Olga Frycz / Olga Kalicka
Fot. materiały prasowe Reves / / FOT. ZUZA KRAJEWSKA
O TYM SIĘ MÓWI

Czerwona wstążka odgania złe uroki od dzieci? Tak twierdzą Olga Frycz i Olga Kalicka

Wierzenia aktorek wywołały ogromną dyskusję w sieci

Rafał Kowalski 27 lutego 2020 08:55
Olga Frycz / Olga Kalicka
Fot. materiały prasowe Reves / / FOT. ZUZA KRAJEWSKA

Badania nie kłamią. Ponad połowa Polaków ufa zabobonom– ludowym wierzeniom, których nie da się udowodnić. Wśród 58% badanych są także osoby znane. Aktorki Olga Kalicka i Olga Frycz – obie to młode mamy – przyznały niedawno, że same wiążą do wózków swoich dzieci czerwoną wstążkę. Po co?

Czerwona wstążką przy dziecku – znaczenie, dyskusja

Cztery dni temu Olga Frycz zamieściła na swoim Instagramie wpis, w którym wyjawiła, że ostatnio jej córeczkę uspokoiła… czerwona wstążka. Pewnego dnia aktorka chciała dotrzeć do jednego z warszawskich dworców. Niestety, jej dziecko nie przestawało płakać. Całkiem przypadkiem z pomocą zjawiła się Adrianna Biedrzyńska. Artystka, która napotkała na peronie młodszą koleżankę, przytwierdziła do wózka dziewczynki kokardkę. Maleństwo od razu przestało łkać.

Jak Olga Frycz wytłumaczyła działanie magicznego gadżetu? „Czerwona kokardka i intensywność jej koloru ma przyciągać wzrok jako pierwsza przez co osoba z urocznymi oczami spogląda najpierw na nią i tam zostawia urok, po czym może bezpiecznie spojrzeć na dziecko”, napisała aktorka w sieci. „Już teraz sobie przypomniałam, że rano przed wyjazdem na dworzec przyszedł do nas listonosz i przyniósł listy z zarządu dróg miejskich i ze skarbówki. Następnym razem najpierw przez lekko uchylone drzwi pomacham mu przed nosem kokardką”, dodała.

Podobna technikę zastosowała w zeszłym roku Olga Kalicka, która także jest młodą mamą. Aktorka opublikowała w marcu 2019 roku na swoim Instagramie fotografię, na której do torby przy wózku miała zamocowaną czerwoną kokardę. To nie spodobało się wielu jej wielbicielkom. „Czerwony kolor w dawnych kulturach zawsze był kolorem życia i ochrony życia... Czerwonej krwi też się boicie? Hahaha... Grzechy, zabobony i kościół, który ukradł większość pogańskich świąt... Oj ludzie biedni jesteście żyjąc w swej głupocie!”, „Jeżeli jesteś wierząca, to wiara w przesady i zabobony jest grzechem, mało tego, jest głupota, kto w XXI wieku wierzy, ze jakaś głupia wstążka będzie chronić dziecko, No błagam, ludzie myślcie”, to tylko niektóre komentarze, które znaleźliśmy w sieci.

A Wy, uważacie, że czerwona kokardka przy wózku ma sens? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Olga Kalicka (@olgakalicka)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤷🏼‍♀️W drodze na dworzec w moje dziecko wstąpił demon.Była „marudna” (delikatnie mówiąc). W kolejce po bilet ludzie patrzyli na mnie z politowaniem.Sytuacja była na tyle poważna, że już nawet czupaczups truskawkowy nie dawał rady. Na peronie tłum ludzi, ja z wózkiem i drącym się dzieckiem stałam w krótkim rękawku wyrozbierana bo zły nastrój córki sprawił, że zimne poty mnie oblały.Byłam zawstydzona i zażenowana,że ni w ząb ni w oko nie umiałam sobie poradzić z moim bąbąbąbelkiem.Wstyd na cały centralny. A niby taka @toja_mama paniusia od dziecka specjalistka psia mać. I nagle podeszła Ona -Adrianna Biedrzyńska i mnie bladą, z opuchniętymi oczami wyściskała. Szybko zapytała :„A gdzie to dziecko ma...(tu zbladłam jeszcze bardziej bo czapeczki dziecko nie miało już na głowie przyznać muszę)... czerwoną kokardkę”? No a ja na to, że nie ma czerwonej kokardki ale ma różowy kombinezon ...co za idiotyczna odpowiedź. Nie skumałam o co chodzi z kokardką.Adrianna wyciągnęła z torby czerwoną wstążkę i zawiązała kokardę na wózku. Dziecko płakać przestało w jednym momencie i przespało dwie godziny w pociągu.Uwielbiam tę kobietę, aktorkę. To wspaniały człowiek z niesamowicie dobrą energią. Adrianna powiedziała,że ludzie nas zjedzą za te zabobony,że wezmą za wariatki, ale w takich sytuacjach ja wierze w cuda i jeśli nawet Adrianna miałaby wykonać wokół wózka jakiś transowy taniec to chętnie bym się przyłączyła byleby tylko nastała cisza. Czerwona kokardka i intensywność jej koloru ma przyciągać wzrok jako pierwsza przez co osoba z urocznymi oczami spogląda najpierw na nią i tam zostawia urok, po czym może bezpiecznie spojrzeć na dziecko .... już teraz sobie przypomniałam, że rano przed wyjazdem na dworzec przyszedł do nas listonosz i przyniósł listy z zarządu dróg miejskich i ze skarbówki. Następnym razem najpierw przez lekko uchylone drzwi pomacham mu przed nosem kokardką. Ps. Oczywiście powiedziałam Adrianie, że kocham ją między innymi za role Ewy w filmie „Nad rzeką której nie ma” ❤️ 😊 Porozmawiałyśmy również o dzierganiu i wyszywaniu (czyli naszym wspólnym hobby) oraz o jej spektaklu „Kobieta idealna” ,który grają dziś w Świdnicy 😃 @adrianna_biedrzynska 🧚🏼‍♂️

Post udostępniony przez Olga Frycz (@tojafrycz)

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.