blakeney - amerykańską artystkę oraz projektantkę wnętrz. Koniecznie zobaczcie, jakimi zasadami się kierować, aby nadać swoim wnętrzom taki charakter!

Rośliny to podstawa!

W stylu tym głównie chodzi o to, aby czuć się we własnych wnętrzach odprężonym oraz spokojnym. Aby to osiągnąć nie może w nich zabraknąć zielonych roślin. Są one istotne, aby pomieszczenia nabrały klimatu boho, i jeszcze bardziej nawiązywały do naturalności. Autorka stylu podkreśla, że aby uzyskać jak najlepszy efekt postaraj się rozstawiać rośliny na różnych wysokościach. Wykorzystaj w tym celu kwietniki, stołki, a także podłogę. Kontrolowany chaos w tym przypadku jest jak najbardziej wskazany. Nie może zabraknąć roślin doniczkowych, ale również elementów wystroju - jak poduszki, koce, wazony bądź obrazy.

Stwórz klimat w stylu jungalow

Miłośnikom jungalow zależy na stworzeniu swojej małej prywatnej dżungli. Liczy się dobranie kolorów, faktur oraz materiałów - tak, aby stworzyć najbardziej naturalny wystrój. Wprowadzenie wszechobecnej kolorystyki pomoże uzyskać efekt ciepłych, przytulnych wnętrz. Kolory, na których powinno się bazować to ciepłe odcienie zieleni, różu i pomarańczy. Jeśli lubisz jasne wnętrza, biel bądź beż również zgra się ze stylem. Zadbaj również o dodatki, które jeszcze bardziej dodając wnętrzom spokoju - kosze, wykończenia mebli oraz akcesoria wybieraj z dodatkiem bambusa. W przypadku mebli kieruj się prostotą oraz minimalizmem.  

Styl jungalow - jak zaaranżować wnętrza?
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.