Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Marianna Schreiber, Top model
Fot. Instagram Marianny Schreiber
O TYM SIĘ MÓWI

Marianna Schreiber walczy z hejtem. Modelka zamieściła w sieci odważne zdjęcie

„Nie każdy pochwali taki przekaz”

Olga Figaszewska 19 października 2021 07:45
Marianna Schreiber, Top model
Fot. Instagram Marianny Schreiber

O Mariannie Schreiber głośno zrobiło się po jej udziale w programie Top Model. Była uczestniczka show zamieszcza w sieci treści, które wywołują u jej obserwatorów ogromne poruszenie. Teraz 28-latka zamieściła w sieci emocjonalny post. Żona polityka Prawa i Sprawiedliwości zabrała głos w temacie hejtu. Obok jej słów trudno przejść obojętnie…

Marianna Schreiber o hejcie

Na swoim instagramowym koncie publikuje nie tylko efekty sesji zdjęciowych, a przy okazji dzieli się z obserwatorami swoimi spostrzeżeniami i nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach. Niedawno modelka ruszyła z kampanią społeczną – Kobieca siła. Jej celem jest ukazanie różnorodności kobiet, ich doświadczeń, zmagań z samoakceptacją.

„Każda kobieta powinna mieć oparcie w najbliższych. Jak wiemy często jest przeciwnie, szczególnie gdy w grę wchodzą pieniądze, pozycja, samorealizacja, dzieci, wspólnota itd. Wsparcie o którym piszę, dotyczy również wyjścia na przekór opiniom innych, względem samospełnienia. Często ten brak wsparcia przyczynia się do braku akceptacji siebie, wiary w swoje możliwości, do strachu przed oceną innych”, pisała. W sieci ruszyła zbiórka, z której środki będą przeznaczone dla Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Kampania porusza także problem hejtu w cyberprzestrzeni. „Wiemy jakim również ogromnym problemem współczesności jest hejt w internecie i jak wielką krzywdę potrafi wyrządzić nastolatkom czy dorosłym osobom, które sprzeciwiają się byciu kimś tylko dla innych”, dodawała Marianna Schreiber.

28-latka po udziale w Top Model czytała na swój temat wiele nieprzychylnych komentarzy. Internauci wytykali, że nie wypadało jej brać udziału w programie i nie powinna wyrażać swoich opinii. „Każdy człowiek ma prawo robić to co czuje i mówić głośno o swoich potrzebach i nikt nie ma prawa mu tego zabraniać ani go oceniać szczególnie w sposób obraźliwy, szyderczy w internecie”, pisała modelka.

Sprawdź też: „Między nami jest zacięta walka”… Oto burzliwa historia miłości Marianny i Łukasza Schreiberów

Marianna Schreiber zamieściła w sieci wymowny wpis

Teraz Marianna Schreiber zdecydowała się zamieścić odważne zdjęcie. Jej nagie ciało pokrywają obraźliwe słowa, które przewijają się w komentarzach internautów: „brzydka”, „pusta”, „stara”. 28-latka opatrzyła fotografię swoim wierszem, w którym zawarła ogromne emocje. Niesie on za sobą ważne przesłanie. W jego fragmencie czytamy:

„Marzy mi się świat - który wspiera,
ten co ramiona do wszystkich otwiera.
Marzy mi się życie,
gdzie każdy sobie równy.
Nie ma lepszych i gorszych,
lękam się słowom, gdzie hejt to przydomek główny.
Staram się nie poddawać,
gdzie szukać mam siły i wyzwolenia?”.

Marianna Schreiber zdaje sobie sprawę z tego, że ten przekaz nie trafi do każdego. Jednak modelka nie zamierza milczeć i godzić się na hejt, którego także przyszło jej doświadczyć. 

„Zdjęcie uderza. Pokazuje kobietę traktowaną przedmiotowo, często jak zwierze - zwyzywaną za nic. Hejt to najgorsze zło cyber współczesności”, podkreśliła. Z kolei w relacji na Instastories oznajmiła: „Dziś pierwszy raz jadę na policję prosić o pomoc w sprawie licznych gróźb śmiertelnych". 

Fani dziękują jej za głos w tej sprawie i mocno wspierają. „Jesteś silną Kobietą 🔥🔥🔥❤️🔥🔥🔥nie przejmuj się idiotami i flustratami ”, „Mocno i prosto!!! 👍👍👍 ”, „Mocne i odważne. Dziękujemy za Twój głos Marianna👏🏻🙏🏻❤ Dobro do Ciebie wróci Kochana, bo jesteś bardzo szlachetna. Życzę Ci z całego serca, abyś w Twoim rozwoju i społecznej aktywności, miała swój bezpieczny azyl i ochronę- czułe, intymne miejsce, gdzie jest święty spokój i nikt nie ocenia. Do walki potrzebujesz dużo zdrowia i siły. Tego Ci mocno życzę i ślę moje wsparcie. Dziękuję Ci ”, czytamy. 

Zobacz też: Zaskakujące wyznanie żony ministra PiS o aborcji. Marianna Schreiber szokuje poglądami

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.