Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Marianna Schreiber, Top model
Fot. Instagram Marianny Schreiber
O TYM SIĘ MÓWI

Marianna Schreiber walczy z hejtem. Modelka zamieściła w sieci odważne zdjęcie

„Nie każdy pochwali taki przekaz”

Olga Figaszewska 19 października 2021 07:45
Marianna Schreiber, Top model
Fot. Instagram Marianny Schreiber

O Mariannie Schreiber głośno zrobiło się po jej udziale w programie Top Model. Była uczestniczka show zamieszcza w sieci treści, które wywołują u jej obserwatorów ogromne poruszenie. Teraz 28-latka zamieściła w sieci emocjonalny post. Żona polityka Prawa i Sprawiedliwości zabrała głos w temacie hejtu. Obok jej słów trudno przejść obojętnie…

Marianna Schreiber o hejcie

Na swoim instagramowym koncie publikuje nie tylko efekty sesji zdjęciowych, a przy okazji dzieli się z obserwatorami swoimi spostrzeżeniami i nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach. Niedawno modelka ruszyła z kampanią społeczną – Kobieca siła. Jej celem jest ukazanie różnorodności kobiet, ich doświadczeń, zmagań z samoakceptacją.

„Każda kobieta powinna mieć oparcie w najbliższych. Jak wiemy często jest przeciwnie, szczególnie gdy w grę wchodzą pieniądze, pozycja, samorealizacja, dzieci, wspólnota itd. Wsparcie o którym piszę, dotyczy również wyjścia na przekór opiniom innych, względem samospełnienia. Często ten brak wsparcia przyczynia się do braku akceptacji siebie, wiary w swoje możliwości, do strachu przed oceną innych”, pisała. W sieci ruszyła zbiórka, z której środki będą przeznaczone dla Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Kampania porusza także problem hejtu w cyberprzestrzeni. „Wiemy jakim również ogromnym problemem współczesności jest hejt w internecie i jak wielką krzywdę potrafi wyrządzić nastolatkom czy dorosłym osobom, które sprzeciwiają się byciu kimś tylko dla innych”, dodawała Marianna Schreiber.

28-latka po udziale w Top Model czytała na swój temat wiele nieprzychylnych komentarzy. Internauci wytykali, że nie wypadało jej brać udziału w programie i nie powinna wyrażać swoich opinii. „Każdy człowiek ma prawo robić to co czuje i mówić głośno o swoich potrzebach i nikt nie ma prawa mu tego zabraniać ani go oceniać szczególnie w sposób obraźliwy, szyderczy w internecie”, pisała modelka.

Sprawdź też: „Między nami jest zacięta walka”… Oto burzliwa historia miłości Marianny i Łukasza Schreiberów

Marianna Schreiber zamieściła w sieci wymowny wpis

Teraz Marianna Schreiber zdecydowała się zamieścić odważne zdjęcie. Jej nagie ciało pokrywają obraźliwe słowa, które przewijają się w komentarzach internautów: „brzydka”, „pusta”, „stara”. 28-latka opatrzyła fotografię swoim wierszem, w którym zawarła ogromne emocje. Niesie on za sobą ważne przesłanie. W jego fragmencie czytamy:

„Marzy mi się świat - który wspiera,
ten co ramiona do wszystkich otwiera.
Marzy mi się życie,
gdzie każdy sobie równy.
Nie ma lepszych i gorszych,
lękam się słowom, gdzie hejt to przydomek główny.
Staram się nie poddawać,
gdzie szukać mam siły i wyzwolenia?”.

Marianna Schreiber zdaje sobie sprawę z tego, że ten przekaz nie trafi do każdego. Jednak modelka nie zamierza milczeć i godzić się na hejt, którego także przyszło jej doświadczyć. 

„Zdjęcie uderza. Pokazuje kobietę traktowaną przedmiotowo, często jak zwierze - zwyzywaną za nic. Hejt to najgorsze zło cyber współczesności”, podkreśliła. Z kolei w relacji na Instastories oznajmiła: „Dziś pierwszy raz jadę na policję prosić o pomoc w sprawie licznych gróźb śmiertelnych". 

Fani dziękują jej za głos w tej sprawie i mocno wspierają. „Jesteś silną Kobietą 🔥🔥🔥❤️🔥🔥🔥nie przejmuj się idiotami i flustratami ”, „Mocno i prosto!!! 👍👍👍 ”, „Mocne i odważne. Dziękujemy za Twój głos Marianna👏🏻🙏🏻❤ Dobro do Ciebie wróci Kochana, bo jesteś bardzo szlachetna. Życzę Ci z całego serca, abyś w Twoim rozwoju i społecznej aktywności, miała swój bezpieczny azyl i ochronę- czułe, intymne miejsce, gdzie jest święty spokój i nikt nie ocenia. Do walki potrzebujesz dużo zdrowia i siły. Tego Ci mocno życzę i ślę moje wsparcie. Dziękuję Ci ”, czytamy. 

Zobacz też: Zaskakujące wyznanie żony ministra PiS o aborcji. Marianna Schreiber szokuje poglądami

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…