Wśród niech nie tylko księżna Kate

Aleksandra Frankowska 3 sierpnia 2022 14:27

Zasady protokołu królewskiego są dość restrykcyjne, zwłaszcza w kwestii mody. Royalsi powinni zakrywać nogi powyżej kolan, ramiona oraz dekolt. We współczesnych monarchiach zauważamy jednak tendencje do unowocześniania pewnych zasad. Coraz więcej członkiń rodziny królewskiej nosi między innymi szorty. Kto należy do tego grona?

ZOBACZ TEŻ: Królowa Elżbieta II ma ukryty talent. Nie wszyscy wiedzą, czym pasjonuje się monarchini

Księżna Kate w 2019 roku pierwszy raz w szortach

Kate dołączyła do rodziny królewskiej już kilkanaście lat temu i przez długi czas stosowała się do zasad panujących w rodzinie męża. W 2019 roku po raz pierwszy pokazała się publicznie w szortach, podczas rejsu żeglarskiego. Od tamtego czasu zrobiła to ponownie kilka razy, zazwyczaj wybierając szorty do stroju w stylu marynarskim i podczas pobytu nad wodą.

To rzadki widok, kiedy Kate pokazuje niemal w całej okazałości swoje nogi. Sportowy strój bardzo pasuje przyszłej królowej, a ona sama doskonale się w nim czuje.

Meghan również łamie protokół

Odkąd Harry i Meghan zrezygnowali z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej, zasady dotyczące królewskiego dress code’u obowiązują ich nieco mniej restrykcyjnie, jednak wciąż obserwuje ich cały świat. Meghan uwielbia szorty i ogromnym ciosem był dla niej zakaz ich noszenia. Teraz swobodnie wybiera je do swoich stylizacji w Montecito, stawiając raczej na elegancki styl. Ulubione zdjęcie Meghan w szortach to to z 2016 roku, jeszcze zanim została żoną Harrego. Szorty w paski i pasująca do nich marynarka stanowiły idealny wakacyjny look. Do tego wysokie szpilki w stylu nude – cała Meghan!

Hrabina Wessex w szortach

Żona Edwarda bardzo lubi sport, dlatego też często można zobaczyć ją w szortach podczas jazdy na rowerze, czy żeglowania. Taki strój jest dla niej najbardziej komfortowy, ale również bezpieczny podczas treningów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielka Brytania. Jak ubrać się na ślub w stylu księżnej Kate?

Czy królowa Elżbieta nosiła kiedyś szorty?

Absolutnie nie. Królowa Elżbieta to jedna z najbardziej przestrzegających zasad członkiń rodziny królewskiej. Co ciekawe, w spodniach można było ją zobaczyć zaledwie kilka razy. Co do nich nie ma zakazów, a jednak monarchini z zamiłowania nosi sukienki i spódnice, jak przystało królowej z jej stażem i wiekiem.

Co sądzicie o zakazie noszenia szortów w rodzinie królewskiej? Czy nie jest to zakaz, który można byłoby już schować głęboko do kieszeni? 

1/6
Hrabina Wessex
Copyright @Max Mumby/Indigo/Getty Images
1/6

Hrabina Wessex

2/6
Księżna Cambridge
Copyright @Antony Jones/Getty Images
2/6

Księżna Cambridge

3/6
Księżna Cambridge
Copyright @Danny Martindale/Getty Images
3/6

Księżna Cambridge

4/6
Hrabina Wessex
Copyright @Max Mumby/Indigo/Getty Images
4/6

Hrabina Wessex

5/6
Księżna Cambridge
Copyright @ Samir Hussein/WireImage
5/6

Księżna Cambridge

6/6
Księżna Sussex
Copyright @Ray Tamarra/GC Images
6/6

Księżna Sussex

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.