VIDEO VIVY!

Hotel Europejski to architektoniczna perełka Warszawy. Zobacz, jak teraz wygląda!

Jak myślicie, ile kosztuje noc w takim hotelu?

Monika Katarzyna Krupska 15 czerwca 2018 15:46

Przez dziesięciolecia był uznawany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Europie. W maju powrócił pod marką Raffles i wciąż zachwyca luksusem! Po remoncie i rozbudowie w Hotelu Europejskim, który znajduje się w samym sercu stolicy znajdziemy 106 pokoi i apartamentów, a także centrum konferencyjne, restaurację, cukiernię, bar, spa oraz palarnię cygar! Co więcej wiemy o hotelu? 

Oaza dla podróżujących 

„Mówimy, że nasze hotele to oaza dla ludzi, którzy dużo podróżują i którzy znają się na podróżach i mamy nadzieję, że ten hotel też będzie taką oazą. Co to znaczy oaza? To takie miejsce do którego chętnie się wraca, które jest bezpieczne, które jest znajome ale trochę też tajemnicze”, mówi Grzegorz Włodarczyk, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Noc w Hotelu Europejskim nie należy do tanich. Ceny zaczynają się od 1 tysiąca złotych, a za noc w Apartamencie Prezydenckim należy zapłacić, aż 16 tysięcy złotych! „Pokój” liczy prawei 300 m kw., znajduje się w nim XIX-wieczne pianino i jego częścią jest historyczna Sala Pompejańska, o k tórej Prus pisał w Lalce. 

„Jednym z ciekawszych elementów w naszych pokojach są dywany. Przedstawiają mapę XIX-wiecznej Warszawy, także każdy pokój to inny fragment tego miasta pod nogami naszych gości. Odmiennie do wielu hoteli, nasze ściany są gładkie, nie ma tutaj tapet, a to wszystko po to, żeby na pierwszym planie była sztuka, która znajduje się w każdym pokoju. Natomiast w łazienkach dominuje marmur, bardzo charakterystyczny marmur, ułożony w taki sposób żeby różne kolory tego materiału pokazywały panoramę Warszawy”, dodaje Włodarczyk.

Sprawdziliśmy, jak prezentuje się wnętrze hotelu przy ul. Krakowskiej Przedmieście 13. Zobaczcie nasze video.  

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.