Miss Polski 2022, Aleksandra Klepaczka
Fot. Lukasz Kalinowski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Miss Polski 2022 została wybrana! Kim jest Aleksandra Klepaczka? 

22-latka nie kryła wzruszenia

Karol Sowa 18 lipca 2022 08:59
 Miss Polski 2022, Aleksandra Klepaczka
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Wczoraj poznaliśmy nową Miss Polski 2022. Do ścisłego finału przeszło tylko pięć kandydatek. Po wielu spacerach po wybiegu oraz licznych przemówieniach w końcu wybrano tą jedyną, najpiękniejszą. Jak się okazało, została nią Aleksandra Klepaczka. Warto dodać, że Miss Polski 2022 według telewidzów została Patrycja Krzywoń. Co wiemy o nowej Miss Polski 2022?

Kim jest Aleksandra Klepaczka? 

22-latka pochodzi z Bukowca. Na co dzień pracuje w firmie IT na stanowisku rekruterki. „Mam 22 lata. Startowałam z castingu online. (...) Na co dzień pracuję w firmie IT jako rekruter oraz studiuję na kierunku: inżynier zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Właśnie skończyłam pisać swoją pracę inżynierską i mam nadzieję, że już niedługo będę dumną panią inżynier", mówiła przed finałem.

„Jestem niezmiernie wzruszona, zaszczycona, to ogromne wyróżnienie dla mnie. W ogóle się tego nie spodziewałam, więc w tym momencie mam takie emocje w sobie, że nie wiem, co mam powiedzieć. Przede wszystkim jestem bardzo wdzięczna i zaszczycona, że mogę ten tytuł nosić przez kolejny rok”, wyznała w rozmowie z Pomponikiem. Aleksandra postanowiła podzielić się swoimi planami na przyszłość: „Moim pierwszym pomysłem jest wspieranie idei pierwszej pomocy, nauki tej pierwszej pomocy wśród młodych i wśród dorosłych. Oraz idea krwiodawstwa. To jest bardzo ważne, żebyśmy my Polacy nawzajem pomagali sobie bardzo prosto. Oddanie krwi to jest tak naprawdę piętnaście minut, niewiele czasu, a w tym momencie w naszych bankach krwi brakuje krwi. Wszędzie o tym apelujemy. Myślę, że to jest bardzo ważne, żeby to promować i nagłośnić ten temat”, zdradziła w tym samym wywiadzie.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kulisy metamorfozy Shiloh Jolie-Pitt. Za jej przemianą stoi inna sławna nastolatka

Aleksandra Klepaczka
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Nowa Miss Polski odpowiedziała również na pytanie dotyczące medycyny estetycznej: „Może nam pomóc, jeżeli używamy jej z głową, więc ja absolutnie nie neguję, jeżeli ktoś poczuje się lepiej z jakąś poprawką czy nawet ze wzmocnieniem swojego ciała, bo to również są kwestie zdrowotne, to wszystko jest dla ludzi”, czytamy. Czy Aleksandra Klepaczka jest zakochana? „Mam chłopaka, czeka tutaj na mnie. Zaraz pójdę się przytulić. Z chłopakiem jesteśmy razem już bardzo długo. Myślę, że ponad pięć lat to już jest staż. Taki lojalny, fantastyczny człowiek. Poznaliśmy się w szkole. On mnie bardzo wspierał, bardzo kibicował. Wiedział, że robię to dla siebie”, mówiła.

Co ciekawe, 22-latka przed wyborami na najpiękniejszą Polkę, startowała w konkursie Miss Ziemie Łódzkiej 2019, gdzie zajęła czwarte miejsce. 

My bardzo gratulujemy wygranej i życzymy wszystkiego co najlepsze! 

CZYTAJ TEŻ: „Nasz związek jest dosyć burzliwy"... Oto historia miłości Patrycji Markowskiej i Jacka Kopczyńskiego

Aleksandra Klepaczka
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Aleksandra Klepaczka
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?