O TYM SIĘ MÓWI

Ma zespół Downa i właśnie wygrała... konkurs piękności!

Poznaj niezwykle inspirującą historię Kate Grant

Olga Figaszewska 23 sierpnia 2018 15:45

Do konkursu Teen Ultimate Beauty Of The World zgłosiło się 40 kandydatek z całego świata. Tylko jedna z nich miała szansę na wygraną! Kate Grant z Północnej Irlandii jest pierwszą modelką z zespołem Downa, która wygrała międzynarodowy konkurs piękności! Poznaj jej historię! 

Historia Kate Grant

Kate Grant ma zespół Downa. Gdy była mała lekarze twierdzili, że nigdy nie nauczy się czytać, miała mieć problemy z mową. Tymczasem ich prognozy okazały się błędne. Dziś Kate ma 19 lat, interesuje się modą i wizażem. Spełnia swoje marzenia, zawsze brnie do przodu i nie zważa na przeciwności losu. To też przez lata wpajali jej rodzice, którzy od początku wspierali ją na każdym kroku. Odkąd skończyła 13 lat, marzyła o karierze modelki. Ma już na swoim koncie niemałe doświadczenia w modelingu. Brała udział w pokazie Belfast Fashion Week. W końcu postanowiła pójść o krok dalej.

Wraz z pozostałymi czterdziestoma kandydatkami z całego świata zgłosiła się do konkursu Teen Ultimate Beauty Of The World. Kate Grant w najśmielszych snach nie przypuszczała, że może wygrać. Przez lata uważała, że charakterystyczny wygląd utrudni jej spełnienie marzenia.

Wygrana była dla niej samej ogromnym zaskoczeniem! Chciała tylko dobrze się bawić i oczekiwała, że ktoś inny otrzyma główną nagrodę. „Byłam w szoku”, powiedziała Kate. „Moja rodzina była na widowni, płakali i wiwatowali”, dodała.

Jury doceniło jej urodę. Ujęła ich swoją pogodą ducha i wspaniałym charakterem. Sędziowie wydali oświadczenie, w którym uzasadnili swój wybór: „Kate była duszą Ultimate Beauty i reprezentuje sobą wszystko, o co chodzi w konkursie - wewnętrzne i zewnętrzne piękno.  Jest niesamowita i jesteśmy dumni, że to ona wygrała”.

„Wiedziałam, że ich oczaruje, ale najbardziej ucieszyłam się z tego, jak Kate opiekowała się innymi kandydatami”, powiedziała mama młodej modelki.

„Moje marzenie się ziściło. Marzę również o tym, by zainspirować młodych ludzi, którzy mają zespół Downa, aby w końcu uwierzyli w siebie”, zakończyła Kate.

Jej historia jest przykładem na to, że mimo przeciwności losu należy walczyć o siebie i swoje marzenia! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?