Konrad Wojterkowski, Monika Richardson, Warszawa, Gala finałowa konkursu Lodołamacze, 07.10.2021 rok
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Partner Moniki Richardson odnalazł brata po 45 latach rozłąki! Pojawili się razem w telewizji

Opowiedzieli o swojej relacji

Konrad Szczęsny 17 października 2021 18:09
Konrad Wojterkowski, Monika Richardson, Warszawa, Gala finałowa konkursu Lodołamacze, 07.10.2021 rok
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Ta historia wydarzyła się naprawdę! Konrad Wojterkowski, prywatnie partner Moniki Richardson, odnalazł swojego brata dopiero... po 45 latach! Ich pierwsze spotkanie było niezwykle wzruszające. Obaj gościli w niedzielę 17. października na kanapie „Dzień Dobry TVN” i opowiedzieli, jak do tego doszło oraz jak obecnie wyglądają ich relacje...

Konrad Wojterkowski z bratem Przemysławem odnaleźli się po 40 latach

Panowie gościli w niedzielny poranek na słynnej kanapie w telewizji śniadaniowej. Rozmowa z nimi była niezwykle osobista i intymna. Została wzbogacona o archiwalne materiały, w tym te z pierwszego spotkania braci. A to miało miejsce trzy lata temu, w 2018 roku. Zarówno Konrad Wojterkowski, jak i jego brat Przemysław zdradzili, jak wpadli na swój trop. Okazuje się, że wszystko zaczęło się od ich... nietypowego nazwiska.

„Wiedziałam, że moja rodzina jest jedyną w Polsce, która nosi nazwisko Wojterkowski, dlatego postanowiłem wszystkie osoby z takim nazwiskiem zaprosić do grona znajomych na Facebooku. Wtedy odezwał się do mnie syn Przemka. Po dłuższej wymianie zdań doszedłem do wniosku, że Przemek musi być moim bratem”, zwierzył się partner Moniki Richardson.

I nie czekając długo, postanowił nawiązać kontakt. Do wzruszającego, pełnego łez i emocji spotkania doszło trzy lata temu. Okazuje się, że Przemysław Wojterkowski jeszcze przed nim usłyszał o swoim bracie! Wszystko za sprawą artykułu, który podsunął mu znajomy... 10 lat temu. Co ciekawe, już wtedy w głowie mężczyzny pojawiła się myśl, że Konrad może być jego bratem.

„Emocje były ogromne. Był strach, ale przede wszystkim ciekawość. Znajomy przywiózł mi gazetę z artykułem zatytułowanym „Wojterkowski w Hollywood”. Pomyślałem, że to pewnie ktoś znany, do tego mamy takie samo nazwisko i zostawiłem sobie tę gazetę. Być może już wtedy coś przeczuwałem”, zwierzył się mężczyzna w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem w „Dzień Dobry TVN”.

Przed braćmi jeszcze jedno ważne spotkanie – z ich ojcem. Jak ujawnili, widział on po raz ostatni Przemysława Wojterkowskiego, gdy ten miał zaledwie trzy latka. 

„To wymaga przeprocesowania i myślę, że tato cały czas dojrzewa do tej decyzji. Wiem, że to nie jest dla niego łatwe”, stwierdził przed kamerami partner Moniki Richardson.

Jaka relacja łączy panów obecnie? Bardzo ciepła. Choć – jak podkreślają – nie istnieje coś takiego, jak „nadrabianie straconego czasu”, ponieważ jest on niemożliwy do odzyskania. Tym niemniej mają ze sobą  regularny kontakt, dzwonią do siebie, odwiedzają się regularnie i wykształcili silną więź. Zadeklarowali jednak, że nie mówią sobie „kocham cię”.

„Od razu w to weszliśmy, jakbyśmy znali się całe wieki. O ile nasze rodziny miały obawy i raczej nas zniechęcały, to my czuliśmy się, jakbyśmy rozstali się wczoraj. Jesteśmy przyjaciółmi. Możemy na siebie liczyć”, zadeklarował z mocą Przemysław Wojterkowski.

Co ich łączy? Zdradzili, że obaj nie przepadają za... roztopionym masłem. Wolą to wyjęte z lodówki, gdy jest twarde. 

Czytaj także: Jaycee Lee Dugard została porwana jako 11-latka, uwolniła się 18 lat później...

Monika Richardson o spotkaniu partnera z bratem po 45 latach

Wzruszona Monika Richardson odniosła się do materiału wyemitowanego w niedzielę w „Dzień Dobry TVN”. Na swoim profilu na Instagramie zachęciła wszystkich, by zapoznali się z wywiadem, którego jednym z bohaterów jest jej partner.

„Niesamowita historia braci, którzy odnaleźli się po 45 latach… @konrad_wojterkowski_public - masz wielką moc łączenia ludzi. Dziękuję za tę energię❤️@przemyslawwojterkowski - jesteś super gościem! A tekst o zimnym maśle, mistrz🔥👑”, podkreśliła.

Materiał za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował również Konrad Wojterkowski.

„Dziś nasza historia inspiruje innych do odnajdywania swoich korzeni i rodziny. My sami jesteśmy blisko, ale to nie jest jednobarwna opowieść. Każde dziecko ma prawo do życia w kochającej rodzinie i poczuciu bezpieczeństwa. Tajemnica skrywana przez 45 lat (w moim przypadku), nie służy budowaniu dobrych więzi, osłabia je. Każda, nawet najtrudniejsza prawda jest lepsza niż kłamstwo, czy przemilczane fakty. Nasza rodzina jest w procesie konfrontowania się z prawdą. Miłość jest w stanie wybaczyć popełnione błędy, potknięcia, ale wymaga szczerości i bliskości. Liczymy, że nas zjednoczy i pomoże zbudować od nowa”, podkreślił.

Poniżej możesz zobaczyć wspólne zdjęcia Konrada i Przemysława Wojterkowskich. Podobni?  

Czytaj także: „Miło było mieć prawdziwą rodzinę w piwnicy” Fritzl, potwór z Amstetten, umiera w więzieniu

Konrad Wojterkowski, Monika Richardson, Warszawa, Gala finałowa konkursu Lodołamacze, 07.10.2021 rok
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Konrad Wojterkowski, Monika Richardson, Warszawa, Gala finałowa konkursu Lodołamacze, 07.10.2021 rok 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.