Melisa Raouf
Fot. Instagram @melisaraouf
Ze świata urody

Melisa Raouf jako pierwsza w historii weszła do finału Miss Anglii bez makijażu

To prawdziwa rewolucja w branży urody i konkursie piękności

Aleksandra Frankowska 31 sierpnia 2022 15:27
Melisa Raouf
Fot. Instagram @melisaraouf

Ma dwadzieścia lat i właśnie dostała się do finału Miss Anglii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że odmawia stosowania makijażu. Melisa Raouf w wersji saute pretenduje do tytułu najpiękniejszej Brytyjki i ma ogromne szanse go zdobyć. To pierwsza uczestniczka w historii konkursu, która zdecydowała się na taki krok. Odważnie odpowiada na pytania dziennikarzy, że w finale również wystąpi bez makijażu. Skąd taka decyzja?

ZOBACZ TEŻ: Miss Polski 2022 została wybrana! Kim jest Aleksandra Klepaczka? 

Bierze udział w konkursie piękności bez makijażu

Konkurs piękności Miss Anglii ma 94-letnią tradycję. Po raz pierwszy bierze w nim udział kobieta, która pokazuje się tam bez makijażu. Co więcej, udało jej się awansować aż do finału, gdzie będzie rywalizowała o główną nagrodę z 40 innymi kandydatkami. To pierwsza taka sytuacja w historii, kiedy kandydatka świadomie rezygnuje z upiększania i podkreślania swojej urody. Dla wielu kobiet, które od lat biorą udział w konkursach piękności, taka sytuacja jest nie do pomyślenia.

"Jeśli ktoś jest szczęśliwy we własnej skórze, nie powinien być zmuszany do zakrywania twarzy makijażem. Nasze niedoskonałości czynią nas tym, kim jesteśmy i to sprawia, że ​​każda osoba jest wyjątkowa" – powiedziała dla magazynu The Independent.

Finalistka Miss Anglii akceptuje siebie taką, jaka jest

Raouf, o której piszą teraz media w całej Anglii i nie tylko wspomina, że zdarzało jej się nosić makijaż już w młodym wieku. Presja otoczenia i zmieniające się kanony piękna sprawiły, że już jako nastolatka wiedziała, że makijaż u kobiety to konieczność. Z biegiem czasu zaczęła się jednak buntować i uznała, że każdy powinien zaakceptować siebie takim, jaki jest.

CZYTAJ TEŻ: Została Miss World, chwilę wcześniej porzucił ją chłopak: „Doszło do nieporozumień…”

"Nigdy nie czułam, że spełniam standardy urody. Niedawno zaakceptowałam, że jestem piękna we własnej skórze i dlatego postanowiłam konkurować bez makijażu. (...) Taka jestem i nie boję się tym dzielić. Chciałam pokazać, kim naprawdę jest Melisa" - wyjaśniła w wywiadzie.

Runda bez makijażu w konkursie Miss Anglii

Nie bez powodu od 2019 roku w konkursie Miss Anglii wprowadzona została specjalna runda bez makijażu. Prekursorką tego rozwiązania była sama organizatorka, Angie Bealey. Zdecydowała się na to obserwując, jak wiele kosmetyków używają uczestniczki konkursu i to ją przeraziło. Chciała, aby można było ocenić również naturalne piękno. 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?