księżna Kate złamała protokół na premierze filmu Top Gun Maverick
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Księżna Kate na premierze filmu „Top Gun Maverick” znów złamała królewski protokół

Czy zrobiła to specjalnie?

Marta Cieplak 20 maja 2022 10:30
księżna Kate złamała protokół na premierze filmu Top Gun Maverick
Fot. Getty Images

Film Top Gun Maverick to jedna z najgłośniejszych filmów 2022 roku. 18 maja pokazywany był na Festiwalu Filmowym w Cannes, a dzień poźniej, 19 maja, odbyła się jego uroczysta premiera w Londynie, na której pojawił się nie tylko Tom Cruise, ale także książęca para – księżna Kate i książę William. Księżna jak zwykle wyglądała zachwycająco, ale przy okazji dwukrotnie złamała królewski protokół!

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko Tom Cruise! Joanna Kulig zachwyciła na pokazie filmu „Top Gun: Maverick” w Cannes 2022

Księżna Kate złamała protokół na premierze „Top Gun Maverick”

Na premierę Top Gun Maverick księżna Kate wybrała niezwykle elegancką, czarno-białą kreację domu mody Roland Mouret, wiszące kolczyki Tsar Star od Robinson Pelham i torebkę Alexandra McQueena. Jej linia delikatnie opinająca ciało wspaniale podkreśliła piękną sylwetkę księżnej i sprawiła, że wyglądała na jeszcze wyższą. Efekt ten dodatkowo wzmocniło rozprostowanie włosów – w takiej fryzurze widujemy księżną wyjątkowo rzadko, a szkoda, bo bardzo jej pasuje.

księżna Kate na premierze Top Gun Maverick
Fot. East News

Jednak wybrana przez Kate Middleton suknia, choć piękna, nie była zgodna z królewskim protokołem. I to podwójnie! Po pierwsze członkinie rodziny królewskiej nie powinny zakładać czarnych kreacji – kolor sukni powinien bowiem wyróżniać się z tłumu, czego zawsze przestrzega zarówno królowa Elżbieta II jak i księżna Camilla. Dodatkowo kreacja Roland Mouret efektownie odsłaniała ramiona, a tych też księżna pokazywać nie powinna.

Jednak jak widać księżna Kate nie przejmuje się tymi zasadami. Najwidoczniej wzoruje się na księżnej Dianie, która chętnie nosiła czarne sukienki, do tego odsłaniające ramiona lub z dużym dekoltem, który także jest przez protokół zakazany. Wystarczy przypomnieć jej kultową małą-czarną, nazywaną sukienką zemsty.

księzna Diana czarna suknia
Fot. Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko Kensington Palace, czyli Londyn śladami księżnej Diany

Jednak na czarne kreacje z odkrytymi ramiona Lady Di decydowała się nie tylko po rozwodzie, ale nawet jeszcze tuż przed ślubem, gdy wszystkie oczy były zwrócone na nią i każdy błąd był jej wytykany.

księzna Diana 1981
Fot. Getty Images

Pierwsze wspólne wyjście lady Diany Spencer z księciem Karolem na galowym koncert charytatywny w Goldsmith's Hall w Londynie.

Księżna Diana po prostu chciała wyglądać pięknie i tak się czuć. Najwidoczniej księżna Kate wyznaje tą samą zasadę.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.