Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, UROCZYSTA PARAPETOWKA W TEATRZE GARNIZON SZTUKI, Warszawa, 08.10.2020 rok
Fot. VIPHOTO/East News
HISTORIE MIŁOSNE

Byli nazywani włoskim małżeństwem. Oto historia miłości Patrycji Markowskiej i Jacka Kopczyńskiego

Byli razem 15 lat, rozstali się niespodziewanie

Damian Brillowski 1 listopada 2022 15:07
Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, UROCZYSTA PARAPETOWKA W TEATRZE GARNIZON SZTUKI, Warszawa, 08.10.2020 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński od 15 lat tworzyli związek. W tym czasie doczekali się syna Filipa. Jednak od początku ich relacja była wystawiona na próbę. Aktor zanim związał się z Patrycją miał żonę, ona z kolei nie chciała słyszeć o budowaniu związku z zajętym mężczyzną. Jednak to nie jedyny kryzys, jaki ich dopadł. W pewnym momencie musieli poprosić o pomoc terapeutę. I choć wydawało się, że ostatecznie wszystko dobrze się skończyło, relacja pary koniec końców przeszła do historii. Poznaj historię miłości Patrycji Markowskiej i Jacka Kopczyńskiego. 

Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński: historia związku 

Był 2006 rok, lato. 27-letnia wówczas Patrycja Markowska szturmem podbijała listy przebojów. Pewnego razu spotkała na swojej drodze aktora Jacka Kopczyńskiego, który tak zauroczył się piosenkarką, że postanowił zaprosić ją na randkę. Niestety dostał kosza. Powodem był fakt, że mężczyzna był żonaty. Młodziutka wokalistka przyznała w jednym z wywiadów, że nie chciała wiązać się z niczyim mężem.

To był dla mnie dramat. Długo walczyłam z tym uczuciem, nie potrafiłam zaakceptować tego, że jest żonatym facetem, nawet jeśli nie mieszkał już z żoną. Nie dałam mu nawet numeru telefonu do siebie. Postawiłam sprawę jasno: nie będzie żadnych spotkań. Pamiętam, jak przepłakałam u mamy całą noc. Ona przyznała mi rację", zwierzyła się wokalistka w rozmowie z magazynem "Gala".

Mimo że wokalistka postawiła sprawę jasno, Jacek nie poddał się i zaczął jej szukać. „Szukał mnie przez znajomych, wreszcie przekazał list”, wyznała artystka w wywiadzie dla „Gali”. Nie minęło pół roku, a aktor był już po rozwodzie. Wtem zaprosił wokalistkę na wycieczkę do Meksyku. Tam miłość rozkwitła między nimi na dobre. Z podróży wrócili już jako para. 

Czytaj także: Grażyna Lisiewska, słynna Mariolka z „40-latka” i Jerzy Gruza byli małżeństwem blisko 40 lat

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński,KINO PRAHA PROMOCJA KALENDARZA MALGORZATY DABROWSKIEJ, Warszawa, 10.11.2007 rok
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, Kino Praha - promocja kalendarza Małgorzaty Dąbrowskiej , Warszawa, 10.11.2007 rok

Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński zostali rodzicami syna Filipa

Patrycja Markowska będąc u szczytu kariery zaszła w ciążę. Informacja o stanie błogosławionym bardzo ją zaskoczyła i przeraziła. „Przeczuwałam, że moje życie przewróci się do góry nogami. Byłam w takim szoku, że wysłałam Jacka po trzy następne testy, bo uważałam, że ten się może mylić (...) bałam się, że nie podołam”, opowiadała na łamach wspomnianego magazynu.

Gdy Jacek Kopczyński dowiedział się o ciąży ukochanej, postanowił natychmiast się jej oświadczyć. „To był piękny moment, chociaż myślałam, że przyjmę to wszystko dużo delikatniej, a byłam taka roztrzęsiona”, zwierzyła się wokalistka w jednym z wywiadów.

Pomimo wielu obaw, ciąża okazała się dla artystki najwspanialszym doświadczeniem, jakie mogło się jej przytrafić. „To stan mistyczny! Przez te 9 miesięcy czułam, że unoszę się 5 centymetrów nad ziemią. Czułam się tak kobieco, jak nigdy wcześniej. To było fantastyczne. Pierwsze pięć miesięcy nagrywałam płytę, jeździłam na koncerty”, zdradziła przyszła mama na łamach „Gali”.

9 stycznia 2008 roku Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński powitali na świecie syna Filipa. „Gdy on się urodził, ja zniknęłam. Miałam dojmujące poczucie, że mnie nie ma. Nie ma moich potrzeb. Do tej pory byłam przyzwyczajona, że ludzie kręcą się wokół mnie. To ja byłam tą osobą, która jest dowieziona na koncert, umalowana, ubrana. Macierzyństwo oducza egoizmu. Mając dziecko, tylko dajesz. Co więcej, dajesz i nie oczekujesz niczego w zamian”, podkreślała podekscytowana.

Patrycja jest szczęśliwa, że to akurat Jacek został ojcem jej dziecka. „Jacek jest wspaniałym facetem! Zanim go poznałam, zakochiwałam się w tzw. niebieskich ptakach, ale na szczęście ojca dla dziecka wybrałam sobie absolutnie odpowiedzialnego. Mężczyznę na życie trzeba sobie wybrać nie tylko sercem, ale i rozumem”, stwierdziła.

Czytaj także: Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki: szukali miłości, a mieli ją na wyciągnięcie ręki...

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, Sopot Hit Festiwal 2008 Opera Leśna, Sopot, 08.08.2008 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, Sopot Hit Festiwal 2008 Opera Leśna, Sopot, 08.08.2008 rok

Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński przechodzili poważne kryzysy 

W pewnym momencie i tę parę dopadł poważny kryzys. „Przeżyliśmy z Jackiem trudne chwile. Zdarzało się, że płakałam w poduszkę, bo on również bywa wybuchowy. Wydaje mi się, że jeśli coś się psuje w parach na pewnym etapie, to z winy facetów i ich niecierpliwości. Oni powinni się pogodzić, że czasem są zepchnięci na drugi plan”, oznajmiła artystka w „Gali”. Natomiast w wywiadzie dla VIVY! w 2022 roku wyznała, że z powodu problemów w związku musiała pójść na terapię...

„Z Jackiem jesteśmy tyle lat, walczymy o ten związek. Ja gdzieś powiedziałam w wywiadzie, że byliśmy na terapii. No to wiadomo, że to fajnie podkręcić od razu i wyjąć. Ale absolutnie się tego nie wstydzę”, zdradziła Patrycja Markowska w wywiadzie dla „Wideoportalu”. 

Z kolei aktor przyznał w rozmowie z tygodnikiem „Na żywo”, że ich związek nie należy do spokojnych. Ma to jednak swoje plusy. „Nasz związek jest dosyć burzliwy, ale przez to też bardzo ciekawy”, ujawnił, po czym dodał: „Nie znamy recepty na idealne partnerstwo. Byliśmy na wielu zakrętach, jednak zawsze walczyliśmy o siebie. Paradoksalnie to, co nas łączy, często sprowadza burze. Oboje mamy artystyczne dusze, jesteśmy nadwrażliwcami, lecz mimo tego całego szaleństwa, które dzieje się wokół, nasz dom traktujemy jak pewnego rodzaju twierdzę i azyl”. Kiedy wydawało się, że wszystko skończyło się dobrze i para wyjaśniła sobie wszelkie nieporozumienia i animozje, media obiegła informacja, że ich relacja przeszła do historii...

Czytaj także: Niesamowita historia miłości Wojciecha i Barbary Kilarów. Uczucie, które przetrwało wiele burz

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, Szach-mat - premiera w teatrze Capitol, Warszawa, 17.09.2016 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, Premiera spektaklu „Szach-mat” w Teatrze Capitol, Warszawa, 17.09.2016 rok

Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński mówili, że nie potrzebują ślubu. Rozstali się po 15 latach

Chociaż Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński byli ze sobą ponad 15 lat, nie zdecydowali się stanąć na ślubnym kobiercu. „Na razie nie mamy czasu o tym pomyśleć. Mamy wystarczająco dużo zajęć. Najważniejszy jest Filip. Urodziłam syna, bo chciałam dawać. Przekazać to, co sama dostałam od rodziców, od świata, od Jacka. Nie ma nic piękniejszego!", mówiła wokalistka w jednym z wywiadów.

Na co dzień rodzina mieszkała w warszawskiej dzielnicy - Wilanowie. Byli tam właścicielami domu z ogrodem. Często chadzali na spacery do pobliskiego lasu, zaś wolny czas uwielbiali spędzać w drugim domu zlokalizowanym w Hiszpanii, w okolicach Barcelony. 

„Przestronny dom, przepiękna okolica i ciepły, nadmorski klimat mają stanowić doskonałe miejsce do spędzania czasu dla obojga. Patrycja znajdzie tam doskonały azyl do pracy nad kolejnymi materiałami do nowych nagrań. Miejsce jest na tyle duże, że swobodnie będzie mogła zabierać ze sobą także muzyków z zespołu. Jacek z kolei kocha morze i żeglowanie, więc znajdzie tam doskonałą bazę wypadową do realizowania swojej pasji”, informował tygodnik „Na żywo”.

Na początku września media obiegła informacja, że związek Patrycji Markowskiej i Jacka Kopczyńskiego przeszedł do historii. Para miała spędzić osobno wakacje: aktor znany z „M jak miłość” wyjechał z synami nad Bałtyk bez ukochanej. Gdy wrócił, zdecydował się wyprowadzić z ich domu na Wilanowie. „Jacek rzucił się w wir pracy na planach serialu „M jak miłość” i „Jagiellonowie”. Ma też dużo prób w teatrze”, zdradził informator serwisu Plejada. Potwierdzeniem może być również to, że na ostatnich premierach teatralnych Jacek Kopczyński pojawiał się już samotnie.

Do tych rewelacji nie chciała odnieść się wprost w trakcie jednego z ostatnich wywiadów wokalistka. Przyznała jednak, że ostatnie tygodnie nie są dla niej łatwe. „To nie jest miejsce, żeby o tym rozmawiać. (...) Staram się w życiu tak układać sobie wszystko wewnętrznie, żeby mieć równowagę, ale płaczę w poduszkę czasami. Myślę, że tak jak my wszyscy mam zakręty i miewam bardzo złe dni, ale mam syna i muszę być dla niego silna”, zwierzyła się w rozmowie z Damianem Glinką dla serwisu Pomponik. Dodała również, że stara się „gasić doły w zarodku” i nie chce zatracić się w negatywnych myślach i emocjach.

Wiele wskazuje na to, że tym razem nie ma dla ich związku ratunku...  

Sprawdź również: Ich relacja nie przetrwała próby czasu. Kim jest pierwszy mąż Agnieszki Dygant? 

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, premiera spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz” w Teatrze Kamienica, Warszawa, 06.11.2019 rok
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, premiera spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz” w Teatrze Kamienica, Warszawa, 06.11.2019 rok

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, UROCZYSTA PARAPETOWKA W TEATRZE GARNIZON SZTUKI, Warszawa, 08.10.2020 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński, Uroczysta parapetówka w teatrze Garnizon Sztuki, Warszawa, 08.10.2020 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?