Dorota Szelągowska, Viva! 8/2020
Fot. Iza Grzybowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Dorota Szelągowska wspiera ważną akcję dla młodzieży. „Sama miesiącami nie wychodziłam z domu”

Projektantka wnętrz przyznała, że miała stany lękowe

Ksenia Krasko 21 sierpnia 2021 15:07
Dorota Szelągowska, Viva! 8/2020
Fot. Iza Grzybowska

Na ekranie zawsze uśmiechnięta i w doskonałym nastroju, poza nim – bywa różnie. Dorota Szelągowska ma za sobą trudne chwile, jeśli chodzi o sprawy prywatne i sercowe. Nie opowiada o wszystkim, co dzieje się w jej życiu, ale są takie rzeczy, które uznaje za ważne. Jedną z nich jest kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, a także specjalnych placówek, w których młodzi ludzie mogliby otrzymać niezbędną pomoc. Dorota Szelągowska przyznała, że wie, jak to jest zmagać się z takimi problemami.

Dorota Szelągowska wspiera akcję #zdrowiewgłowie

Dorota Szelągowska wspiera akcję #zdrowiewgłowie, nowy projekt Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Chodzi o wybudowanie nowoczesnej placówki medycznej specjalizującej się w leczeniu u dzieci i młodzieży chorób oraz zaburzeń psychicznych. Z fundacją współpracuje Centrum Zdrowia Dziecka.

Gwiazda TVN wytłumaczyła, że zaangażowała się w ten projekt przede wszystkim dlatego, że sama kiedyś zmagała się z podobnymi problemami. Dopiero po latach zdecydowała się na tak szczere wyznanie.

Zobacz: Dorota Szelągowska w szczerym wyznaniu: „Byłam dzieckiem z kluczem na szyi”

„Traktuję ten projekt bardzo prywatnie. Ostatnio spędziłam kilka dni w Centrum Zdrowia Dziecka z moją córką, która miała tam wykonywany zabieg. Ja sama miałam wiele lat temu nerwicę lękową i miesiącami nie wychodziłam z domu”, wyjawiła w wywiadzie z programem „Dzień Dobry TVN”.

Dorota Szelągowska miała ataki paniki. Zgłosiła się na terapię

„Miałam non stop ataki paniki. Miałam psychiatrę, rodzinę i terapeutę za sobą, ale wiem, co to znaczy, kiedy jesteś bezsilny wobec siebie, kiedy nie możesz złapać nadziei”, dodała. W trudnych chwilach mogła liczyć na wsparcie bliskich, w przeciwieństwie do wielu młodych osób, które pozostawione są same sobie.

Dorota Szelągowska dołączyła do grona gwiazd, które alarmują o fatalnej kondycji psychiatrii w kraju. Jak dodała w wywiadzie z DD TVN, sytuację pogorszyła pandemia koronawirusa, ale nie jest jeszcze za późno na działania w tej sprawie. 

Dorota Szelągowska, Viva! 8/2020
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.